badminton je badec.cz


Reportáž a výsledky z B30+

B 30 Brno10. narozeniny populárního turnaje B30+ proběhly minulou sobotu v opravdu pohodové narozeninové atmosféře. Nesešel se sice rekordní počet gratulantů, ale všech 40 hráčů a hráček si turnaj náramně užilo. Vedle pravidelným účastníků si turnaj nenechalo ujít i několik „nových tváří“ – Lucka, Pavlína, Vláďa, Viktor z Čech a Peter, Miro ze Slovenska a dle jejich reakcí se jim náš turnaj líbil. Jelikož se jednalo o jubilejní ročník, tak se organizátorům podařilo zabezpečit i více partnerů: Vedle tradičních, jako Starobrno, Heineken, Pivovarská restaurace, X-production, do turnaje vstoupili také Eon, Axe, Rexona, Badminton-power. Bez podpory haly Sprint a badmintonového rozcestníku badec.cz si turnaj B30+ už nedokážeme ani představit. Moc si jejich podpory vážíme a věříme, že i účastníci ocenili jejich štědrost!

Pokračování zde:

Hlavní cena – pohár B30+, pochází z díly „mistra“ Franty Hanáka, který ji každoročně vymýšlí, připravuje a ručně vyrábí. Jedná se tedy o 100% originál, který se zatím nikdy neopakoval!

Další specialitou turnaje B30+ jsou 2 věkové kategorií: Open = bez rozdílu věku a Masters nad 30 let. Obě se hrají společně, pouze vyhodnocení probíhá odděleně. A tady jsme vyhlásili změnu. V kategorii mužů se věková hranice „Masters“ posouvá na 40 let (věkový průměr obou mužů). U žen a mixu se nic nemění, tedy Masters zůstává na 30 let věkového průměru dvojice.

K výsledkům. Poprvé jsme se letos rozhodli upravit herní systém. K tradičnímu „švýcaru“ na 5 a 4 kola jsme přidali následné nasazení do pavouka (16 u MX a 8 u MD,WD) s tradičními boji až do finále. Což znamenalo solidní porci zápasů a navíc umocněno o atmosféru zápasů ve čtvrt/semifinále. O vyrovnanosti dvojic nejvíc svědčí rekordní procento 3-setových zápasů za celou historii B30+! Obnovenou soutěž o nejpřesnější podání vyhrál Adrian Hundhausen, který ze 3 pokusů 2 proměnil! Blahopřejeme!

Medailisté si vedle cen a diplomů vybojovali i poukaz na 30–20–10% slevu na nákup badmintonového zboží od partnera turnaje e-shop www.badminton-power.com. Věříme, že se jejich držitelé s Dariuszem Nahrebeckým (Badminton-power) spojí a využijí této možnosti!

Všechny výsledky najdete zde.

Všem medailistům blahopřejeme!

Okamžiky z turnaje i z „after party“ pro nás zachytili:

-- Tomáš Šplíchal

-- Leoš Poříz

-- Petr Komarovský

Přejeme všem úspěšný rok 2013 a těšíme se na další setkání s Vámi na dalších turnajích. No a koncem roku 2013 na viděnou na 11.ročníku B30+

Franta, Tom, Petr

a Barborka, Katka, Peťa

Academic Badminton Club Brno

≡ Zanechte vzkaz