badminton je badec.cz


Testování rakety Yonex Nanospeed 7700 Ltd

test nanospeed 7700

Admin team badec.cz měl možnost na kurtech otestovat jeden z top modelů firmy Yonex, limitovanou sérii Yonex Nanospeed 7700. Tato badmintonová raketa nás herně velmi překvapila a přinášíme Vám výsledky testování. Článek, včetně fotek z testování si můžete přečíst zde:

Yonex Nanospeed 7700

Testovaný model je v gripu G3 , hmotnostní kategori 3U (85–89g). Přesná hmotnost modelu byla 86 gramů. RaketaYonex Nanospeed 7700 je středně pružná, vyvážená do ruky (headlight) a obsahuje následující technologie: LCS System, Vibration Filter Cap, Nanoscience, New grommet system, ISOMETRIC SHAPE, BUILT-IN T-JOINT, MusclePower. Při testování jsme hodnotili pocit ze hry, útočnou a obrannou hru a celkový dojem, komentář přinášíme i k výpletu. Testování prováděli hráči oddílu TJ Sokol Jehnice spolu s hráči Jehnické badmintonové ligy.

Yonex Nanospeed 7700

Pocit ze hry: raketa je velmi lehká, díky vyvážení do ruky o ní hráč prakticky neví. Velmi přesně se s ní hraje, dobře a přesně umísťuje míčky. Díky systému zachycení vibrací Vibration filter cap, který je umístěný v přechodu mezi dříkem a rukojetí rakety se podaří úspěšně zahrávat i nepřesně trefené míče (ke kraji rámu) a hra je celkově více komfortní s menším množstvím chyb.

hlava_rakety.jpg

Obranná hra: raketa umožňovala zahrávání dlouhých obraných klírů přes celou délku kurtu, díky pružnému výpletu odpadá problém se zahráváním příliš krátkých úderů (končící soupeřovou smečí) a po krátkém navyknutí na raketu lze přesně umístit míče až na zadní čáru kurtu, prakticky z jakéhokoliv místa a to při standartním úderovém pohybu ruky (kombinace švihu paže a zápěstí). Raketa je excelentní při vracení soupeřových útočných úderů, nízká hmotnost spolu s vyvážením do ruky poskytne maximální manévrovatelnost a rychlou reakci a včasné, správné nastavení rakety proti smeči. Míč lze vrátit ze smeče kamkoliv zpět, lehce za síť, či lobbem na zadní část kurtu.

Útočná hra: raketa je výborná v drajvech, po navyknutí na rám rakety doporučujeme při přeplétání použít turnajový výplet Yonex BG 80, který ještě více zrychlí útočnou hru. Raketa má stabilní hlavu a tím i přesné a dostatečně účinné smeče.

Yonex Nanospeed 7700

Celkový dojem z testování: Raketa Yonex Nanospeed 7700 je špičkovou raketou, dle možnosti použití a všech variet úderů je optimální pro rychlou všestrannou hru. Jednoznačným přinosem je výborný pocit ze hry, díky hmotnostním parametrům, typu vyvážení v kombinaci s antivibračním systémem. Oproti modelu nanospeed 8000 lze vyzdvihnout klasický (neztenčený profil) tj. je reálná naděje, že pokud budeme používat raketu při čtyřhrových disciplínách, tak při střetu s raketou spoluhráče více vydrží. Oproti modelu Yonex Nanospeed 9000 a modelu Yonex Arcsaber 10 lze vyzdvihnout především minimalizaci vibrací jdoucí do ruky hráče (modely ns 9000 a arcsaber 10 jsou výrazně tužší, zaměřené více na útočně laděné závodní hráče). Tato raketa oslovuje jak závodní hráče, tak pravidelně hrající amatérské a klubové hráče. Poměr cena/výkon je aktuálně nejlepší z celé řady raket Yonex Nanospeed. Osobně doporučujeme raketu po první sezoně nechat přeplést z Yonex NBG 95 na Yonex BG 80, díky dalšímu zvýšení razance a citu pro úder při útočné hře.

Raketu nám k testování a nafocení zapůjčil obchod sportprotebe.cz, odkaz na raketu zde: http://www.sportprotebe.cz/…700-ltd.html

Admin team badec.cz

One Response to “Testování rakety Yonex Nanospeed 7700 Ltd”

  1. Petr Says:

    Dobrý den, výborná recenze. Jen malé upozornění 3U je značení hmotnosti, G4 velikost gripu. Nebo se na oficiálních stránkách spletli?
    http://www.yonex.co.uk/…Product.aspx?…

≡ Zanechte vzkaz