badminton je badec.cz


Podzimní badminton camp III v Brně

badminton_camp_uvodO víkendu 23.10–25.10.2009. se konal Brně Jehnicích v Yonex badminton aréně Podzimní badminton Camp, amatérských hráčů, III. Kapacita byla omezena na dvě skupiny po 20 hráčích. Na kemp se sjela řada hráčů a hráček z předchozích letních kempů a bylo vidět, jak prospěšné tyto akce jsou. Jmenovitě například Verča Kyzlíková, David Vaculík, Naďa Křížová se synem, Petra Přinosilová, Milan Dosedla, Naďa Kuzmová, Míla Sáňka, Vít Ondruch, Karel Nechvíle… a řada dalších hráčů a hráček, které doplnili noví zájemci a všem děkujeme za jejich účast. Náročnost kempu byla veliká, hráči absolvovali s volnými zápasy téměř 15 hodin plného badmintonového nasazení a různých fyzicky náročných cvičení. Nikdo trénink nezanedbával a ze strany účastníků byla vidět velká snaha a vůle vylepšit své badmintonové dovednosti. Na maximum na tom pracoval i tým trenérů, kdy hlavní trenér Standa Kohoutek ve večerních hodinách již ztrácel hlas :) a jeho asistenti nestačili měnit propocená trička. Další info včetně fotek zde…

badminton_camp_1

Maximum o pokrok v badmintonu svých svěřenců dělali jak trenéři, tak organizační šéf Ladislav Vorel, který celou akci opět zaštíťoval. Po zopakování základních úderů během pátku byl na dalších hodinách kladen důraz na správný pohyb po kurtu, který je stěžejní pro správnou techniku i taktiku. Trpělivým opakováním a potřebnou korekcí ze strany trenérů byl postupně vidět průlom a přechod od nesprávných návyků u řady hráčů.

badminton_camp_2

Vyvrcholením sobotního dne byl deblový turnaj. Dvojice tvořily mixové a deblové páry a po odehrání základních skupin postupovaly první dva páry ve skupině do čtvrtfinále. Zde se již hrál KO systém a do semifinále se po výborných výkonech nominovaly dvojice: Přinosilová – Šíbl, Hudák – Sabiniová, Kuzmová – Sáňka, Ondruch – Mažgut. Z napínavého semifinále se po precizním výkonu dostala dvojice Naďa Kuzmová – Míla Sáňka, která nekompromisně vyřadila favorizovaný deblový pár Mažgut – Ondruch. Druhé semifinále zvládli výborně Petra Přinosilová s Radimem Robertem Šíblem. Finále se hrálo velmi vyrovnaně a nasazení bylo velké, výhru si po 5 předešlých zápasech zajisté zasloužily oba páry, nakonec se radovala víc Petra s Robertem. Výhercům gratulujeme!

badminton_camp_5

Nedělní program tréninků končil v 16 hodin, kdy již na řadě z hráčů byla vidět únava. Pro trenéry bylo odměnou pozorovat, jak například Veronika na síti hraje po třech kempech téměř bez chyby, Tereza předpisově zvládá pohyb po kurtu, David sází Hartonův přeskok bez vetších problémů, řada hráčů má raketu připravenou před sebou, místo dole.

badminton_camp_7

Za celý trenérský tým děkujeme všem účastníkům, vážíme si Vaší snahy o pokrok v badmintonu, sportu, který máme nejradši. Ted´ je na Vás, abyste správné návyky a získané informace uplatnili na kurtech, dbali na potřebné rozcvičení před i po tréninku, a hru si zpestřili i cvičením s raketou, míčkem pro zvýšení postřehu a osvojení správného držení.

badminton_camp_8

Chystáme další kemp, v pořadí IV, termín včas oznámíme, předpoklad někdy únor/březen 2010. Kemp bude pro Vás i pro nové zájemce úrovně střední pokročilosti. Budeme rádi za Vaše podnětné připomínky, vzkazy, cokoliv nám pomůže doladit jakékoliv nedostatky, lze zanechat v komentářích pod článkem či zaslat na email info@sportprotebe.cz, ladislav.vorel@centrum.cz Zde je společná fotka všech účastníků III. kempu (kliknutím na ikonu zobrazíte celou):

badminton_camp_iii

Další fotky čekáme od Nadi Křížové, jakmile vytvoří fotogalérii, zveřejníme odkaz jako novinku na badec.cz.

Příště na kurtech se na Vás těší:

Laďa Vorel, Standa Kohoutek, Marek Matula, Lukáš Plošek

2 Responses to “Podzimní badminton camp III v Brně”

 1. Míla Says:

  Ahoj bembajzisti. Za sebe můžu potvrdit, že mi právě skončený kemp dal hrozně moc. Tedy na sám o sobě, ale díky všem trenérům. Věnovali se nám po celou dobu intenzivně, se zájmem a hlavně trpělivě. Toho si opravdu cením. Cítím na sobě veliké zlepšení a motivaci posouvat se ještě dál.
  Hodně jsem se posunul ve 4hře. Přijel jsem jako ryzí singlista a odjel s bohatými zkušenostmi z mixa/debla.
  V neposlední řadě jsem si užil setkání se stejně nadšenými spoluhráči. S některými jsem dál v kontaktu a určitě někdy potrénujeme/zah­rajeme mezi sebou.
  Přemýšlel jsem o nějakém nápadu, co na dalším kempu. Zajímalo by mě absolvovat nějaký modelový zápas. Dozvědět se, co je v jaké situaci během hry nejúčinější zahrát apod. To by se mi líbilo.
  Tak ještě jednou díky vám všem a mějte se fajn.

 2. Veronika Kyzlíková Says:

  Ahoj vsichni, pridavam se k Milovi a musim priznat, ze od leta, kdy jsem na prvni kemp prijela jako uplny amater, pozoruji na sve hre velike pokroky. Samozrejme, ze nic neponechavam nahode a trenuju pilne i mimo kempy, ale trenerske vedeni v Brne mi vzdycky hodne pomuze. Diky kluci!!!!
  Velice prijemne je i setkat se vsemi pravidelnymi ucastniky – uz se nam vytvorila vyborna parta, za coz jsem velmi rada a na vsechny se uz teda zase tesim na pristim kempu :-)
  S navrhem na napln dalsiho kempu se pripojuji k Milovi. Rada bych se vice ponorila do taktiky hry – a to jak pri singlu, tak pri parovych disciplinach. Zakladni udery uz zvladame a o svych chybach vetsinou vime a umime se sami opravit. To uz musime pilovat sami. Myslim, ze by bylo velice prospesne, naucit se priste nejake pekne kombinace, kterymi pak budeme moci prekvapit soupere pri nasich spolecnych zapasech mimo kemp. Diky a tesim se brzy na videnou!
  Verca

≡ Zanechte vzkaz