badminton je badec.cz


Rozhovor s Adamem Mendrekem před MMČR 2017


IMG_1517

 

Jak jsi na tom s tréninky a přípravou po návratu z MS v Glasgow? Po návratu se kromě tréninků v Brně aktuálně připravuji i v národním centru ve Vídni, plus nárazově vyjíždím do Dánska trénovat se Scottem Evansem. Zápas na MS mi ukázal, že dokážu držet krok se světovou špičkou. Podařilo se mi tam odehrát vyrovnaný, 40-minutový zápas s Rajivem Ousephem, 20. hráčem světového žebříčku dvouhry mužů.

Co tě čeká za turnaje v nejbližší době? Nejbližším turnajem je Li-Ning Czech badminton Open v Brně. Ve středu 27.9.2017 nastupuji k prvnímu zápasu v kvalifikaci. Budu se snažit předvést před domácím publikem svůj nejlepší výkon. Následujícím turnajem bude výjezd do exotické destinace Santa Domingo v Dominikánské republice.

Je o tobě známo, že se ti vyhýbají zranění a tvé tělo „nezdobí“ tejpy. Jak je to možné? Pečlivě své tělo připravuji na zátěž a následně absolvuji každodenní regeneraci: masáže, saunu, kryokomora (Kryo-mráz léčí) plus každý večer poctivě strečuji za pomoci triggerpoint válce. Dbám i na kvalitní stravu a výživové doplňky. Mezi nimi jsem si našel kvalitního partnera, kterým je Akuna.

Co nám řekneš ke dvojici Adam Mendrek – Petr Koukal, kterou máme možnost v poslední době vídat jak na turnajích, tak na tréninku? S Petrem jsem se domluvil na spolupráci ve svém olympijském cyklu OH Tokio 2020. Petr je můj mentor a manažer zároveň. Jelikož se vždy jednalo o můj herní vzor, nesmírně si vážím této spolupráce a přítomnost Petra za kurtem mi dodává jistotu během hry, což jsem si potvrdil v jednom ze svých nejlepších zápasů kariéry, právě na MS 2017 v Glasgow. Petr mi i radí, jak se vyvarovat chyb, které ve své kariéře dělal sám, když byl v mém věku.

Poslední slovo závěrem? Zdravím čtenáře stránek Badec.cz a srdečně zvu všechny fanoušky badmintonu na vrcholnou domácí badmintonovou akci do Brna na Vodovou od 27.9.2017. Ve středu nastoupím v prvním kole kvalifikace proti výbornému hráči z Indie. Podpora za kurtem se bude hodit!

≡ Zanechte vzkaz