badminton je badec.cz


≡ Přehled badmintonových značek

Zde Vám představujeme hlavní badmintonové firmy. V našem přehledu jsou badmintonové firmy se kterými se nejčastěji setkáváme na kurtech a v nabídkách obchodů v ČR

Gosen, Yang Yang, Yonex, Li-Ning, Victor, FZ Forza, Head, Wilson, Carlton, Babolat, Prince, ProKennex, Karakal, Oliver Přehled značek postupně aktualizujeme:

gosen_badmintonLuxusní japonská značka GOSEN, která je známa precizností výroby, kvality, designu a technologií svých výrobků. V Japonsku patří mezi top badmintonové firmy a její jméno proniká v současnosti i do Evropy. Firmu si vybral jako svého patrona jeden z nejlepších hráčů Evropy, Chris Landridge (bronzový medailista z OH Rio 2016 v deblu mužů, vítěz turnaje kategorie superseries Denmark open 2020) Kromě špičkových modelů raket, funkčního textilu, krásných bagů a veškerých doplňku je firma známa pro svou mimořádnou kvalitu badmintonových výpletů. Firma vyrábí nitě pro lékařský průmysl a vysoké požadavky na tento segment aplikovala i do oblasti badmintonových výpletů. V Asii výplety GOSEN nechybí v žádném profesionálním vyplétacím servisu a jsou vysoce ceněné a žádané pro skloubení elasticity, kontroly hry a výborné odolnosti. V ČR si firmu zvolil jako partnera výbavy pro trénování v roce 2020 i Tomasz Mendrek.

yang_yang_badminton_youngBadmintonová firma Yang Yang čerpá z obrovských životních zkušeností zakladatele firmy, Yang Yanga. Je to legenda badmintonu, jeden ze 4 hráčů, který dokázal vyhrát a následně i obhájit titul mistra světa dvouhry mužů. (1987, 1989). Podařilo se to po něm jen třem dalším hráčům (Lin Dan, Chen Long, Kento Momota). Kromě titulu mistra světa má Yang Yang i olympijské zlato z představení badmintonu v roce 1988 v Soulu. Firma má sídlo v Malaysii, v zemi s obrovskou členskou základnou badmintonových hráčů. Úspěšně zásobuje trh kvalitními produkty, které jsou odrazem požadavků moderního badmintonu a 25 let existence firmy. Kromě pestré variety badmintonových raket nabízí výborné badmintonové výplety, funkční textil a další badmintonové vybavení. Firma má interní kolekci produktů s moderním designem, zaměřující se na mladou generaci, s označením Young, včetně vlastního loga. V ČR s produkty této firmy trénuje například Standa Kohoutek. V světě má firma hlavní partnerku elitní singlistku Por­npawee Chochuwong, hráčku světové dvacítky.

yonex na badec.cz

Firma Yonex špičková japonská značka, která významně promlouvá do světa tenisu, badmintonu a částečně i golfu, v Asii se můžete setkat i se snowboardovým vybavením firmy Yonex . Nejvyšší kvalita pro badmintonové rakety, badmintonové míče, výplety, obuv, omotávky, tenisové rakety, tašky na rakety, golfové hole, golfové bagy a dalšího vybavení prvotřídní kvality. S badmintonovým vybavením Yonex hraje velké množství hráčů a hráček světové špičky. za všechny můžeme uvést hvězdy největší Lee Chong Wei, Viktor Axelsen. Z českých hráčů hraje s raketou Yonex například Milan Ludík – naše singlová jednička. Firma se specializuje na vývoj, má špičkové závodní top modely, které se vyrábí v továrně v Japonsku.

značka li-ningLi-Ning slavná čínská značka. Ve sportovním odvětví má široké spektrum produktů v řadě sportů. Firmu založil v roce 1990 čínský sportovec Li Ning, který sám získal v roce 1984 na OH Los Angeles šet medailí. Vybavení této čínské firmy nosí např. americký basketbalista Shaquille O´Neal, ruská tyčkařka Jelena Isinbajeva, hrají s ní stolní tenis špičkoví světoví hráči, firma LI-NING byla i partnerem řady reprezentací na OH 2008, 2012. V badmintonu značku LI-NING používá kompletní čínská badmintonová reprezentace, včetně největších hvězdy současného badmintonu Chen Longa, světové jedničky dvouhry mužů.  Z Evropy můžeme jmenovat Jan O Jorgensen, který několik let s výbavou LI-NING hrál. Z českých hráčů hrál s výbavou LI-NING Jakub Bitman, x násobný mistr ČR. Badmintonové produkty firmy LI-NING se vyznačují precizním zpracováním a kvalitou, jedná se o premiovou značku Číny, tedy země, kde se vyrábí drtivá většina badmintonového vybavení.

