badminton je badec.cz


Zápis z tiskové konference v Brně 14.6.2010

lukasz_moren_badec-czTisková konference 14.6.2010, Sokol Veselý Brno Jehnice, vedená předsedou oddílu Ladislavem Vorlem proběhla v příjemném prostředí cukrárny Aida. Přítomni byli hráči Petr Koukal, Standa Kohoutek, Vlado Závada, Jaro Vicen, Lucka Havlová. Po tiskovce projevila řada novinářů zájem o další rozhovory.  Za badec.cz Vám přinášíme zápis a hlavně informaci o nové hvězdě české ligy pro další ročník, více informací zde: Témata tiskové konference:

1. European Club Championship, 23. – 27. 6. 2010, Zwolle (Nizozemsko)

Na turnaji evropských ligových vítězů bude Českou republiku reprezentovat Sokol Veselý Brno Jehnice. Družstvo cestuje kompletní, pouze Zuzka Pavelková se neúčastní. Odjíždí 21.6. na dva měsíce tvrdého treninkového pobytu v Malaisii. Bohužel Vás nemůžeme seznámit s rozlosováním turnaje. Mělo by být zítra, okamžitě všem mediím rozešleme. V loňském ročníku mistr české ligy Sokol Meteor Praha z finančních důvodů nestartoval. Ambice našeho družstva se velmi těžko hodnotí. Jsme v soutěži ligy mistrů nováčky. Silné celky mistrů lig z Ruska (obhájce loňského vítězství), Holandska, Dánská, Španělska budou velmi těžkými soupěři. I naše družstvo mělo velmi vážný problém se soutěže účastnit a bez obrovské podpory magistrátu města Brna, by jsme asi na turnaj neodcestovali. Oddíl odjíždí na turnaj vlastním mikrobusem a vypravujeme i menší autobus s fanoušky.

2. Posily na následující ligovou sezónu

V loňském  ročníku se ve finálovém turnaji projevila naše slabina a to jsou párové discipliny. Proto náš oddíl oslovil člena polského reprezentačního týmu Lukasze Morena a nabídl mu start v české lize v našem týmu. Lukasz je specialista na párové discipliny debl mužů a mix a bude výraznou posilou do těchto disciplín. Lukasz  letos startoval v polském týmu na Mistrovství Evropy družstev, kde Poláci skončili druzí, porazili I favorizovanou Anglii. Lukazs hrál debla spolu s Mateuszcakem, který patří k nejlepším světovým deblistům.  Bude určitě svým přístupem výraznou posilou našeho celku v párových disciplínách. Těsně před podpisem smlouvy je i druhá posila a to hráč č.2 na českém žebříčku v současné době 66. pořadí na světovém žebříčku Jan Vondra. V posledních sezonách startoval v zahraničních ligách v Rakousku, naposledy v Německu. V letošní sezóně zahrál skvěle na Mistrovství Evropy jednotlivců v Anglii, kde vyhrál dvě kola a umístil se celkově na devátém místě. Moc nechybělo a porazil anglického reprezentanta Baxtra a byl by ve čtvrtfinále. Má za sebou řadu vítězství na zahraničních turnajích. Je to velmi zkušený hráč specialista na singla, ale úspěšně startuje i v párových disciplinách. Další výraznou novinkou je přestup Petra Koukala do našeho oddílu.  Poslední sezónu byl u nás na hostování. Důvodem jsou hlavně lepší podmínky po všech stránkách v bojích kvalifikace o účast na OH v Londýně.

lukasz_moren_badminton_jehnice

Družstvo  SOKOL VESELÝ BRNO JEHNICE by mělo v následující sezoně startovat ve složení: Koukal Petr, Vondra Jan, Vícen Jaro, Závada Vlado, Kohoutek Stanislav, Moren Lukazs. Děvčata:  Wang Linling, Havlová Lucie a Pavelková Zuzana. V této sestavě je rozhodně cílem obhájit mistrovský titul a výrazně uspět v Poháru mistrů Euro Cupu 2011.

3. Informace o Yonex Czech International 2010, 30.9. – 3.10. 2010, Brno, výstaviště, pavilón F

Novinářům byly předneseny první informace o mezinárodním mistrovství, které bude letos v novém prostředí moderního pavilónu F. Letos se bude jednat o International challenge s dotaci 15 000 USD, zázemí pro hráče i fanoušky a prostředí haly bude na špičkové úrovni hodné mezinárodních turnajů s účastí několika set hráčů z celého světa.

One Response to “Zápis z tiskové konference v Brně 14.6.2010”

  1. Adam Mendrek Says:

    Budeme znovu MISTŘI ČR!! Let´s go Vesely Jehnice

≡ Zanechte vzkaz