badminton je badec.cz


Rozhovor s Michalem Weinbrennerem, hvězdou A týmu Jehnic

Ing. Michal Weinbrenner

S Michalem jsme se zapovídali na Vánočním večírku, měl výborný podzim, vyhrává singly v první lize (tuhle sezónu ještě neprohrál žádný), exceluje na svazových turnajích a vklínil se mezi mnohem mladší hráče v první dvacítce českého žebříčku. Přinášíme Vám tento rozhovor se sympatickým inženýrem ekonomie, který minulý týden oslavil 35 narozeniny. Svou formu si drží nadále i po našem rozhovoru, na začátku ledna porazil v 1. lize s přehledem páteho hráče českého žebříčku, o 16 let mladšího Marka Tellera. Rozhovor, včetně fotek Vám přinášíme zde:

Michal

Jak jsi se dostal k badmintonu a jak dlouho badminton hraješ?

Dostal jsem se k badmintonu ve škole asi jako každý jiný, když jsem se svými vrstevníky zkoušel různé oddíly a kroužky… a badminton zvítězil…nebo prohrál? :-) Je to tak nějak čtvrt století.

Měl jsi výborný podzim v prvoligovém týmu a výborné výkony jsi podával i na turnajích, co stojí za nárustem tvé formy?

To jsem rád, že jsi si všiml! Myslím, že mi v minulosti chybělo více rozvahy a herní strategie, což v poslední době asi vyvážilo (nebo i převážilo) věkový handicap.

Jak často trenuješ a které další sporty provozuješ společně s badmintonem?

Trénuji 3–4 týdně, plus případné zápasy o víkendech. Příležitostně dělám všechny sporty: tenis, lyže, běžky, squash atd. Nejvíce a asi i nejlépe tenis.

michal3.jpg

Co platí na tvé soupeře v zápasech? Rozhodne zkušenost nebo spíše tvoje aktuální forma?

Zkušenosti myslím nerozhodují, protože badminton se velmi rychle mění, kdy dnes je výrazně rychlejší než před 10 či 20 lety. Pokud myslíš moudrost „stáří“, tak mladí hráči jsou někdy více free, takže to taky asi ne. Asi rozhoduje aktuální forma…ale nevím.

Kterého vítězství si nejvíce ceníš?

Nevedu si statistiky, ale asi celkové výsledky v první polovině sezony. Pokud jsem už prohrál, tak to byl většinou dobrý výkon(dle mne). V lize jsem v singlu ještě neprohrál, tak doufám, že to tak zůstane.

Jelikož patříš mezi zkušené hráče, předáváš své umění i někomu mladšímu, trénuješ někoho v rámci oddílu?

Protože nebydlím v Brně, tak trénuji převážně v Židlochovicích s Ondrou Králem. Ale trénuji s někým a ne někoho, protože by to vypadalo, že já jsem skončil :-)

michal1.jpg

S jakou raketou hraješ a jaký výplet používáš?

Hraji s Yonex Nanospeed 9000. A výplet pokaždé jiný.

Co tě čeká v nejbližší době a čeho by jsi ještě chtěl v badmintonu dosáhnout?

Chtěl bych hrát na MČR koncem ledna a úspěšně dohrát letošní sezonu v 1.lize. Myslím, že v současnosti jsem se svou hrou spokojený, tak bych to chtěl co nejdéle udržet.

dík za rozhovor a přejeme i hodně štěstí na MČR!

Admin team badec.cz

3 Responses to “Rozhovor s Michalem Weinbrennerem, hvězdou A týmu Jehnic”

  1. Boris Krais Says:

    Po sobotním přeboru Jihomoravského kraje v Ivančicích je jisté, že Michal nebude nejstarším hráčem na MČR v Liberci....­.....LEGENDA STÁLE ŽIJE !

  2. Honza (bratr od Bernacikove) Says:

    Dnes jsem dostal od tohoto svetoveho hrace podpis (na hlavicce kosicku)…jsem v sedmem nebi. Kdybych byl zena, hned bych ho pozadal o ruku…:) Michale, dekuji..:)

  3. David, Hamry n./S. Says:

    Zažil jsem s ním skvělé čtyřdenní soustředění. Bylo to vážně skvělé a hodně mi toho dalo. Kdyby bylo i nějaké další tak tam určitě nebudu chybět. Je to opravdu hodně dobrý hráč a pohodář :)

≡ Zanechte vzkaz