badminton je badec.cz


Reportáž z víkendového badmintonového turnaje Ostrava !!! open 2010

IKONA_SAREZA Server badec.cz obdržel od organizátorů z Ostravy reportáž z povedeného a kvalitně obsazeného badmintonového turnaje Ostrava !!! Open 2010, který se konal 17. až 18. dubna na zimním stadionu v Porubě. Finálového dne se jako host zúčastnil i náš badmintonový reprezentant a aktuálně 67. hráč světa Jan Vondra. Účast byla omezena na amatérské hráče a případně registrované hráče hrající nejnižší ligy – městské soutěže.

Výsledky jednotlivých kategorií:
 – DM: 1. Sýkora, 2. R. Kolesár, 3. D. Kolesár
 – ČM: 1. Přeček-Oslizlok, 2. Štefek-Ponča, 3. Jurčík-Kudrna
 – ČŽ: 1. Boháčová-Tichá, 2. Šlachtová-Rucká, 3. Fojtášková-Jurčíková
 – MIX: 1. Berná-Kudrna, 2. Broklová-Oslizlok, 3. Boháčová-Geryk

Pokračování reportáže včetně fotografií a kompletních výsledků zde:
A JE TO ZA NÁMI …. Turnaj Ostrava !!! Open 2010 je minulostí.
Vysoké podání, lob, klír, smeč, podání, změna stran, podání, drop, klír, smeč, podání rukou, večírek, podání, smeč, změna stran, otření potu, klír, drop, síť, podání rukou, vyhlášení výsledků, vylosování skútru potlesk… Tak proběhl Ostrava !!! Open 2010.

Všechno začalo naplánováním termínu, vybráním herního systému a oznámením široké veřejnosti.

OSTRAVA_ORGANIZACE

V sobotu 17.4.2010 po prezenci v 9:00 hod se rozběhla soutěž tzv. Švýcarským systémem v kategoriích mužská dvouhra a mix. Hrálo se na šest kol a na všech 14 kurtech probíhaly nelítostné boje o každý míček. Někteří se radovali z každého uhraného míčku a někteří zase dost významně dávali najevo znepokojení nad svým nebo spoluhráčovým výkonem. Okolo 13. hodiny tyto dvě kategorie dohrály svá utkání a po vytištění konečných výsledků odcházeli do sprch s vědomím, že budou hrát o posty nejvyšší nebo přemýšleli, zda svedou boje o cenu útěchy. V odpolední části nastoupily zbývající kategorie mužská čtyřhra a ženská čtyřhra na kurty a stejně jako borci dopoledne nevěnovali svým soupeřům žádný míček zadarmo.

OSTRAVA_ZÁPAS

Tím však sobotní program zdaleka neskončil a část účastníků pokračovala na tanečním parketu u skleničky vína či jiné tekutiny. Během večírku došlo i na tombolu, takže první výherci turnaje byli známí již v sobotu večer a odnesli si drobné ceny, které stejně jako ceny do soutěže věnovali sponzoři tohoto turnaje.

V neděli ráno bylo na některých hráčích poznat, že večírek zdaleka neskončil úderem půlnoci a hlavní rozhodčí chvíli přemýšlel, zda tyto jedince nediskvalifikovat pro nedovolený doping. V devět to opět vypuklo. Ti, co si chtěli odnést ceny, se začali prokousávat pavoukem na dvě porážky. Utkání začala být hodně vyrovnaná a hráči vytahovali všechny své grify a předváděli již vytříbený um a také neuvěřitelnou „ekvilibristiku“ při odehrávání míčků. Diváci, kteří zaujali místa na tribuně i v okolí kurtů, čím dál častěji odměňovali hráče potleskem za povedené výměny. Trošku mimo hlavní zájem proběhly soutěže o cenu útěchy. I zde byla vidět obětavost a probíhaly nelítostné boje o každý míček. Kolem šesté hodiny nedělního odpoledne dopadl poslední míček na kurt a zaplnila se poslední místa na stupních vítězů.

Nakonec byla dlouho očekávaná tombola, kde mohli hráči vyhrát kromě drobných cen od sponzorů také skútr BIAGINNI. Štěstí měla tentokrát Pavla Kosmáková z Ostravy.

OSTRAVA_JAN_VONDRA

Na Ostrava !!! Open 2010 bylo na co se koukat a příště se těšíme na viděnou v Ostravě.

Kompletní výsledky kliknutím zde:
 – DM – ŠVÝCAR
 – DM – FINÁLE – PAVOUK
 – ČM – ŠVÝCAR
 – ČM – FINÁLE – PAVOUK
 – ČŽ – ŠVÝCAR – FINÁLE
 – MIX – ŠVÝCAR
 – MIX – FINÁLE – PAVOUK

OSTRAVA_DM

OSTRAVA_ČM

OSTRAVA_ČŽ

 OSTRAVA_MIX

One Response to “Reportáž z víkendového badmintonového turnaje Ostrava !!! open 2010”

  1. Pozvánka na badminton Yonex Ostrava 2011 | badminton je badec.cz Says:

    […] loňském úspěšném turnaji Ostrava Open 2010 je tu další větší badmintonový turnaj organizovaný Benďasovou ligou. Tentokrát Vás […]

≡ Zanechte vzkaz