fz forza na badec.czFirma FZ FORZA: pochází z Dánska, kde vévodí místnímu trhu, zejména ze 65% badmintonu. Ve své zemi, která má nejkvalitnější badmintonovou ligu v Evropě je uznávána a prodává se zde velké množství badmintonových potřeb, textilu, obuvi a dalších sportovních produktů firmy FZ FORZA. Firma FZ FORZA má moderní a zajímavý design textilního oblečení s vysokou funkčností a kvalitou použitých materiálů. Od roku 2006 je zavedena i v ČR a těší se velké a vzrůstající oblibě v celé Evropě. Z hráčů FZ Forzy můžeme jmenovat několik dánských reprezentantů, například Rasmus Fladberg, juniorský mistr světa 2011 Zulkiffli a další. V ČR hrál s firmou FZ Forza  singlový hráč Adam Mendrek. Firma vyniká krásným designem, precizností zpracování a technickými modely na špičkové úrovni.

victor na badec.czFirma Victor: další světová značka se sídlem a vývojovým centrem v Německu a továrnou na Taiwanu, velmi oblíbená u hráčů a hráček širší veřejnosti. Má i širokou nabídku obuvi a textilu. Ve světě značku Victor používá korejská badmintonová reprezentace. Firma má tradici ve výrobě vybavení na badminton, proniká i do squashe a letních rekreačních sportů. U nás je sponzorován firmou Victor Jakub Bitman, Adam Mendrek a partneři jsou některé kluby – například Benátky nad Jizerou. Firma vyniká kvalitními modely a inovativními technologiemi, výborné je spojení raket Victor s výplety firmy Ashaway.

head na badec.czFirma Head je po úspěchu v tenise nedlouhou dobu v badmintonovém světě a dle posledních zpráv prostředí badmintonu pomale opouští. Tato především tenisová firma, dále firma s výbornou kvalitou textilu a zimního vybavení uvedla na trh badmintonové rakety v roce 2006. Rakety mají pěkný design a firma Head sponzorovala i několik hráčů ze světové badmintonové elity. V ČR hrál s raketou Head Petr Koukal,  x násobný mistr ČR ve dvouhře,repre­zentant na OH 2008 a 2012. Během roku 2011 opustila sponzoring závodních hráčů badmintonu a své úsilí davá bohužel do jiných sportů.

wilson na badec.cz Firma Wilson, je rovněž další firma, která se proslavila v tenisovém světě a pustila se i do výroby badmintonových raket. Rovněž sponzoruje několik hráčů světové úrovně, badmintonové rakety firmy Wilson se vyznačují pěkným designem. S raketami hraje několik hráčů světové elity a známy je slavný turnaj Wilson Swiss Open Super Series. Firma rovněž snižuje aktivity v prostředí badmintonu a soustředí se bohužel více na tenis.

carlton na badec.czFirma CARLTON je v současné době kvalitním výrobcem badmintonového vybavení, populární je především v Anglii a uspěšně se rozšiřuje  po Evropě, snaží se opět najít zašlou slávu. Firma byla založená již v roce 1846 ve Velké Británii. Nyní patří Carlton Sport do skupiny Dunlop-Slazenger. Mezi hráče, kteří používaly tuto značku patří např. světový šampion Nathan Robertson a olympijská medailistka Gail Emms. Firmě dělal výborné jméno špičkový hráč Dicky Palyama, Premyslaw Wacha, Joachim Person a další hráči evropské špičky.

Připravujeme pro Vás informace i o dalších firmách tj. Oliver, Babolat, Prince, ProKennex, Karakal, RSL které můžete spatřit na kurtech.

Admin team badec.cz