badminton je badec.cz


Badminton turnaj družstev v Brně

Badminton turnaj družstev v Brně, kvalifikace na CS 6V sobotu 23.4.2011 hostila Arktic aréna v Brně šest týmu, které se utkaly na komeťáckém badmintonovém turnaji smíšených družstev „O komeťáckého beránka“. Nakonec bylo upečeno beránků 6, takže každé družstvo si jednoho odneslo domů. Pro nejúspěšnější pak Doubravka upekla vítězného berana. Těsně před turnajem došlo v některých družstvech k malým kosmetickým úpravám a tak od devíti ráno až do pěti odpoledne byly sehrány zápasy mezi družstvy, kdy se utkaly týmy každý s každým. O vyrovnanosti turnaje a kvalitním předváděném badmintonu svědčí i to, že v prvním kole skončili všechny tři duely remízou. Pokračování reportáže včetně fotek zde: 

Badminton turnaj družstev v Brně, kvalifikace na CS 6

Postupem času se během turnaje začali prosazovat favoriti. Ke stupňům vítězů vykročili družstva kapitána Míly Sáňky, Davida Vaculíka a družstvo kapitána Ricarda Foltýna. Kometa neměla tentokrát ambice na první místo a dala šanci v singlech mladému hráči Radku Šášovi a hlavně Mariánovi Blažkovi, jenž se vrací po zranění kolene (událost zde).

Hlavní postava řečkovického badmintonu Ricardo Foltýn se vytočil do maximální možné míry po odřeknutí sobotního zápasu městské soutěže ze strany družstva Vranovic a odjel si léčit nervy do hlubokých lesních hvozdů, ale stačil poskládat velmi kvalitní družstvo s Tomášem Hornungem, Michalem Rafajem (Michal se vrací po zranění kotníku a vleklých problémech s loktem – přejeme brzké doléčení a síly do květnových zápasů, v sázce je hodně :)) a doplňovala je Paolina Prudká. Zbylé tři družstva začala na favority pomale ztrácet a vše vyvrcholilo v posledních dvou kolech, kdy tým nehrajícího kapitána Ricarda Foltýna překvapivě ztratil body s týmem Sokolu Česká pod vedením Tomáše Vorby. Sokol posílil na záverečné zápasy Mirkem Geršlem a Mira tak zasadil smrtící ránu týmu Ricarda a sesunul je z první pozice.

Jak to nakonec dopadlo?

hradiste_badminton

Největší radost bude nakonec v Uherském Hradišti, kam odjel vítězný beránek v těsném objetí kapitána Davida Vaculíka. Hradišťáci prošli turnajem bez jediné prohry a zaslouženě zvítězili. Největší měrou se na vítězství podílela Eva Krystová, která ničila jednu soupeřku za druhou a připisovala důležité body, když kluci občas zaváhali.

team_mila_sanka

Druhé místo urval také bez prohry tým z východních Čech ve složení Míla Sáňka, Michal Říha a jihomoravská posila Sylva Panáčková.

team_ricardo_foltyn

Třetí místo je pro tým nehrajícího kapitána Ricarda Foltýna ve složení Michal Rafaj, Tomáš Hornung a Pavlína Prudká.

team_kometa_brno

Čtvrtý flek pro sebe vybojovala domácí Kometa, kde na singly nastupoval nejmladší hráč Komety Radek Šáša a tím si odbyl i svoji premieru v týmové soutěži. Debly, mixy a dámské singly potom zajistili Marián Blažek, Máca Svoboda, Iris Blažková a Nela Ondráčková. Šášovi přejeme  hodně zdaru a potřebnou píli, ať může příští sezónu již pravidelně nastupovat v městské soutěži.

team_sokol_ceska

Páté místo vybojovali Sokolíci z České posíleni o komeťáčky Doubravku a Lisu a řečkovičáka Míru Geršla. Míra došel na turnaj až se po dopoledním fotbálku a to se zakrveným kolenem, které ošetřil rychlým sledem domácí slivovičky od Blažků. Po tomto zákroku vybojoval důležité boty pro svůj tým. Pro upřesnění tento lék si nemazal, ale pil a dost mu šmakovalo až na zakrvené koleno zcela zapoměl.

team_juraj_hudak_badminton

Šestý flek potom patří družstvu pod vedením Juraje Hudáka s parťákem Robertem Šíblem a Tínou Brožovou. Tína se bohužel v průběhu posledního zápasu zranila. Doufejme , že se její parťáci o ni postarají a Tína bude brzo fit. Třešničkou na dortu je pro vítězné družstvo postup na CS6 (info o CS6 najdete zde) , který se odehraje na podzim 2011 zřejmě v Trenčíně, takže z Hradiště to budou mít vítězové, co by kamenem dohodil.

Děkujeme všem za účast a dobré výkony, v hale se sešla řada dobrých hráčů a výkony tomu odpovídaly. Na podzim 2011 proběhne další část tohoto turnaje, ti z Vás co mají zájem se kvalifikovat do CS 6 či si opět zahrát na pohodovém turnaji, sledujte badec.cz.

Hlavní pořadatel Martin Máca

Komentář nám poslal na badec.cz i Míla Sáňka, rádi jej zveřejňujeme: POCTA VELIKONOČNÍMU BERÁNKOVI

V dnešním článku nepíšu reportáž, ale skládám hold komeťákům a jejich výbornému turnaji. Čtenáři badec.cz vědí, že po 1. Single Ladies Open turnaji naplánovali Máca, Doubravka, Iris, Marian, Lisa, Šáša, Nela a Simča další kvalitní akci, a to turnaj družstev v jejich domácí tělocvičně s možností kvalifikace do turnajů, kde hrají hráči z krajským přeborů. V sobotu 23.4. se tam sešlo 6 týmů (2 až 3 muži + 1až 2 ženy) a všichni zúčastnění strávili při zápasech i během fandění svým spoluhráčům hodně příjemný den. A jak se tedy dělá úspěšný turnaj?

  1. jasně daná pravidla hry
  2. minimální prostoje
  3. dostatek odehraných setů jedním hráčem/hráčkou,
  4. velmi rozumné startovné
  5. milí pořadatelé
  6. občerstvení
  7. sympatické ceny

Na turnaj s takovým zázemím jsme neváhali přijet s kamarádem až z Pardubic (respektive Hradce Králové). A na závěr ještě musím říct, že dobrý nebyl pouze turnaj, ale i samotný beránek. :-), viz. níže večer po turnaji

beranek_badminton

Několik fotek z turnaje si zobrazíte kliknutím zde. Admin badec.cz

One Response to “Badminton turnaj družstev v Brně”

  1. Tom Says:

    Zdarec, také musím jen a jen chválit, super turnaj i atmosféra !

≡ Zanechte vzkaz