badminton je badec.cz


Zítra začne velká badmintonová podívaná

Wacha - jednička turnaje Yonex Czech InternationalDnes vrcholí přípravy na každoročně nejprestižnější badmintonovou akci v ČR a badec.cz je tradičně jedním z partnerů této velkolepé události. Loga partnerů, kteří letos opět pomohli badmintonu a něco pro tento sport dělají a zaslouží si i Vaši přízeň, najdete na plakátu akce a v našich reportážích. Letos navíc vše v krásné a prostorné hale Brněnského výstaviště. Proto, kdo kdy držel badmintonovou raketu v ruce, huráá do Brna :). Připravili jsme pro Vás souhrn nejdůležitějších informací k mistrovství, vše zde: 

Petr Koukal -  loňský vítěz

Úvodem několik obecných informací:  již v letech 2007, 2008 a 2009 pořádal oddíl TJ Sokol Jehnice Mezinárodní mistrovství ČR dospělých v badmintonu. Všechny tyto šampionáty byly hodnoceny Evropskou badminovou federací a Českým badmintonovým svazem velice kladně a proto bylo pořadatelství i pro letošní rok 2010 přiděleno našemu oddílu TJ Sokol  Veselý Brno – Jehnice.

V letošním roce se bude MMČR konat v termínu 30.9. – 3.10.2010 v Brně, BVV – pavilon F. Tento turnaj je součástí evropských a světových turnajů, které jsou zařazeny do okruhu World champions international challenger s dotací 15.000 USD. Zúčastní se jej 258 hráčů z 32 zemí světa.

Mezi hvězdami turnaje najdeme v mužské dvouhře polského reprezentanta Przemyslava Wachu, který byl ve své kariéře i ve světové desítce. Druhým nasazeným je Rune Ulsing z Dánska, vítěz řady chalengerů.  Velkou hvězdou je i dánský hráč Viktor L. Axelsen. Tento hráč dokázal to, co se doposud nepodařilo žádnému Evropanovi. Viktor L. Axelsen porazil na mistrovství světa juniorů 2010 v mexické Guadalajaře všechny soupeře a získal zlatou medaili. Hovoří se o něm jako o nástupci Petera  Gadeho a velké naději evropského badmintonu v silné konkurenci asijských hráčů.

Hlavní tváři turnaje byl loňský vítěz a hráč TJ Sokol Veselý Brno – Jehnice, Petr Koukal, který se bohužel jako hráč turnaje nezúčastní. V současné době bojuje se zákeřnou nemocí a turnaj podpoří svou návštěvou jako divák.

Mezi ženami je ve dvouhře jedničkou  24. hráčka světového žebříčku Judith Meulendijks je zárukou mimořádné kvality badmintonu v kategorii singl ženy. Výraznou hráčkou je I Ukrajinka Larisa Griga – bývala juniorská mistryně Evropy. Domácí Kristína Ludíková bude bojovat o úspěch s podporou publika z pozice 5. nasazené hráčky.

Velmi silná konkurence je v mužském deblu, kde k favoritům patří oba dva nasazené anglické páry Marcus Ellis – Peter Mills a Robin Middleton – Chris Langridge. K favoritům ženského debla patří francouzský pár Laura Choinet – Weny Rasidi. Dále dánské reprezentantky Maria Helsbol – Anne Skelbaek.

K favoritům smíšené čtyřhry patří ukrajinský pár Valeriy Atrashchenkov – Elena Prus.

Mimo špičkového badmintonu čekají navštěvníky doplňkové programy:
  •  – Stánek firmy Vinné sklepy Lechovice s ochutnávkou kvalitních vín, sponzor diváckých soutěží.
  •  – Prezentační stánek firmy Invicta – dovozce švýcarských hodinek, sponzor diváckých i hráčských soutěží. Výherce divácké soutěže obdrží přímo v hale značkové hodinky Invicta v hodnotě 15000,– Kč. Tato soutěž proběhne v neděli 3.10.2010.
  • – Stánek firmy Allivictus s prezentací česnekových tinktůr vhodných pro sportovce všech kategorií.
  • – V prostorách pro veřejnost proběhne prodejní výstava obrazů od Anny Kocmanové.
  • – Prodejní stánek firmy Yonex
  • – Během nedělního finálového dne proběhne v přestávce mezi zápasy vystoupení taneční školy Dynamic. Tanečnice poté i uvedou finalisty hlavní soutěže.
Semifinálový a finálový program bude moderovat redaktorka sportovní redakce ČT Bára Černošková. Jako moderátor a divák se turnaje zúčastní i Petr Koukal, který na turnaj přijede pozdravit fanoušky a pomoci s organizací.

Turnaj se uskuteční jako každoročně pod záštitou primátora města Brna Bc. Romana Onderky, MBA, za podpory Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna.

Turnaj má svoji prezentaci na www.mmcrbrno.cz. Další propagace probíhá na stránkách českého badmintonového svazu www.czechbadminton.cz, na nejčtenějším badmintonovém blogu v ČR www.badec.cz a na stránkách partnerských firem. Významnost této akce nepochybně podtrhuje účast České televize, která bude finálový blok vysílat v záznamu v délce 90 minut. Mediálním partnerem akce je i periodikum Deník a rádio Čas.

Na všechny návštěvníky se těší

Organizační tým MMČR 2010

≡ Zanechte vzkaz