badminton je badec.cz


Rozhovor s Ladislavem Vorlem o Yonex Cupu 2008

yonexcup.jpg

Rozhovor nám přímo po mezinárodním turnaji Yonex Cup 2008 kategorie U13, U15, který proběhl tento víkend, poskytl hlavní organizátor turnaje, trenér reprezentačního týmu, předseda jehnického oddílu Ladislav Vorel. Celý článek včetně fotek a jedné skvělé novinky najdete kliknutím zde:

Je necelý měsíc po prestižní akci, mezinárodním mistrovství ČR (MMČR) a Vy jste se opět pustil do organizace mezinárodního turnaje, Yonex Cup 2008, tentokrát v kategorii mladších žáků. Co Vás k tomu vede a jak by jste v rychlosti zhodnotil po měsíci MMČR?

MMČR bylo letos po organizační stránce velmi naročné, mohu z čistým svědomím říct, že jsem byl ještě týden po tomto turnaji zcela psychicky i fyzicky vyčerpán. Zajistit turnaj na této úrovni v kategorii Challenger (poprvé v ČR – pozn. redakce), dotace 15000,– USD je hlavně po finanční stránce, organizační stánce (vysoké nároky všech hráčů, team rozhodčích a pořadatelů, kvalitní herní prostředí, strava, ubytování) nesmírně náročné. Musím rovněž říct, že mě trochu mrzel menší zájem z řad badmintonistů-diváku a někteří se na tuto prestižní akci nepřijeli osobně podívat. Ovšem i přes to jsem rád za příznivou návštěvu a dvouhodinový přímý přenos v české televizi. To je pro náš sport obrovská reklama.

a pár slov k nápadu na mládežnický turnaj Yonex Cup…

Již delší dobu mi v ČR chybí mezinárodní turnaj mládeže, obdobný jako jsou vyhlášené turnaje v německém Fridrichshafenu, Globus Cup ve Waghouselu, slovinská Mirna, chorvatský Poreč. Iniciativu k podobné akci bych čekal od některých silných oddílů v ČR. Jednoduché je kritizovat, ale přiložit ruku k dílu je již trochu těžší. Dlouhá léta nikdo s nápadem nepřišel a proto jsme to zkusili my. Po dohodě s hlavním sponzorem firmou Yonex, zastoupenou panem Lubasem proběhl turnaj právě v tomto termímu.

Jak hodnotíte víkendový Yonex Cup v Brně?

Turnaje se účastnilo 56 hráčů a hráček v kategorii U13 a 32 v kategorii U15, z ČR i Slovenska. Další zahraniční účast již nebyla, ale kladné hodnocení ze stran hráčů, trenérů a rodičů bylo velmi příjemné.

Kdo Vás z hráčů a hráček zaujal?

V kategorii U 13 v děvčatech rozhodně všechny čtyři semifinalistky: Brunátová, Zichová, Lajdová, Maršálková a v chlapcích rovněž semifinalisté: Klupa, Novotný, Legát, Koňas. A řada dalších šikovných mladých talentů. V kategorii děvčata U15 kromě slovenských hráček Ublová ze Sokola Doubravka a v chlapcích vítěz kategorie Hamáček.

Které naše oddíly byli nejpočetnější?

Jak již bývá tradicí, největší zastoupení bylo z oddílu SKB Český Krumlov, Sokol Doubravka, Slovan Vesec, Sokol Radotín Praha, Deltacar Benátky, TJ Orlová Lutyně a další.

Jak vidíte budoucnost tohoto turnaje?

Momentálně máme v Jehnicích k dispozici 9 kurtů a další tři kurty jsou v plánu při rekonstrukci druhé části areálu + 4 kurty lze operativně zajistit v tenisové jehnické hale. Myslím si, že na 16 kurtech už se dá uspořádat kvalitně obsazený mezinárodní turnaj žáků i dorostu.

Perlička turnaje?

Za turnaj se snědlo 280 debrecinských párků, vypilo několik desítek káv a čajů :). Rovněž jsem se z první ruky dozvěděl, že Ing. Standa Bernacik a Mgr. Martina Novotná, kteří turnaj perfektně řídili, za což jim patří velký dík, se budou 8.11. brát. Po dlouhé době nás čeká pravá badmintonová svatba.

Ladislav Vorel

Ladislav Vorel

Fotky z turnaje:

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno .

Yonex Cup Brno

Rozhovor proběhl 19.10.2008

Admin team

badec.cz

Arcsaber 10 v akci na sportprotebe.cz

banner_armortec900.jpg

≡ Zanechte vzkaz