badminton je badec.cz


Cesta za vítězstvím na Infit Cupu

mila_sanka_badec-czMíla Sáňka dnes vyhrál Infit Cup v Lanškrouně, kategorii neregistrovaných. S Mílou se dobře známe, vyměnili jsme si pár emailů a dostali z něho text o této vítězné misi. Míla jezdí pravidelně na jehnické kempy, v camp badminton turnaji v mixu tam naposled obsadil druhé místo, je vidět že pokrok je i v singlu. Popis turnajového triumfu je zde:  Letos jsem už podruhé  vyrazil do Lanškrouna a zase s napětím očekával, jací soupeři se na Infit cupu sejdou tentokrát. Ve skupině amatérů jsem hned na úvod vyfasoval největšího favorita Pepu Zerzáně.  Bohužel jsem se opět nechal rozhodit jeho volbou hrát peřím, navíc s pomalou rychlostí a prohrál 0:2 (11:15, 9:15). Pak už jsem se pekelně soustředil na zbývající zápasy ve skupině a dotáhl to docela hladce na druhé postupové místo. Jen v závěrečném setu posledního zápasu jsem si to podělal a prohrával už 2:9. Zkusil jsem se ještě víc soustředit a vyšlo to. Obrátil jsem match 13bodovou šňůrou na 15:9 pro mě.

V semifinále jsem vyzval vítěze druhé skupiny Zbyňka Jurču. To byl vysoký  volejbalista, který se od posledního Infitu děsně zlepšil. Bylo to náročný takticky, ale udolal jsem ho 2:0 a ve finále si tak mohl dát repete s mým přemožitelem. Před zápasem jsem si zakázal myslet na péřový košík a soustředil se jen na hru. Střídali jsme se bod po bodu, 15. bod nerozhodl, protože vítěz  musel vyhrát o dva body. To se mi nakonec povedlo 17:15. Ve druhém setu jsem hrál dobře, vedl dokonce 11:6, ale pak jsem ho nemohl dostat ze servisu, až to najednou bylo 12:12. Rozhodl jsem se takticky změnit moje podání, který už mohl mít přečtený. Dopadlo to dobře = hra, sada a zápas Sáňka 15:13. Hurá, líp to skončit nemohlo. Další pořadí tedy 2. Josef Zerzáň (Osík), 3. Lukáš Dvořák (Litomyšl), 4. Zbyněk Jurča (Lanškroun). Teď si užívám vítěznou náladu! Do příštího Infitu můžu přemýšlet, jestli budu obhajovat, nebo se nechám  vypráskat od borců v kategorii pokročilých.

Za badec.cz gratulujeme a držíme palce do dalších turnajů, s Mílou se uvidíme na Vánočním turnaji sportprotebe.cz a pak i na jarním badmintonovém kem­pu.

mila_sanka_badminton

One Response to “Cesta za vítězstvím na Infit Cupu”

  1. Jaro Jakubčin Says:

    Ahoj Mílo,

    veľká gratulácia a držím palce do budúcna. Možno sa zas niekde na turnaji stretneme :-)

    Jaro

≡ Zanechte vzkaz