badminton je badec.cz


Reportáž z víkendového badminton kempu M. Turoně

Míla Sáńka patří mezi borce s velkým potencinálem, pilnou prací na kempech se posunuje výrazně v pokročilostiJeden z externích reportérů badec.cz, náš dobrý kamarád Míla Sáňka z Pardubic poslal reportáž z víkendového badmintonového kempu Michala Turoně, který tentokrát proběhl v Praze.  Zde ji přinášíme:  O uplynulém víkendu se v Praze Vinoři uskutečnil badmintonový kemp Michala Turoně, trenéra juniorské reprezentace, pro nadšené hobby hráče. I přes vrcholící příliv teplého afrického vzduchu se jich do sauny s pěti kurty (původně zamýšlené jako tělocvična) sjelo 40. Hráče rozdělené do dvou skupin čekal zajímavý, pestrý a náročný program, který pro ně připravil Michal spolu s dalšími trenéry (mistry republiky) Standou Kohoutkem a Pavlem Drančákem. Každá skupina měla dvouhodinový tréninkový blok dopoledne a odpoledne. Více zde:

mila_sanka_badminton

Pokročilejší hráči navázali na již zvládnuté dovednosti. Však se v Praze objevila řada těch, kteří absolvovali podobné kempy v Jehnicích, kde Michal také trénuje. Například Petr Čermák, Verča Kyzlíková, Pepa Pánek, Martina Baťová, Sylva Panáčková a další. Hráči s méně zkušenostmi se ve druhé skupině pustili do nácviku správného držení rakety a pohybu po kurtu. V pátek večer pak byl čas na volnější hraní především párových disciplín, kdy i v těchto chvílích trenéři neváhali poradit, jak mohla být právě skončená výměna zahrána technicky či takticky lépe.

Po sobotním tréninku lobů, drajvů, přeskoku a odskoku došlo večer na mixový + deblový turnaj. I přes konkurenci mužských párů do finále postoupily 2 smíšené dvojice. Došlo tak k opakování finále z posledního kempu v Brně, kde vyhráli Sylva Panáčková s Pepou Kadlčíkem: Historie se dočkala nového zápisu, protože tentokrát měli navrch Naďa Kuzmová s Mílou Sáňkou. Ve zbylém čase se hrálo dál, teď už kdokoli s kýmkoli, jak zrovna byla chuť. Velký zájem byl o konfrontaci s trenéry přímo na kurtu. Standa i Pavel byli pro všechny vyzyvatele sice nepřekonatelnými soupeři, ale pouze hraním s lepšími hráči se můžeme zlepšovat i my sami :-) V sobotu večer došlo na posezení v příjemné restauraci, které se pro několik účastníků (nesmím bohužel jmenovat) plynule změnilo v posezení do brzkých ranních hodin.

Ráno už zase stáli všichni (tedy 1/40 hráčů spala na žíněnce pod schody) na kurtech a zvládali další porci tréninkových cvičení. Určitě nejzajímější z nich byla hra proti trenérům, kteří měli raketu schovanou za neprůhlednou sítí překrytou prostěradlem. Jejich hlasité povzbuzování všechny vybičovalo k heroickým výkonům, kdy například Pepa Kadlčík tolik toužil vybrat každý míč, že několikrát předvedl rybičku. To v případě, že mu ani jeho 2 metry výšky (nebo kolik to vlastně, Pepo, máš?) nestačily k dosažení do těch nejvzdálenějších míst na kurtu. Nedělní odpoledne bylo opět vyplněné herním tréninkem a pak už byl bohužel konec a muselo se jet domů. Trenéři byli utahaní a spokojení, hráči spokojení a fyzicky zničení, ale určitě většina z nich ráda dorazí na další podobný kemp.

Pro server badec.cz

Míla Sáňka

2 Responses to “Reportáž z víkendového badminton kempu M. Turoně”

  1. Pepa Says:

    No a co? Jsem si to šel nahradit s druhou skupinou… :)

  2. Pavel Says:

    Clánek a více fotek najdete i na Badmintonwebu – http://www.badmintonweb.cz/…_v_praze.htm

≡ Zanechte vzkaz