badminton je badec.cz


Povedený badminton turnaj v Podolí

ikona_singl_zeny badminton PodoliNová sportovní hala v Podolí u Brna přošla správným křestem, když se tam v sobotu 13.3.2010 sešlo přes 50 hráčů a hráček badmintonu. Předvelikonoční turnaj byl rozdělen na registrované a neregistrované kategorie a hrály se všechny disciplíny. Nechyběli hráči krajských přeborů z oddílu Jehnic, Chropyně, Líšeň. Hráči městské soutěže z Komety, Řečkovic a dalších oddílů. Sobotní Sten měl tentokrát problémy s naplněním, díky účasti velkého množství hráčů regionu právě v Podolí. Úroveň v obou kategoriích byla velmi dobrá. Předváděný badminton tomu i odpovídal. Za badec.cz děkujeme Mirce Křehlíkové, Jirkovi Frodlovi a Hance Svobodové za výbornou organizaci. Fotky zhotovil Rasťo Belán a některé fotky v přiložené galérii jsou velmi pěkné. Výsledky a komentáře zde:

mix_badec

Kategorie registrovaní – medailové pozice

Singl muži registrovaní

Vítězství vyhrál v třísetové bitvě hráč TJ Chropyně Martin Schmied nad hráčem Sokola Líšeň Martinem Štursou v úplně posledním zápasu turnaje. Cestou vyřadil i favorita turnaje Emila Černého.

singl_muzi_podoli
 1. Schmied Martin
 2. Štursa Martin
 3. Svoboda Petr

Singl ženy registrované

Finále mezi hráčkou TJ Sokol Jehnice Janou Belanovou a hráčkou TJ Sokol Lišeň Vlaďkou Večerkovou bylo velmi vyrovnané, rozhodlo se opět ve třetím setu. Hráčky se znají, jelikož Jana hrála dvě sezóny za Sokol Líšeň a finále bylo skoro jako derby. Hráčky měli i velkou podporu v publiku, Jana Belanová na sobě i tričko od badec.cz a tak jsme ji hnali k vítězství i z lavičky a těsně to nevyšlo.

 1. Večerková Laďka
 2. Belanová Jana
 3. Konvičná Zuzana

Debl muži registrovaní

Finále deblu mělo hladčí průběh. Adrian Hundhausen a Petr Hrdlička, hráči Jehnic prožili úspěšný comeback do turnajového prostředí. Oba teď delší dobu laborovali se zdravotními problémy. Adrian si ještě před měsícem sám ani nezavázal boty, jak ho bolely záda a Petr po služebních výjezdech do promrzlé Moskvy prodělal těžký zánět středního ucha, za své vzala díky levné vodce zajisté i životospráva. Oba se z toho ovšem dostali a na turnaji létali po kurtu jak znovuzrození. Petr v zapálení zlomil i raketu, když vybíral již ztracený míč.

debl_podoli
 1. Petr Hrdlička, Adrian Hundhausen
 2. Schmied, Zavadil
 3. Štursa, Svoboda

Debl ženy registrované

Hráčky TJ Chropyně vyzrály nad dvojicí z brněnských Jehnic. Obě byly platné i v mixech a je vidět, že ve Chropyni se hraje kvalitní badminton.

 1. Zuzana Konvičná, Medunová Michaela
 2. Belanová, Maršálková
 3. Křehlíková, Filipová

Mix – registrovaní

Velmi napínavé utkání smíšených dvojic, které cestou do finále při pěti utkáních neztratili set. Utkání mělo samozřejmě rozuzlení ve třetím setu. Koncovku třetího setu zvládla lépe dvojice z brněnských Jehnic Jana Belanová – Marek Matula a mohli právem slavit vítězství na turnaji.

mix_podoli
 1. Marek Matula, Jana Belanová
 2. Martin Schmied, Zuzana Konvičná
 3. Jiří Podsedník, Vlaďka Večerková

Kategorie neregistrovaných hráčů – medailové pozice

Singl muži – neregistrovaní

Radim Pernický hrál v pohodě se zkušenostmi, které získal na Sten turnajích a v soubojích s registrovaných hráči a to mu stačilo na vítězství v této kategorii.

radim_pernicky
 1. Pernický Radim
 2. Běhavý Radek
 3. Kopal Tomáš

Singl ženy – neregistrované

Eva by si zasloužila hrát v kategorii registrovaných, kde by hrála rovněž o umístění na bedně. Druhá finalistka Naďa se probojovala do finále zaslouženě, pár takových turnajů a kempů a bude moct v Olomouci vyučovat badminton.

singl_nereg-zeny
 1. Huspeková Eva
 2. Kuzmová Naďa
 3. Brávková Doubravka

Čtyřhra muži – neregistrovaní

 1. Frodl, Kopal
 2. Řičánek, Řičánek
 3. Bílek, Benešovský

Mix – neregistrovaní

 1. Běhavý, Huspeková
 2. Pernický, Zbořilová
 3. Blažek, Blažková

Fotogalérie badec.cz od Rasti z turnaje je zde:

http://www.badec.cz/…ocni_turnaj/

Fotogalérie Karla Reichmana je zde:

http://picasaweb.google.cz/…an09/Podoli2

kometa_badminton

Těšíme se na další turnaj v Podolí!

≡ Zanechte vzkaz