badminton je badec.cz


Komentář Martina Mácy Svobody k derby

maca_komentar_badmintonKomentář vedoucího oddílu Kometa Martina Mácy Svobody k badmintonovému utkání SKP Kometa Badminton – BCC Řečkovice: Již od dopoledních hodin byla výpadovka na Jehnice zcela zablokována kolonou fanoušků obou klubů. I šéf Jehnického badecu Láďa Vorel si přivstal, aby sám uvítal všechny účastníky dnešního derby o mistra severu Brna mezi SKP Kometa Badminton a BCC Řečkovice. 

V deset hodin to potom propuklo naplno. V mužských singlech dominovalo družstvo BCC Řečkovice, které se posílilo o špičkového hráče a organizátora singlových turnajů Standy Janečka a dále opětovně nastoupil Mira Hulewicz, který se již zabydluje pravidelně v partě Řečkovických hráčů. Takže po mužských singlech jasně 3 : 0 pro Řečkovice a Richard už vytahoval šampáňo z ledničky, ale v dalším zápase, kterým byl dámský singl se vše pomalu začalo otáčet. Mladá hvězdička Komety Klára Svobodová zahrála velmi dobře takticky a bezpečně vyhrála. Potom následovala první debl mužů a debl žen. Komeťačky Doubravka posílena třetím místem s turnaje v Podolí, s Nelou zabojovaly a vyhrály na tři sety. V deblu mužů celá hala sledovala nádherný zápas a i přihlížející Marek Matula, který je trenérem a velkým rádcem obou klubů několikrát vyjádřil obdiv nad hrou všech čtyř hráčů. Ve druhém setu komeťáci Tomáš Krejčí s Michalem Prokopem úplně rozmlátili dvojici Mira Geršl s Ríšem Foltýnem, ale ve třetím setu už hru ovládla Řečkovická dvojice a po zásluze vyhrála, ale znovu musím zopakovat super špil a klobouk dolů před všemi čtyřmi hráči.

Za stavu 4:2 se hrál druhý mužský debl a komeťácká dvojice Martin Máca s Michalem Kubátem se vybičovala k maximálnímu výkonu a s bojovným srdcem otočila po prvním vyhraném setu, ztracený druhý set, kdy tekla 9:3 a 20:16 a vyhrála 22:20. Bylo to pro tyto dva komeťáky poprvé, co porazili Mirka Hulewicze, který je již dvakrát připravil o finále na hoby turnajích a ráda by z tohoto výsledku udělala tradici. Naladěný Michal Kubát / s drobným „zraněním“ na krku / vlétl s Klárou do mixu a už od prvních míčku bylo znát, že Tomáš Hurnung nemá den a tak hladce dotáhli špil do vítězného konce a plichta 4:4 byla na světě.

Komeťáci jsou z výsledkem spokojeni, ale Řečkovice po začátku utkání asi mysleli na víc. Následoval společný oběd v hospůdce a další bitva mezi družstvy o propečená kolínka a vypečená žebírka. Také tato bitva skončila u pivka remízou a všichni jsme odcházeli spokojeni. Ještě bych chtěl tímto článkem poděkovat Markovi Matulovi za jeho přístup ke všem, co mají rádi badec a vřele ho všem, kteří se vrhnou na tuto bezva hru, doporučuji. Také dík všem fanouškům obou týmu za skvělou kulisu utkání, a pro badmintonové fajnšmekry bych připoměl, že odveta je na programu po finále 1. celostátní ligy / kde budeme všichni fandit samozřejmě Jehnicím / 11. dubna od 14:00 hod v Yonex aréně.

Zdar Máca

kometa_badminton

≡ Zanechte vzkaz