badminton je badec.cz


Vše o Mistrovství ČR Veteránů

MCR Veteranu 2008

Ladislav Vorel, předseda TJ Sokol Jehnice nám zaslal komentář k proběhlému, velmi podařenému turnaji veteránů, kde se setkala řada hráčů a hráček a hrál se i kvalitní badminton. Na akci jsme byli celé dva dny (22 – 23.11.2008), přinášíme Vám komentář, výsledky, fotografie a perličky turnaje, komplet info zde:

O vikendu proběhlo v Brně Jehnicích MČR Veteránů ve všech kategoriích. Turnaj pořádal oddíl TJ Sokol Brno Jehnice a k organizování této akce se vrátil po 5 letech. Žádný z oddílů se bohužel neměl k tomu, aby podobnou akci uspořádal, tak to zůstalo zase na nás. Rozhodně toho nelitujeme a myslím si, že i nikdo z účastníků nelitoval toho, že do Brna přijel. I přes nepříznívé počasí dorazilo 80 přihlášených hráčů a hráček z celé republiky a hrálo se ve dvou halách, celkem na 9 kurtech.

Ozdobou turnaje byl v kategorii 55 až 60 let bývalý prvoligový hráč Bohumína, Edgar Bednář, který přijel až ze švýcarského Zürichu, kde žije. Potvrdil stále dobrou formu a svou kategorii i vyhrál.

V kategorii nad 60 roků jsme sledovali stále ještě výborné sportovní výkony Pavla Homolky z Kladna, MUDr. Koudelky z Křemže, Meranyho z VŠB Ostrava a nejstaršího účastníka turnaje (73 letého), bývalého prvoligového hráče a reprezentanta Milana Kabátníka.

V mladších kategoriích se účastili i borci, kteří nás reprezentovali na MS a ME Veteránů: Gonda, Týce, Gregor. V této kategorii dominovala žijící legenda Boris Krais, který si opět mohl po vítězném finálovém zápase zakřičet „legenda žije“.

Ke stínům turnaje (bohužel to na turnaj veteránu i patří) musíme přiřadit dvě utržené achylovky Ivany Hermanové z Hořovic a Aleny Nejedlové z Liberce. Oběma hráčkám přejeme brzké uzdravení!

Účastníci kladně hodnotili velmi dobře zásobený bufet spodní haly, kde nechyběla domácí tlačenka s cibulí a octem a rovněž všichni účastníci odjížděli ze sedmičkou archivního moravského vína z Pavlovických sklepů bratrů sklepmistrů Reichmanových.

Rovněž sobotní společenský večer v hotelu A sport na Vodové ulici se vydařil. Turnaj si každý hráč pochvaloval a potkala se zde řada badmintonových legend, hráčů a hráček, kteří se roky neviděli. Pokud se i další rok žádný z oddílu neozve s cílem uspořádat tuto akci, jsme nachystáni opět vše zařídit a turnaj perfektně připravit.

Ladislav Vorel

Výsledky jsou ke stažení kliknutím zde: vysledky_mcr_ve­terani.xls

Fotografie jsou k shlédnutí níže, nafotil server badec.cz a rovněž děkujeme Pavlu Janišovi za poskytnutí odkazu s jeho galérií.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 111.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 211.jpg 221.jpg

Další fotogalérie, včetně fotek ze společenského večera, nafocené p. Janišem je k vidění kliknutím zde: http://fotojapa.rajce.idnes.cz/…_22.11.2008/
 

≡ Zanechte vzkaz