badminton je badec.cz

Reportáž z turnaje z Rychnova nad Kněžnou

IKONA_RYCHNOV_1 Míla Sáňka nám na badec.cz zaslal další pěknou reportáž z badmintonového turnaje jednotlivců, který se konal 26.03.2011 v Rych­nově nad Kněžnou. Míla sice dokázal zvítězit, ale stále mu zůstává jeden malý cíl o kterém se dočtete dále … Sobota byla v Rychnově nad Kněžnou zaslíbena badmintonovému turnaji. Jednalo se o první letošní klání z plánované série čtyř turnajů, jejichž výsledky se budou na konci roku sčítat. Pořadatelům z BR Sport Centra se ráno k účasti prezentovalo 15 mužů.

Pokračování reportáže zde:

K dispozici byly 4 kurty a dostatek času, proto byla tato patnáctka rozlosována do 3 skupin po 5 hráčích. Adeptů na celkové vítězství bylo cca 5. Naštěstí byl los shovívavý a nesešli se všichni v jedné skupině. Hrálo se do 15 bodů na 2 vítězné sety. Po odehrání skupin se 3 nejlepší z každé skupiny sešli v 9členné finálové skupině. 3 dvojice s nejhorším umístěním v základních skupinách vytvořily 6člennou skupinu o konečné umístění. Vzájemná utkání ze základních skupin se započítávala. Tak tedy ve spodní skupině borce čekaly další 4 matche a horní dokonce dalších 6. To je asi největší výhoda amatérských turnajů, že na prvním místě bývá snaha pořadatelů a hráčů, co nejvíce si zahrát.

Na stupně vítězů se nakonec prosadily známé firmy. Následoval je na 4. místě nejlepší domácí borec, který obhajuje celkové vítězství z loňské série. 4. byl tedy Filip Nosek, 3. Michal Říha (častý vítěz řady východočeských turnajů), 2. místo obsadil Jaro Jakubčin s jednou porážkou a 1. skončil Míla Sáňka. Tomu ve vítězství nezabránila ani „povinná“ porážka od Jara Jakubčina (1:2), protože to byly jediné 2 prohrané sety v celém turnaji, oproti 4 setům, které v turnaji ztratil Jaro.

Otázkou zůstává, jak toto prokletí proher s Jarem zlomit, když herní dovednosti na to evidentně nestačí. Nejspíš bude potřeba nastudovat něco o černé magii.

Pořadatelé všem hráčům na závěr připravili gulášek, rozdali body za umístění a věcné ceny těm nejlepším. Slibují, že další turnaj proběhne cca za 2 měsíce.