badminton je badec.cz


Reportáž z 1. brněnského Yeaah! Yonex Yehnice

IKONA_YEAAH_YEHNICE V sobotu 19.02.2011 proběhl v Jehnické Yonex aréně badmintonový turnaj v párových disciplínách amatérských i registrovaných hráčů. Turnaj Yeaah! Yonex Yehnice pro 58 účastníků v rekordním čase zorganizovali a uspořádali Milan Valenta, Kristýna Brožová (Týno, moc děkujeme za pomoc!) a Robert Šibl za významné podpory Ústavu aplikované mechaniky Brno, s.r.o. Celkem šesti kategorií se zúčastnilo 42 párů z Moravy a Slovenska. Kompletní výsledky z turnaje a odkazy na dvě fotogalerie naleznete na konci reportáže.

Pokračování reportáže zobrazíte dále kliknutím zde:

Díky dodržování časového rozvrhu a „profesionální ukázněnosti“ všech hráčů probíhal celý turnaj ve vysokém tempu. V kategoriích ČM kraj (6 párů), ČM město (10 párů, sk. A+B), ČŽ kraj (3 páry), ČŽ město (5 párů), SČ kraj (7 párů) a SČ město (11 párů, sk. A+B) se odehrálo celkem 106 zápasů za 39 kurtohodin.

Laďa Prudký, Klára Svobodová

Vítězové si od pořadatelů odnesli nejen diplomy podepsané bývalou hráčkou světové dvacítky Linling Wang a poháry, ale také badmintonová trička z limitované série Petr Koukal Line a výbornou lechovickou Frankovku Rosé …

Na turnaji se bohužel před dopoledním finálovým zápasem SČ město zranil výborný hráč Komety Brno Marian Blažek, za kterého následně zápasy ČM město s Mácou Svobodou odehrál Laďa Tichý (Sokol Česká), který se původně turnaje zúčastnil jen jako divák. Marian si pochroumal koleno, hráli ten den famózní mix s Irčou Blažkovou a Marián ještě chvíli zkusil hrát i po zranění, i tak vyhráli zápas finálové skupiny a chyběl kousek a měli místo druhého místa celkové vítězství v mixu. Marianovi přejeme brzké uzdravení a návrat na kurty a do soutěží (letos má 100% bilanci v městské soutěži, 3 utkání a 3 výhry)

Marian - Kometa BrnoPořadatelé děkují TJ Sokol Veselý Brno -Jehnice, Laďovi Vorlovi, Markovi Matulovi a Standovi Janečkovi za pomoc a cenné rady.

Server badec.cz, se jako aktivní účastník připojuje s pochvalou organizátorům Milanovi, Robertovi a Kristíně, kteří se své první velké akce zhostili na výbornou (o ligu jinde, než měl být v uvedený termín turnaj od sdruženi asporty.cz) a již se těšíme na další pokračování a spolupráci !

PořadateléKOMPLETNÍ VÝSLEDKY – KATEGORIE KRAJ (registrovaní II. a III. liga)

– ČTYŘHRA MUŽI
– SMÍŠENÁ ČTYŘHRA
– ČTYŘHRA ŽENY

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY – KATEGORIE MĚSTO (reg. IV. liga + nereg.) Debl muži město

– ČTYŘHRA MUŽI: SKUPINA A – SKUPINA B – FINÁLE
– SMÍŠENÁ ČTYŘHRA: SKUPINA A – SKUPINA B – FINÁLE
– ČTYŘHRA ŽENY

Fotogalerii od pořadatelů turnaje zobrazíte kliknutím zde
Fotogalerii od Tomáše Šplíchala zobrazíte kliknutím zde

12 Responses to “Reportáž z 1. brněnského Yeaah! Yonex Yehnice”

 1. Mival Says:

  Chtěl bych touto cestou poděkovat všem hráčkám a hráčům, jménem organizátorů, za jejich účast a skvělou atmosféru, kterou jste nám pomohli vytvořit. V průběhu turnaje jsme dostali od Vás několik podnětů na zlepšení a budeme se snažit toho v příštím turnaji využít.

 2. RA Says:

  Dakujem za super turnaj.. vyborne sme si zahrali.. :-) R

 3. Ricardo Says:

  Ahojte,
  i když jsem tam nechápavě čučel do té vyrovnané tabulky sk B a marně hledal nějaká vypsaná kritéria, která by jasně určila postupujícího…, tak musím uznat, že turnaj to byl dobrý a hlavně kamarádská atmosféra se sympatickou spolupořadatelkou byla přímo vynikající!
  Takže se už těším na další, ještě vylepšené pokračování a na všechny amatérsko-městské hráče také při startu letošní série Malý Open.
  S přátelským pozdravem
  Richard Foltýn
  BC SmartLife Řečkovice
  P.S.: STOP „kelášraM“

 4. rob. Says:

  ano, na tomhle bodě do příště ještě zapracujeme… jinak se připojuji k Mivalovi – díkes všem hráčkám a hráčům za skvělý přístup k akci a znovu ještě DÍKY! Týně za její pomoc během celého turnaje…

 5. paja Says:

  nehrál jsem tam, ale kamoš si to pochvaloval, dobré, že to bylo i pro hráče kraje, to na Malý open a ostatních turnajích není zvykem, tam mám účast předem zamítnutou. Příště dojedu, snad nebude zase kolize s jiným termínem. Pája

 6. rob. Says:

  for Pája:
  díky za pochvalu, myslím, že se sešlo opravdu výborné hráčské obsazení v obou kategoriích…

 7. Iris Says:

  Byl to super turnaj,moc doufám,že z toho organizátoři udělají tradici,díky kluci a Týno,Iris

 8. Máca Says:

  pěknej turnaj, vše se dobře časově zvládlo, každý si myslím odehrál dost zápasu. Trošku bych jen upravil finálovou část, kde by se již neměli potkat dvojice ze základní skupiny. Jinak vše OK . Super výkon od Mariana Blažka s Irčou. I když byl Marian out, tak odehrál dva špile ve finále a rozhodl o zaslouženém druhém fleku. A i když se jej Jindra snažil rozhazovat pravá levá Marian to dotáhl až ke stříbru.Gratulace pořadatelům za povedený turnaj .

 9. Michal Says:

  Perfektní turnaj. Nemá někdo ještě nějaké fotky? Budu rád,když sem dá někdo ještě další odkaz na fotky.

 10. komarovsky Says:

  díky kluci a Kristíno :-)! Fajn turnaj, skvělé obsazení, bezva zápasy, výborně časově zvládnuto :-)!!

 11. Marian Says:

  Super turnaj,jak hra,tak organizace. Doufám,že v tom budete pokračovat. A za tu chválu,děkuji.

 12. Badminton turnaj družstev v Brně | badminton je badec.cz Says:

  […] Postupem času se během turnaje začali prosazovat favoriti. Ke stupňům vítězů vykročili družstva kapitána Míly Sáňky, Davida Vaculíka a družstvo kapitána Ricarda Foltýna. Kometa neměla tentokrát ambice na první místo a dala šanci mladému hráči Radku Šášovi a hlavně Mariánovi Blažkovi, jenž se vrací po zranění kolene (událost zde). […]

≡ Zanechte vzkaz