badminton je badec.cz


Rozhovor s Adamem Mendrekem o Bundeslize

Český elitní hráč Adam Mendrek již druhým rokem nastupuje v německé nejvyšší soutěži družstev, Bundeslize. Hraje za 1. BC Wipperfeld.  Adam do zimy 2020 i trénoval v německém národním tréninkovém centru v Mülheimu. V lize nastupoval ke dvouhře i čtyřhře.  Během uplynulé sezóny Bundesligy odehrál celkem 20 zápasů, 8 jich bylo vítězných a 12 prohraných. Nastupoval v první i druhé dvouhře mužů a zahrál si i obě čtyřhry po boku skvělých hráčů. Adamovi dlouhodobě držíme palce a na dálku jsme jej požádali o pár slov k lize.

adam_mendrek_badminton_badec_cz

Kolik týmů hraje v Německé Bundeslize a jaká je atmosféra?

Německou Bundesligu hraje celkem 10 týmů. Celkem hrajeme v základní části 20 kol, protože každý zápas s daným týmem hrajeme doma i venku. Co se týče atmosféry na zápasech, je skvělá. Záleží, kde zrovna hrajeme, ale většina zápasů je se skvělou diváckou kulisou! Né jen u nás doma (1.BC Wipperfeld), ale taktéž si pamatuji místa jako 1.BC Beuel, či Wittorf, kde bylo na zápase přes 500 diváků! S takovou atmosférou se hraje ihned jinak… :)

Sledují média v Německu Badminton? Je možné shlédnout live stream?

Ano! Média sledují celkově všechny “Bundesligy”, potažmo všemi sporty. Samozřejmě, ta pozornost není upřena na badminton tak moc, jak na fotbal či konkrétně v Německu házenou. Ale většinu kol máme pokrytých i “Live streamem”, což je například pro fanoušky z ČR pozitivní.

Jaká je úroveň soutěže v porovnáním s ostatními soutěžemi v Evropě?

Troufnu si říci, že laťka ligy je opravdu vysoko. Vlastně, když neberu v potaz dánskou nejvyšší soutěž, tak Bundesliga je ihned za ní. Jsou tam hráči jak z TOP 100, tak například i z TOP 10. Jsou tam zastoupeny všechny kontinenty. Je to obrovská zkušenost, člověk má možnost hrát i se soupeři, proti kterým jen tak nenastoupí.

Trénují spolu hráči před ligovým kolem? Nebo se vždy sjedou jen na zápasy?

Za normálních okolností se většinou jen sjede na ligové zápasy, bez společného tréninku. Díky situaci, ve které se teď nacházíme skrze COVID-19 se daří přijet už o 1–2 dny dříve a společně trénovat. Je to velmi pozitivní změna, máme šanci se trochu sehrát a taky utužit týmového ducha…

Jaké jsou odměny hráčům v porovnání s českou ligou?

V Bundeslize mám možnost hrát již druhý rok za klub 1.BC Wipperfeld. Né jen úroveň ligy je pro mě, mou hru skvělou příležitostí se zlepšovat, ale taktéž finanční ohodnocení je naprosto na jiné úrovni. Mohu např. zmínit, že máme doslova profesionální smlouvy, kde dostáváme měsíční plat, což jsem nikde předtím nezažil. Je o nás 100% postaráno…

Kdo za Vás nastupuje? Jak silný kádr máte?

hsiao

Kádr máme opravdu silný, sám nevím, kde začít :) V mužském singlu za nás hraje nejlepší Švéd Felix Burestedt, aktuálně 59. hráč světa, následně vicemistr Německa v singlu Samuel Hsiao (na fotce) a já. V ženském singlu máme nejlepší Estonsku a nejúspěšnější hráčku minulého ročníku Bundesligy, která neprohrála ani jeden zápas, Kristin Kuubu. Bývalou mistryní Evropy a 3. hráčku světa, Yao Yie. V deblech vicemistry juniorů v deblu, dvojčata Griemly, nejlepšího německého páraře, hráče TOP 10 na světě v mixu, TOP 20 v deblu – Mark Lamsfuß, či výborného anglického páraře Gregory Mairs. A plno dalších… Je to radost být v týmu takových hvězd!

muzi_bundesliga

Loňská sezóna se stejně jako naše soutež nedohrála, obsadili jste 4. místo, jaké máte cíle pro letošní ročník Bundesligy? 

Letošní cíl je jasný, dostat se do “Final Four” a bojovat o finále Bundesligy!

Adame držíme palce, budeme opět sledovat a publikovat na stránkách tvé výsledky v Německu.

Dík moc, zdravím všechny čtenáře badec.cz, děkuji za vaši podporu, ahoj Adam Mendrek

 

young_y-flash90_badminton

 

≡ Zanechte vzkaz