badminton je badec.cz


V badmintonové lize Brna je dobojováno

Badmintonová soutěž Brno městoMinulý víkend byla sehrána poslední utkání v brněnské městské soutěži v badmintonu 2010/2011. Je rozhodnuto o postupujícím mužstvu i o druhém v pořadí. Ten čeká na soupeře ze III. Ligy, se kterým sehraje báražový zápas. Známe i kdo obsadil nepopulární poslední místo v soutěži, i když pro toto mužstvo může být malou útěchou, že se možná nemusí obávat na rozdíl třeba od kopálistu Zbrojovky sestupu do badmintonového sklepa a má zajištěné místo pro příští ročník soutěže. I toto ovšem nemusí být dlouho pravda, je avizován vznik dalších několika oddílů, což sebou může přinést i vznik další ligy a bude brán zřetel na umístění. Všechny soutěže mají standartně 8 mužstev, zde hraje 12 a možna 5 oddílů přibude. Nebudeme předbíhat, organizační záležitosti budou projednány na výboru svazu. Na badec.cz Vám vždy včas sdělíme veškeré informace. A jak to tedy celé dopadlo v městské lize? V městě badmintonu zaslíbeném, dá si i říci v „malém českém Dánsku“, nám to sepsal Martin Máca Svoboda, reportáž najdete zde:

Klára Svobodová

1. SKP Kometa badminton Brno- Kometa šla od začátku za jasným cílem a to postupem do III. Ligy. Po celou sezónu nepoznala hořkost porážky a přiznejme si, že s kádrem, který měla, by byla porážka velkým překvapením. Vše pod trenérským vedením. Hráči jako Marek Matula, Braňo Hromník nebo Janča Belanová ukázali jasně, že tato soutěž je jim malá a budou se příští rok snažit ve III. Lize znovu o postup, tentokrát do II. ligy. Kádr v průběhu sezóny ještě doplnil Laďa Prudký po přestupu z Vranovic. I Laďa potvrdil, že patří ke špičkám této soutěže. Jediný bodík sebrali Kometě hráči a hráčky z Podolí. Bylo to v remízovém zápase s výbornýmy výkony a tento bodík se pro Podolí B později ukázal jako stěžejní.

Eva Huspeková badminton Podolí

2. SK Podolí B – jednou větou by se dalo napsat, že „na nováčka dobrý“. Ale oni borci a borky z Podolí jsou možná nováčci v soutěži, ale určitě ne nováčci na badecových kurtech. Standartní výkony ostřílených borců z desítek Sten turnajů, Standy Janečka a Michala Rafaje a hlavně úžásná síla Podolí v dámských disciplínách, kde řádili Eva Huspeková a Martina Jakubová poslalo Podolí B do baráže o vyšší ligu, kde určitě nejsou bez šance. Ke konci soutěže našli deblovou dvojici v podobě Jindra Randula a Milan Valenta v disciplíně, kde měli největší slabinu.

hamry_badminton

3. BC Hamry nad Sázavou – až do posledního zápasu bojoval oddíl z Vysočiny o možnost poprat se v barážovém kláni o postup do III.ligy, ale osud tomu chtěl jinak. V rozhodujícím zápase nastoupili domácí Hamry proti Kometě. Po prohře 8:0 na půdě Komety potřebovali urvat alespoň remízu doma, ale nešlo to, navíc holky nebyly v plné síle. Proto zbyly na Hamry „jen“ bronzové medaile, které ale bohužel v této soutěži jsou pouze razítkem na příští sezonu ve stejné soutěži. Ještě bych se u Hamrů zastavil v souvislosti z dříve řešenými problémy s domlouváním zápasu u jiných. Tým Hamrů je myslím jasným příkladem, jak by mělo domlouvání zápasu vypadat a jak by měla vypadat pohodová atmosfera při utkáních. Kdyby se udělovala cena Fair-play, tak by Hamry byly horkým kandidátem.

badminton_hustopece

4. TJ Agrotec Hustopeče – v posledním utkání v základní skupině proti BC SmartLife Řečkovice rozhodly tehdy domácí Hustopeče o postupu do finálové skupiny, kde chtěli zautočit na celkové třetí místo, ale fináloví soupeři Kometa a Podolí B byli nad jejich síly a protože si do finále donesli i dvě jasné prohry s Hamry, tak bohužel pro ně ukončili finalovou skupinu na 4 místě. V Hustopečích také mají jasno o své jedničce, kterou je Blanka Blažková a kdyby se pánové domluvili a sestavu se kterou hrávají domácí zápasy naložili do auta a odvezli i k venkovním zápasům nemuselo by zůstat jen u bramborové medaile. Jinak v Hustopečích mají asi nejhezčí halu, ve které se tato soutěž hraje, když nepočítám brněnský Sprint a Yonex arénu Brno Jehnice.

Badminton Premiera

5. BC Premiera C – vyrovnané výkony, silné deblové dvojice a mladíci David Šmíra a Michal Šot dirigované zkušenými Honzíky Lickem a Tomkem se spolehlivou Barčou Palinkovou a je z toho pěkné páté místo. Osobně si myslím, že základní skupina A, kde na sebe narazili Kometa, Podolí, Premiera , ale i Vranovice byla silnější než béčko, a odtam se do první čtyřky postupovalo nelehce. Ale to jsou pouze dohady. Rozhodovalo se na kurtu, alespoň doufám a tak patří Premieře umístění na 5. místě.

vranovice_badminton

6.Sokol Vranovice – „Vranky“ podávaly trochu nevyrovnané výkony, které byly ovlivněny zraněními nebo třeba plněním mateřských povinosti maminky Dariny Kotačkové, která na počátku hrávala jen domácí zápasy. V polovině sezony doplnil kádr Juraj Hudák, který patřil hlavně v deblových dvojicích k oporám. Vranovice byly tradičně silné v holkách a doplněné o zkušené mazáky Honzu Zajíce, Karlíky  Reichmanna a Kocmánka mohli v jednu chvíli zabojovat i o postup do finálové skupiny.

