badminton je badec.cz


Těžká dřina s Dicky Palyamou

dicky_palyama_badmintonPetr Koukal aktuálně podstupuje ně­kolikatýdenní intenzivní přípravu na olympijský turnaj v Londýně. Jeho trenérem je v této fázi Dicky Palyama – sám i výborný hráč z Nizozemí, jeden z nejlepších v Evropě. Videa z této tréninkové připravy budou příští týden na facebookovém  profilu. Za podívanou stojí i renovovaný web Petra Koukala. Petrovi jsme dnes zavolali, aby nám pověděl jak probíhá příprava na OH, rozhovor Vám přinášíme zde:

petr_tiskovka_badminton

Jak se vyvíjí tvá příprava s Dickym, jak to zvládáš a co v tréninku převláda?

Příprava s Dickym je extrémně náročná, ale maximálně efektivní. Trénujeme 6 dní v týdnu, z toho 5 dní dvoufázově. Ráno vždy badminton, odpoledne posilovna nebo atletický trénink. Zaměřujeme se hodně na rychlost a obratnost, stejně tak ale na celkovou kondici. Na dráze běháme například 2×1600m (čas pod 5 min) a následně 10×400m (čas pod 1:08) jen s minutou přestávky mezi jednotlivými koly. Kdokoliv někdy běžel 400 m, tak ví, jak je to neskutečně vyčerpávající trénink.

Změnil Dicky něco v přípravě, nějaká zásadní změna oproti tvé přípravě před důležitým turnajem?

Žádná velká změna, jen s tím rozdílem, že se trénuje v podstatně větší rychlosti, kvalitě a intenzitě než na kterou jsem zvyklý. A také se do mé hry snaží zapracovat několik úplně nových úderů.

Dostanete se i k tomu, abyste si spolu i zahráli utkání? 

Občas hrajeme, ale většinou mám nějaké „omezení“. Jeden „ostrý“ set jsme hráli minulou sobotu, vyhrál jsem 21:12. Možná mě ale nechal, abych měl pěkný víkend :-)

Přidal se k Vám někdo z dalších hráčů české špičky ?

První týden mi s trénikem pomáhal Kuba Bitman, minulý týden Adam Mendrek a tento týden nám přijel jak sparring špičkový dánský hráč Christian Lind Thomsen, který už má na kontě mnoho skalpů hráčů z první světové třicítky. Je to velké oživení tréninků.

Tréninky probíhají každé dopoledne ve sportovním centru Hamr-Braník a jsou volně přístupné veřejnosti. Velmi mě mrzí, že když už se podaří do ČR dostat hráče/trenéra takové kvality, tak nikdo nemá zájem přijít se podívat a něco se přiučit. Je to pro mě velké zklamání. Všichni si neustále stěžují, že není s kým trénovat a od koho se učit něco nového. A když je potom takováto příležitost, nikdo ani nezvedne telefon. S takovýmto přístupem se český badminton jen těžko bude posouvat dopředu…

Zdravím čtenáře badec.cz

Petr Koukal

Petrovi držíme palce! Do Londýna se za ním i osobně podíváme, další reportáž s ním uděláme přímo z české olympijské vesnice a pokud bude šance, bude reportáž i přímo z jeho utkání na turnaji. Na závěr je pro Vás video, které jsme již dříve zveřejnili, každopadně stojí za to ho vidět několikrát, právě teď se sem hodí, neb tím umělcem s ladným pohybem na videu je právě Dicky Palyama.

≡ Zanechte vzkaz