badminton je badec.cz


Fejeton o vzniku nového oddílu SK Kometa Brno

Martin_svoboda_badmintonMartin Máca Svoboda (viz foto) – nadšený badmintonista  a předseda nového oddílu SK Kometa nám napsal fajn reportáž o vzniku jejich oddílu, přinášíme Vám ji a přejeme oddílu hodně úspěchu v městské soutěži, reportáž zde: … Na podzim roku 2008 při turnájku v Hustopečích v návalu radosti, že nám přelétl míček dvakrát přes síť, dostali jsme, tedy Martin „Máca“ Svoboda a Michal „Mik“Kubát ten jedinečný nápad, že zrušíme asijskou nadvládu v tomto nejrychlejším raketovém sportu a dobudeme slávu na badecovém nebi. První krůček jsme udělali, že jsme začali přemýšlet o založení oddílu badmintonu. Vše proběhlo uspěšně během jara a léta 2009, kdy se k nám postupně přidávali borci Michalové – Rozínek a Prokop, Tomáš Krejčí a Mára Klusoň. Začali jsme pokukovat i po nějakých šikovných děvčatech a brzy jsme ulovili dva kousky Doubravku Brávkovou a Lisu-Helenu Jansovou .

Pravidelným treninkem v naší PČR aréně v Řečkovicic (od prvních mrazů nese název Arktic Aréna skrz absenci topení, pozn. badec.cz) jsme se zlepšovali. až do uplného zblbnutí mysli a rozhodnutí, že se přihlásíme do Městské soutěže v Brně. Také přibylo pár dalších playeru, čestný prezident Mára „Ticháč“Tichý, Tomáš Janeček se Zdenálem Adamcem a tradiční okrasa všech kurtu a lamač dívčích srdcí Milan" Špidla "Špičák.

Za podpory www.sportprotebe.cz, který nám pomohl z výběrem plácaček a ohozu a oddílu Sokol Jehnice odkud jsme získaly tři talentované dorostenky na hostrování – Kláru Svobodovou, Jitku Frišovou a Nelu Ondráčkovou nám tím, již nestálo nic v cestě , abychom vstoupili do badmintonového ráje. Před prázdninama přibyli ještě Pavel Vrátníček, co by naše hráčská jednička , Markéta Kunčarová a Markéta „Makyna“ Svobodová.

A potom, to přišlo, byl krásný slunečný den, zonca rumplovala, kocóři lítaly po štatlu a dopoledne dne 14.července 2009 se o nás dozvěděl celý badmintonový svět, kdy jsme byli zaregistrováni na Českém badmintovém svazu jako SKP Kometa Brno – RS Badminton. Následovala přihláška do Městské soutěže a tvrdá příprava na soutěž. Poslední posilou se stal v září Jindra Randula a už jsme na to vlétli se vší parádou. Ale to už není historie, ale to už je součastnost. Další reportáž bude o našem prvním ligovém utkání ......

martin_maca_svoboda

 michal_kometa

One Response to “Fejeton o vzniku nového oddílu SK Kometa Brno”

  1. Tomáš Šplíchal Says:

    Vašemu novému badmintonovému oddílu přeji hodně zdaru.

≡ Zanechte vzkaz