badminton je badec.cz


Badmintonové drama do posledního setu

Kometa_vs_Reckovice , Badminton BrnoAtmosféra jak na finále Mezinárodního Mistrovství, hala praskala ve švech, na kurtech jehnické badminton arény bojovali o každý míč hráči Komety a BCC Řečkovice. Sice nejde o postup ani o sestup, ale toto severobrněnské derby je hodně prestižní a vyhecované. Badec.cz byl u toho. Musíme pochválit fanoušky i hráče obou týmů za nasazení, které by mohli prvoligové oddíly závidět. Po utkání se hráči obou týmu sešli u dobrého obídku a u jednoho stolu, což je také nevídané.

Sestavy byly poskládány zajímavě, každý tým chtěl vyhrát a my v redakci jsme si přáli jediné: remízu, která by byla spravedlivá a odpovídala i poměrům sil na hřišti. Za BCC Řečkovice nastoupil doposud neporažený Standa Janeček, který je od pátku registrovaným hráčem ČBaS, což hodnotíme velmi kladně a naplňuje se tím i smysl soutěže, která je organizována pod hlavičkou svazu. Standa (mimochodem i výborný reportér našeho serveru badec.cz) tak od pátku přestal být pro nás žoldákem z řad amatérským hráčů, ale stal se skutečným hráčem.

Další postřehy k zápasu: výborný strategický výkon deblové dvojice Kubát – Svoboda. Bojovný výkon dvojky Krejčí – Prokop, kdy druhý set ukázali favoritům, dvojici Foltýn – Geršl své umění v plné kráse, ale i tak nevyzráli na ostřílený řečkovický první debl. Svůj den neměl Tomáš Hornung a ztratil i svou největší zbraň – tvrdé smeče. Boženka Stropková to s ním neměla v mixu jednoduché. Tomáš slíbil, že zapracuje na fyzičče a běháním, spiningem a vegetariánskou stravou se dostane do potřebné kondice. Řečkovice mají silné mužské singly, ale musí máknout a více trénovat holčičí část týmu. Katka i Bára by po pár kvalitních trenincích více pomohli týmu k potřebným bodům. Kometa si to uvědomila (dnes daly jejich holky 3 body ze 4 získaných) a pořádá v květnu víkendový kemp pro své členy, kde se bude pilovat technika a taktika badmintonu a další sezónu Kometa ohlásí útok na postup do kraje.

Utkání skončilo remízou 4:4 ku radosti všech účastníků.

Výsledky jednotlivých utkání jsou zde: http://badminton-brno.wz.cz/…/kom-rec.htm

Fotky z utkání od Báry jsou zde: http://picasaweb.google.cz/…sBCReckovice?…

≡ Zanechte vzkaz