badminton je badec.cz


Zamyšlení Karla Reichmana

deti-badmintonPřeji Vám krásný den. Obracím se na Vás jednotlivé vedoucí oddílů, ev.trenéry žáků. Z pozice předsedy MěBaS Brno bych chtěl od ročníku 2013/2014 zavést v našem regionu pro začínající a mírně pokročilé děti podobnou soutěž jakou je Městský přebor družstev dospělých. Tento typ pravidelné soutěže zatím chybí. Počet oddílů, kde se mládeží věnují či věnovat začínají postupně vzrůstá. Proto si myslím,že by tato soutěž mohla obohatit jak samotné děti a to ve vztahu k badmintonu tak hlavně ke kolektivu-svému oddílu.

Můj návrh je aby tuto soutěž začínajících a mírně pokročilých v regionu Brna a okolí byla v kategorii do U 13 včetně, hrála by se turnajovým systémem – t.j, že by se na daný termín setkala min 4 družstva a odehrála by v jednom termínu všechna utkání daného kola. Hrálo by se 5 utkání tj. dvouhra chlapci, dívky; čtyřhra chlapci, dívky a smíšená čtyřhra. Vzhledem k počtu účastníků a jejich věku by bylo vhodné hrát na dva vítězné sety do 15 bodů.

MěBaS by na svých stránkách a stránkách JmBas měl výsledky vedeny ve stejné podobě jako je vedena soutěž dospělých. Toliko v krátkosti můj návrh. Poprosím Vás o reakce, připomínky návrhy a pod. na e-mail : reichman@moraviapharm.cz

Karel Reichman

předseda MěBaS

≡ Zanechte vzkaz