badminton je badec.cz


Votom jak kóc z Hustopečí vyfókla pěkný raky borcům ze štatlu

invicta_soutezBrno je zlatá loď… A tohle krásné město se kromě hezkých koček a titulu mistra extraligy badmintonu může pochlubit nejen jedinečnou historií, architekturou, památkami (ostatně jako spousta jiných měst a obcí), ale taky ojedinělým a jedinečným nářečím, slangem, známým jako brněnsky hantec… Máca Svoboda nám zaslal v hantecu reportáž o soutěži o hodinky Invicta v rámci 7. Mistrovství Brna. Dole pod článkem je i slovník hantecu, pro ty z Vás, kteří se nebudete moct prokousat textem :) reportáž najdete zde:..

V sobotu, když všeci čekali, že zoncna bude rumplovat a bude pěkná grilovalačka na Pryglu budou chytat bronz, tak byl pěkný chcanec a tak kdo měl nějakou pálku na badec vyrazil na prima potlach na Sprint, kde Vrátňas, Stenly a Davča dohókali 7. Mistrovství brněnskýho štatlu v badecu. Kdo všechny dobóchal a urval první flečmen není až tak důležitý.

soutez_badminton_invicta

Hóknu vám zvonek o mlatě o raky, co vyfachčili borci v Invictě. Betelný raky za deset tyček, co šlapó úplně sami a dá se na nich zmergnout i další bezva fintičky. Vrátňas všem zahlásil, že kdo mičudou zfókne z podání krabku s rakama, nebo trefí aspoň na dečmen na kterým raky v krabce stály, že může fofrovat do druhýho válu. Raky fókl na zadní lajnu a kupa borců a i nějaké borky začali pálit míčky na druhou stranu do krabky a na dečmen. Vobčas někdo sfókl jeden větrej na dečmen, tři kolíci ufachčili dva přesný zásahy.

Pak si vzala palicu na vodpal jedna kóc z jihu z Hustopečí, a zvoleje tam taky flákla dvakrát zásah. Jinak tato kóc ty raky vyfajčila už vloni pro svýho kolíka. Všeci dost čučeli, jak to kóc pěkně zfoukla a frčelo se do druhýho kola. Tři borci, co měli taky dva zásahy vyflákali své pokusy kamsi do košic a tak kóc z Hustopečí čapla zas to svou palicu a hodila kukuč na krabku s rukama, kterou Vrátňas fokl do levýho zadního rohu, aby to jako nebyl takový voraz. Ta koc tam zase flákla dva kusy. Všichni jsme to čučeli jak z jara, někteří tam museli kopnout hned nějakej hrnek, aby jim s toho nešlehlo. Koc lampla druhý raky během jednoho roku a odfrčela zase do Hustopečí. Jo ještě brknkla tomu kolíkovi, co nosí ty loňský raky, ať doma doumívá kšír a přijede fárem pro ní, že se s těma raka nepotáhne na rolu a jezevcem až dom.

blanka_badminton

Takže kdyby jste někdy nevěděli, kdo je největší bouchač v badecu je to ta kóc z Hustopečí, pořád se pěkně culí a volají na ni Blanka Blažková. Fakt klobók dolů, Jednou se trefit je dost voraz, dvakrát – to už musíš něco gómat, ale naprat tam čtyři pecky ze šesti možných, to je fakt těžká goldna.

Pro sychr přikládám krátký slovníček pro borce a borky co nejsou ze štatlu:

Zoncna – slunce

Raky – hodinky

Prygl – věčně křišťálově průzračná Brněnská přehrada

Chcanec – dešť

Dohókat – něco se domluví , něco se uspořádá – většinou nějaká kalba – jako že oslava

Mlata – zápas nebo turnaj

Deset tyček – 10.000,– Kč

Fofrovat do druhýho válu – postup do 2. Kola

Ufachčit – něco vyrobit, udělat, dělat nějakou činnost

Kóc- pěkná holka

Kopnout hrnek – dát si pivo /někteří si dali i po panáčku/ – že, Iris?

Kolík – přítel, manžel, partner

Rola – nástupiště na nádraží

Jezevec – vlak

Gómat – něco umět, být v něčem fakt dobrej

Pořadatelé :

Vrátňas – Pavel Vrátníček Stenly – Standa Bernarcik Davča – David Pokorný

Pravidla soutěže: každý soutěžící měl tři pokusy s místa podání , kdy na zadní čáře protilehlé části kurtu byla umístěna krabička s hodinkami cca 10× 10 cm a reklamní podložce Investa o rozměrech cca 30×30 cm. Kdo se trefil postoupil do druhého kola. Vzhledem k tomu, že se čtyři soutěžící trefili dvakrát postoupili oni do finále, kde potom Blanka všechny rozstřílela.

Maca

One Response to “Votom jak kóc z Hustopečí vyfókla pěkný raky borcům ze štatlu”

  1. STEN Says:

    Pěkně Blanko.
    Pomale aby sis otevřela kvelb (obchod) :-)
    Aoj Standa

≡ Zanechte vzkaz