richard_foltyn_badminton_reckovice

7. BC SmartLife Řečkovice – oddíl, kde to badecem doslova vře. Super atmosféra na domácích špilech, zájezdy fanoušků na venkovní zápasy a dohled trenéra Lukáše Ploška. O neúčasti ve finále se rozhodlo v Hustopečích, kde Řečky lehly 5:3, ale chleba se lámal někde jinde – u řeky Moravy, při utkání v Uherském Ostrohu, kde Řečkovice doma zapoměly dvě opory a zrodila se prohra, která jim zavřela dveře do finále. K leadrům týmu patří jednoznačně Mira Geršl. Letos se k němu výrazně přidala i dříve výhradně deblová dvojice Mira Hulewitz a David Nejedlík. Už jsem o tom jednou psal, ale jeden z nejhezčích špilu sehrála „záskokově“ vytvořená dvojice Mirků s Hamerskými Aleš Zeman – Jan Dvořák. Mira Hulewitz slibuje pořád video z tohoto nervy drásajícího zápasu, ale asi je už přemazal nějakou pěknou vyhlídkou na krajinku.

8. Spartak PBS Brno – tradiční a asi věkově nejzkušenější družstvo v soutěži. Balancovalo na hraně pádu do skupiny o poslední místo, ale v domácích prostředí si dokázalo vybojovat postup do postřední skupiny překvapivým vítězstvím nad družstvem Hustopečí. Ustálena sestava a již uváděné domácí prostředí vybojovalo 8.místo v soutěži

badminton_chropyne

9. BC Chropyně B – druhý nováček byl nalosován do skupiny smrti a to do áčka. Z povzdálí sledoval, co se děje vysoko nad ním v tabulce a nabíral zkušenosti, i když v sestavě má borce ostřílené i vyšší soutěží. Sily šetřil do skupiny „o černého Petra“, kde se z černého Petra stal černý kůň a tým vybojoval vítězství ve skupině o 9–12 místo. Gratuluji.

badminton_ostroh

10. TJ Lokomotiva Uherský Ostroh – pořád se báli přihlásit do soutěže, v prvním špilu dostali nářez , ale potom u vínečka vše probrali a měli nadosah i prostřední skupinu. Stejný problém jako řeší Hustopeče a někdy i BC SmartLife Řečkovice a to neuplná sestava na ty nejdůležitější zápasy je odsoudili do skupiny o 9–12 místo. Nejlepší výkon podal tým doma proti BC Řečkovicím. K oporám patří Sylva Kiwi Panáčková a Eva Krystová a borci Jirka Novák, Mirek Hladík, Zdeněk Doložílek. O zábavu v soutěži se potom starali baviči a herci Slováckého divadla David Vaculík a Jura Hejcman. Škoda, mužstvu opravdu chyběl jen krůček ke klidnému středu, stačilo v rozhodující momenty dobře poskládat družstvo, které na to mělo.

zelesice_badminton

11. Viktoria Želešice – asi trochu, možná i hodně velké zklamání. Juraj Chytka a Roman Veselý jsou tradiční sběrači bodů, ale při zdravotním výpadku Radima Sedláka v kombinaci se skupinou A z toho bylo jen povinné odehráni skupiny o 9.-12. místo. V příští sezoně se ale bude začínat od nuly a sympatické družstvo Želešic určitě poskočí vzhůru.

12. Sokol Bořitov – pouze dvě remízky je sice málo, ale někdo poslední musí být a když se hraje badec pro radost , tak to snad ani nevadí. Sokolíci ! -  příští sezonu to rozbalíte naplno.

Sezóna 2010/2011 je pro někoho úspěšně pro někoho snad trochu neúspěšně za námi a začínají přípravy na nadcházející sezonu. O prazdninách načerpají hráči a hráčky inspiraci při sledování Mistrovství světa v badmintonu v Londýně na přelomu záři a října potom přímo v hale na Vodové při MMČR , které je letos i Olympijskou kvalifikací, takže se máme na co těšit.

Podle neoficiálních informací uvažuje o vstupu do soutěže několik družstvev, proto bych rád upozornil tyto uchazeče, že veškeré info k soutěži najdou na stránkác

http://badminton-brno.wz.cz/…o/soutez.php

nebo kontaktujete přímo pana Dufka z Agrotec Hustopeče, který má soutěž pod palcem a určitě vám rád poskytne potřebné info.

Email: tomas.dufek46@seznam.cz

Příjemnou dovolenou a někdy zase na badec.cz zdraví Máca 

Martin Máca Svoboda zve na pohoštění při jednom z jeho turnajů

3 Responses to “V badmintonové lize Brna je dobojováno”

 1. Marian Says:

  Moooc pěkná reportáž Máco.

 2. Ricardo Says:

  Ano souhlasím – reportáž je super a musím uznat že po určité události, kterou již nechci komentovat mi dala zase chuť do příští sezóny!
  PS: některé fotky však mohou případné nové zájemce docela polekat (já se např. lekl i sám – sebe)… :-)
  Ricardo

 3. Míla S. Says:

  Zdravím z Pardubic do badmintonu zaslíbeného Brna. Gratuluji vítězům a posílám uznání všem zúčastněným týmům. Je to paráda vidět, jak to u vás badmintonem žije. Trochu závidím, ale hlavně vám přeju tu širokou základnu a další skupinu zájemců, co klepe na dveře do ligy. Tak někdy ahoj na turnaji. ;-)

≡ Zanechte vzkaz