badminton je badec.cz


Petr Koukal pro badec.cz

Petr Koukal badminton JehniceDnes jsme si psali s Petrem Koukalem, o tom jak na tom teď je, máme vzkaz pro čtenáře badec.cz – Petr Koukal poskytl rozhovor pro czechbadminton.cz, vydal tiskovou zprávu přes sportinvest.cz  a napsal článek pro badec.cz. Zde Vám ho přinášíme:

V den se zajímavým datem – 20.10. 2010 jsem začal chemoterapii. Již týden předtím jsem ale začal lehce posilovat a běhat, abych nabral alespoň minimální kondici a do boje s chemoterapií nastoupil nejen s pozitivními myšlenkami a odhodláním, ale také s fyzickou silou, kterou jsem během 4týdnů rekonvalescence po operaci ztratil.

Věřím, že to bylo správné rozhodnutí. První chemoterapii jsem zvládnul bez problémů a neprovázely ji žádné vedlejší účinky. Nepříjemná je doba jednotlivých terapií, každý den trávím na stacionáři téměř 6 hodin, během kterých mi infuzemi do těla vpravují cytostatika a další podpůrné látky. Na druhou stranu, teprve tady si člověk uvědomí, jak je zdraví důležité a jak malé jsou v porovnání s ním jiné ,,problémy". Na mnoho věcí začne člověk nahlížet úplně jinak a myslím si, že právě tato zkušenost, i když nepříjemná, mě v životě velmi posune…

Dovolte mi touto cestou poděkovat všem lidem z mého okolí, kteří mně pomáhají, stojí v těchto těžkých chvílích za mnou a podporují. Vážím si každé esemesky, emailu či vzkazu a opravdu mě to velmi povzbuzuje. Děkuji také všem čtenářům badec.cz a všechny zdravím! 

Petr Koukal

≡ Zanechte vzkaz