badminton je badec.cz


Televize vs. Internet

tv_badmintonČím dál častěji se přesunují aktivní i rekreační sportovci od sledování televizních přenosů k obrazovkám počítačů, tabletů připojených k internetu. Proč jsme ale svědky takového trendu? Jde o zjednodušení užívání počítačů a internetu nebo jejich popularitu celkově?

V první řadě je třeba poukázat na dostupnost sledování badmintonu na běžných kanálech veřejnoprávních televizí. Každý z nás může zapátrat v paměti, kdy naposledy viděl v přímém přenosu nějaký zápas nebo alespoň pravidelný sestřih. Takové situace jsou u nás bohužel spíše vzácností a tak se nelze divit, že internet se svým nevyčerpatelným zásobníkem informací táhne. Živě jede badminton v televizi v Asii, zde bohužel nikoliv či opravdu jen vzácně. 

peter_lin

Sledování přenosů online lze spojit s dalšími interaktivními aktivitami, jako kurzovní sázky na favority, komentáře nebo diskutování s ostatními příznivci. Můžeme tak v reálném čase řešit daný zápas, výměnu nebo jinou maličkost. Online sledování zápasů badmintonu většiny světových turnajů s možností vsadit si na výsledek nabízí bwin.com, dale i tipsport.cz – stačí jen registrace, připadně vložení jakehokoliv kreditu, aby Vám systém dovolil spustit video (bwin.com)

Chování nás, fanoušků, se přizpůsobují i výrobci badmintonového vybavení. Přesouvají své aktivity na internet a my tak máme možnost nejen sledovat aktuální výsledky sportovců, ale rovnou zjistit jakou raketu používají při rozhodujících zápasech nebo jaké boty mají zrovna na nohou.

Mezi značkami, komunikujícími na internetu vyniká svou prezentací progresivní firma LI-NING, respektive její lokální zastoupení. Na svém Facebookovém profilu přináší pravidelně aktuality nejen ze světa badmintonu i produktové novinky.

A jak jste na tom vy? Sledujete raději sportovní přenosy v pohodlí sedačky před televizí? Nebo spíš vyhledáváte info na internetu a zapojujete se do diskuzí s ostatními z oboru?

Jak se stavíte ke sportovnímu vybavení, které propagují známé tváře?

≡ Zanechte vzkaz