badminton je badec.cz


Komentář k 4. badmintonové lize od Mácy

badec brnoV Brně již naplno jede oficiální 4. badmintonová liga – městská soutěž, kde je letos 12 týmu a losem byly rozděleny do dvou skupin. Výkonost je rozdílná, některé oddíly by bez problému hrály o ligu výš a některé oddíly můžou být spokojení, že „zatím“ není 5. liga a nemají sestupový nůž na krku. Martin Máca Svoboda nám bude zasílat komentáře k jednotlivým kolům této ligy a na úvod od něho máme komentář k celé této soutěži. Komentář je zde: 

Po dlouhých prázdninách se v říjnu rozběhla opět Brněnská městská soutěž v badecu. Jako horký favorit se o postup hlásí znovu Premiera C, ale letos se určitě najde někdo, kdo jí bude chtít .....

Premiera posilila tradicne ve vsech tymech

.. první flek vyfouknout a zamířit o soutěž výše. Mezi ty oddíly, kteří budou chtít začeřit klidnou vodu v rybníku bude jistě patřit „nováček“ Podolí B, který svojí nabitou sestavou ostřílených hráču Stenu – Janeček, Rafaj, Pedál, Strouhal, Randula také jistě myslí na víc než na povinnou nováčkovskou větu – hlavně nebýt poslední. Tito borci nejednou vyprášili kožich borcům z vyšší ligy. Standa Janeček udělá jistě maximum v tréninku a přípravě, proto, aby jeho mančaft byl co nejvýše.

Michal Rafaj badec.cz

Také Hamry nad Sázavou, oddíl s dlouholetou tradicí, ve vyšších soutěžích chce nahoru. O své místo na slunci se chce porvat i BC Řečkovice SmartLife, kdy Richardo  Foltýn přichystá zajisté tradičně nějaké překvapení pro své soupeře, třeba v podobě asijských posil. Jako černý koník bude číhat i oddíl SKP Kometa badminton Brno, který pro letošek taky posílil. Oddíl přes prázdniny trénoval Marek Matula, který s oddílem i začal hrát a bude chtít také komeťáky vytáhnout co nejvýše, spolu se svým deblovým parťákem Rasťou Belanem a mix partačkou a singlistkou III. ligy Jančou Belanovou. K tradičním účastníkům patří Viktoria Želešice – opírající se o výkony Jirky Chytky a Romana Veselého, Sokol Vranovice B s ostřílenými hráči  – Kocmánkem, Zajícem, Reichmanem. Další oddíly jsou  Spartak PBS Brno, Sokol Bořitov a Agrotec Hustopeče. Mezi nováčky potom patří Chropyně B, i když někteří jejich hráči mají již zkušenosti s A mužstvem. Mezi úplné novačky patří borci a borky s Uherského Hradiště pod hlavičkou TJ Lokomotivy Uherský Ostroh.

Zdeněk a Janča -  Uherský Ostroh

Mužstva jsou rozděleny po šesti do dvou skupin, přičemž první dvě mužstva z každé skupiny postoupí do boje o postup, mužstva na 3 a 4 místě si zahrají skupinu o celkové 5–8 místo a poslední dvě družstva si to rozdají o to , nebýt poslední. Tento post z minulé sezony „obhajuje“ BC Řečkovice SmartLife. Přejeme těmto sympaťákům z Řečkovic, aby se jim letos podařilo poskočit alespoň o stupínek výše.

Badmintonu zdar

Máca

martin_maca_svoboda

≡ Zanechte vzkaz