badminton je badec.cz

Vzpomínka na OH 2012

Lee Chong Wei badec.czLee Chong Wei vybojoval v Londýně stříbro, od zlata byl jen dva míčky v koncovce třetího setu krásného finálového utkání, každopádně  celkem prohrál na olympijském turnaji pouze tři sety. Dva ve finále s Lin Danem a jeden set nečekaně hned v úvodním zápase s finskou jedničkou Ville Langem. Ville měl těžký los, skupinu o dvou hráčích a tím druhým byl právě Lee, takže věděl, že s největší pravděpodobností odehraje na OH jen jedno utkání. Překvapení se dějí, nic není nemožné. Ville předvedl výborný badminton s řadou dlouhých výměn a utkání se zlomilo až v druhé polovině třetího setu.  Lee musel ve třetím setu zařadit vyšší rychlostní stupeň, svého soupeře zlomil až šňůrou několika bodů po střídání stran.  Utkání skončilo z pohledu Malajce 21–8 14–21 21–11. Snímek je po zápase, oba se smějí – Lee asi radostí, že to má za sebou a Ville, tím, že dokázal potrápit jasného favorita (fotka se po kliknutí zobrazí v plné velikosti).

Dobrou zprávou pro české fanoušky badmintonu je, že Ville Lang by měl dojet do Brna na MMČR 2012 (27 – 30.9.2012). Utká se tam s řadou zvučných jmen, do Brna se chystá i loňský vítez Přemek Wacha, včera došla přihláška z Anglie a míří sem enkláva špičkových anglických hráčů a další přihlášky každý den přibývají.