badminton je badec.cz


Sobotní kolo extraligy badmintonu

extraliga badmintonuV sobotu se čtvrtým kolem dohraje základní část Compo Praha Extraligy. První dva celky postoupí přímo do semifinále play-off, týmy na třetím až šestém místě si zajistí postup do čtvrtfinále play-off. Sedmé družstvo bude čekat baráž o setrvání v extralize i příští sezónu a poslední celek extraligy sestupuje přímo do nižší ligy. Komentář a rozpis utkání extraligy najdete zde:

Linling Wang

Sokol Veselý Brno Jehnice A hostí zatím třetí celek z Dobrušky. Toto utkání je šlágrem kola. Domácí jsou naposledy v tomto ročníku doma a čeká se opět výborná divácká podpora. Barvy Dobrušky hájí vedle mnoha jiných i stříbrný medailista letošního mistrovství České republiky ze dvouhry, Tomáš Kopřiva, či Alžběta Bášová, mistryně republiky ve smíšené čtyřhře. Diváci se tak mohou těšit na reprízu finálového utkání dvouhry mužů z mistrovství republiky z počátku února. Sokol Veselý Brno-Jehnice nastoupí v sestavě pětinásobný mistr ČR Petr Koukal, Stanislav Kohoutek, Jarolím Vícen, Vlado Závada, Linling Wang, Lucie Havlová a Zuzana Pavelková. Nic jiného než výhru si jehnický tým nepřipouští. A to i přesto, že v sestavě budou chybět zraněný Jan Vondra a Lukasz Moren, plnící ligové povinnosti v Polsku.

Druhé místo si doma bude chtít pohlídat tým BK Deltacar Benátky nad Jizerou který se utká se Sokolem Veselý Brno Jehnice B. Jehnice B se ovšem určitě pokusí zabojovat a zajistit si setrvání v soutěži. Benátky nemají co ztratit či získat, takže mohou dát šanci hráčům z lavičky.

Další dva zápasy se hrají v Praze – každý tým se bude snažit vyhnout baráži, takže opět se čeká velké nasazení. Meteor A se utká s Libercem, Astra Praha s Meteorem B.

Rozpis utkání:

BK Deltacar Benátky nad Jizerou vs. Sokol Veselý Brno Jehnice B 13:00

Sokol Veselý Brno Jehnice A vs. Sokol Dobruška A 15:00

Sokol Meteor Praha – Radotín A vs. TJ Slavia TU Liberec 14:00

TJ Astra ZM Praha A vs. Sokol Meteor Praha – Radotín A 16:00

≡ Zanechte vzkaz