badminton je badec.cz


Vysvětlení pojmu Stick Smash od Adama

Peter Gade badminton playerDotaz: Ahoj, ze svých tréninků občas uvádíš nácvik „Stick smash“, ale tento web čtou i amatéři, kteří neví, o co jde? Mohl bys to prosím popsat? Jaký je rozdíl mezi „normal“ smash a „stick“ smash? 

Odpověď Adama: Ahoj, stick smash je pokročilý úder, který vyžaduje hodně strávených hodin na kurtu. Je to úder zahraný zápěstím, ale není to smeč. Je to něco mezi rychlým dropem a smečí, ale důležíta je křivka úderu. Pokud se podíváte na Petera Gadeho, on hraje většinou stick smash. Je to velmi účinný úder, který může ukončit výměnu. Nejde ani o sílu, ale o křivku !  Našel jsem na internetu i pěknou ukázku smeče zápěstím v podání Lin Dana, viz video níže, čas smeče ve videu 00:09 a následně je tam i zpomalený záběr, všimni si pohybu ruky po smeči – raketa musí po úderu zpět, švih zápěstí určí sílu a křivku úderu. Úder vyžaduje velmí silné a rychlé zápěstí..

Pozdravuji všechny čtenáře badec.cz a všem přeji krásné léto plné raketových sportů :) hlavně badmintonu ;-). Určitě Vám sem něco napíši v srpnu. Adam Mendrek, Madrid

≡ Zanechte vzkaz