badminton je badec.cz


Výsledky 1. kola Yang Yang Sten turnaje 2020

IKONA_STEN_2020
STUPNĚ VÍTĚZŮ:

1. ŠTĚPÁN BENÍRŠKE – 9/9
2. ZDENĚK SÁRA – 7/9
3. KAREL PECHA – 5/9

(čísla vyznačují počet vítězství / počet zápasů)

Výsledky 1. kola Yang Yang Sten turnaje 2020 zobrazíte zde.

Celkové pořadí po 1. kole turnaje zobrazíte zde.

Na svatého Václava na Sprint si skoč a Sten si pinkni. Jak lidová moudrost praví, stalo se tak, že v sobotu 28. září jsme slavnostně zahájili plnou a premiérovou sezónu Yang Yang Sten Turnajů 2020. A řež to byla veliká! Již od spuštění registrace se soupiska plnila jmény respektovaných hráčů a brzy se ukázalo, že tak kvalitní Sten tu již dlouho nebyl. Téměř polovina hráčů z druhé ligy, druhá skoro polovina se pak rekrutovala z třetí ligy. Bylo tak jasné, že dneska to bude pěkná makačka, a že každý bod se bude hodit.

Pokračování komentáře a více informací zde:
Finální sestava se v sobotu sešla téměř kompletní, jen nováček Radim Jaroušek se na poslední chvíli odhlásil ze zdravotních důvodů, a tak na jeho místo naskočil Zdeněk Mejzlík. Atmosféra byla bojovná, a ač sem tam nafouklá ega stoupala až ke stropu Sprintu a testosteron stříkal na lavičky v proudech, vše i tak probíhalo za pohodové a přátelské atmosféry. Jen Standa prskal, že ty míče snad žerem, a že 4 tuby Yangů nebudou stačit. Nakonec míče stačily, ale levné to teda nebylo, páč se to i celé lehce protáhlo … tak urputně jsme se prali a tahali o každý míč.

Kluci z Jihlavy – Leoš Poříz a bratři Benírškovi si zpestřili cestu na probíhající mezinárodní mistrovství ranní rozcvičkou na Stenu a zejména pak mladý Štěpán doslova přijel, viděl a vyhrál. A to všech 9 zápasů ! Prostě tady nebylo co řešit.

Druhý flek ze sedmi špíly obsadil Zdeněk Sára, kterého nejvíce mrzel prohraný set s Karlem Pechou, a že na příští turnaj – kam teda už nepřijde – bude jeho herní index možná snížen z dvojky na trojku, a že bude muset hrát místo s Kawasaki s Gosenem od Karla :-)

Na třetí flek a bednu tentokrát “stačilo pouhých” 5 setů, což se také moc často na Stenu nestává, a to i proto, že se třetí timpl líbil hned třem hráčům, kteří shodně vybojovali 5 setů. Nakonec bednu urval právě Karel Pecha, v jehož prospěch hrál poměr nejlepších míčů před bramborovým, v sobotu se s nachlazením trápícím, Marianem Königem. Pěkné páté místo pro znojemského Petra Chocholu, který se vrací na kurty po prázdninové badmintonové siestě. I přes pěkný výsledek se ale Petr rozhodl, že s badmintonem končí, a že se nadále bude věnovat crossmintonu, který mu učaroval, neboť se ve stejný čas na Sprintu hrál Crossminton Czech Open World Series. Takže mu přejeme hodně štěstí se svištícím míčkem! :-)

Asi za očekáváním je pak šesté místo pro veterána Sten sobot Kamila Sedláčka, který obhajuje stříbrné místo z Jarního Sten Turnaje 2019. Kamil odehrával poslední sety s bolestí v lýtku, snad to ale nebude nic vážného a hlavně natrženého. Kamile, držíme palce!

Sedmé místo pro Leoše Poříze, pro další stálici nejen jihlavského badmintonu, který pěkně prohnal a potrápil Kamila i Mariana, a nakonec tak se 4.mi sety obsadil poslední “ne-stopkové” místo. A to ještě s mírně vypuštěným závěrem v módu “hlavně si nic neudělat”.

Osmé místo pro druhého z bratrů Beníršků Adama, za 3 vyhrané sety. Asi by byl výsledek jiný, nebýt opatrnosti při zatěžování kolene, po jehož operaci se Adam vrací na kurty. Tři sety a deváté místo pro Frantu Kůsta, hra pěkná, ale ty koncovky zápasů byly tragické, snad jen +1 v bilanci míčů může být útěchou a povzbuzením do dalších turnajů. Na desátém místě Zdeněk Mejzlík, který makal a dřel, ale sestava byla nadstandardně silná. Tak třeba také příště.

YangYang Sten sezóna 2020 začala v sobotu velmi kvalitními turnajem, který byl jistě dobrou přípravou pro všechny účastníky pro nadcházející víkend, kdy startuje oficiální badminton liga svými prvními zápasy a poté hned 2. kolo Yang Yang Sten turnaje 2020, které je naplánováno na sobotu 12.10.2019 – přihlašování bude spuštěno v pátek 04.10.2019.

Přicházejícímu podzimu prostě badminton sluší a svědčí! :-)
Tak se za všechny hráče i organizátory budu těšit na setkání a na hru!
Franta

Více o Sten turnaji, včetně možnosti přihlášení, pravidel atd. zobrazíte zde.

≡ Zanechte vzkaz