badminton je badec.cz

Víkendové kola nejvyšší ligy badmintonu

liga1O víkendu 13–14.11. proběhlo další kolo nejvyšší badmintonové soutěže, jak to vše dopadlo Vám přinášíme v našem komentáři s přehledem výsledků víkendových zápasů a s uvedením aktuální tabulky, kterou vedou Benátky o scóre před Jehnicemi A. Více informací zde:

Sobota 13.11. 2010:

BK 73 Deltacar Benátky n. J. vs. TJ Astra ZM Praha A 7:1
Jasné vítězství favorita a aspiranta na finále, týmu Benátek. Jediný čestný bod dokázal vzít loňskému vicemistrovi v kategorii singlu mužů Josef Kočí, vítězstvím nad benáteckým Richtrem.

TJ Slavia TU Liberec vs. Sokol Veselý Brno Jehnice A 1:7
Loňský mistr si přijel do Liberce pro výhru, moc se nenadřel, čestný úspěch zaznamenala domácí Kubíková, když v singlu žen porazila v koncovce třetího setu jehnickou Lucku Havlovou. Jinak všechny ostatní zápasy měly rychlý dvousetový průběh.

Sokol Veselý Brno Jehnice B vs. Sokol Meteor Praha-Radotín A 2:6
Jehnické béčko nestačilo na tým Meteor A, i když vše mohlo být jinak. Tři zápasy ztratili domáci až ve třetích setech a mohou litovat, že se jim nepodařila alespoň remíza. Jejich naděje se upíná na nedělní zápas s Libercem

Sokol Dobruška vs. Sokol Meteor Praha-Radotín B 5:3
Dobruška potřebovala bodovat, doma se jí to povedlo s odřenýma ušima, dva body z pěti vyhrála až v koncovce třetích setů. Stále se čeká na návrat zraněného Ondry Kopřivy a doléčení Tomáše Kopřivy.

Neděle 14.11.2010:

TJ Slavia TU Liberec vs. Sokol Veselý Brno Jehnice B 6:2
Obrovský boj o bytí či nebytí posledních týmů tabulky, oba týmy potřebovaly vyhrát. Nakonec prohrály Jehnice a to mohly stejným poměrem i vyhrát! Bylo to velmi dramatické utkání. 5 zápasů se rozhodovalo v koncovce třetího setu, všechny dopadly dobře pro domácí, při kterých stálo velké štěstí, posuďte sami kliknutím zde: http://www.czechbadminton.cz/…y/libjeh.jpg Velkými smolaři utkání jsou jehničtí David Pokorný a Michal Weinbrener, kteří těsně prohráli své singly a následně spolu i debl v infarktovém závěru 26:24 ve třetím setu.

Jehnice B

TJ Astra ZM Praha A vs. Sokol Veselý Brno Jehnice A 2:6
Loňský mistr z Jehnic na Astře nezaváhal, k utkání nastoupil i Petr Koukal a pomohl k výhře. Petr je po druhém cyklu léčení a vše snad zvládá dobře, když dokáže podávat takovéto výkony! Slabinou Jehnic byly divčí zápasy, kde mistr prohrál singl i debl žen.

Sokol Meteor Praha-Radotín B vs. BK 73 Deltacar Benátky n. J. 1:7
Jasné vítězství Benátek, opět pouze čestný úspěch domácích v podobě jednoho vyhraného utkání proti favoritům a aspirantům na finálovou účast.

Petr Jelinek - Benátky

Sokol Dobruška vs. Sokol Meteor Praha-Radotín A 4:4
Velmi napínavé utkání, velký handicap Dobrušky, když darovali lehce utkání Tomáše Kopřivy v deblu i singlu soupeřům. Přesto Dobruska dokázala urvat 4 cenné vítězství. Důležitá remíza pro oba týmy.