badminton je badec.cz


Rozhovor s Adamem před MS 2018

adam_2018

Adam Mendrek chytil v rozlosování MS v badmintonu 2018 pěkně těžkého soupeře do prvního kola, aktuálně 3. hráče světa Shi Yuqi.  Los našich 4 zástupců ČR vám přinášíme zde. Jak to vidí Adam:

 
1) Jak se připravíš na zápas se světovou trojkou? 
 
- Na zápas s Číňanem Shi Yuqi se připravím úplně stejně, jako na každý jiný zápas. Videorozbor, taktika, atd….  Jediné, v čem bude rozdíl je, že jsem se musel zatím připravovat jen jednou na hráče z TOP 5 na světě :) 
 
2) Jak jsi na tom fyzicky po přípravě v Německu? 
 
- Troufnu si řici, že fyzicky jsem v té nejlepší kondici. Nejen, že jsme celý měsíc trénovali 6 hodin denně (po-pá, sobota jen dopoledne), ale také byla nasazená dieta. Udělal jsem vše, abych byl nejen na MS, ale také nadcházející turnaje připraven na 100%. 
 
3) Když porovnáš svou výkonnost s elitními singlisty Německa se kterými trénuješ, kolik z nich přehráváš? 
 
- Celkově nás tady trénuje 8 mužských singlistů. Je to velmi vyrovnané, až moc. Nejtěžší zápasy jsou vždy s Kai Schaefer a Max Weisskirchen, jelikož Kai má neskutečně vyběhaný kurt a jen zřídkakdy udělá nevynucenou chybu, čímž naše zápasy vždy trvají dlouho. Naopak Max není tak fyzicky založený, ale má neskutečná technický dar, kterým jsou zadržené údery. Velmi těžko se na ně reaguje. 
 
4) Jak jsi se zabydlel v Německu? Co ti chybí z Brna? 
 
- První dva měsíce bydlím v pokoji pro hráče vedle haly. Je to jen dočasné, než jsem si našel byt, do kterého se nastěhuji koncem srpna. Je to velmi pohodlné, jelikož je asi 1min chůzí od haly. A co mi nejvíce chybí z Brna? Asi kamarádi, nebo čas, kdy člověk může vklidu zajít někam sednout a vypnout. Posílám ahoj do Brna a i Vám všem na badec.cz! Adam

≡ Zanechte vzkaz