badminton je badec.cz


Reportáž z turnaje mixu v Brně, 17. 11. 2015

mix_adelaKvalitně obsazený turnaj O nejlepší mixový pár Brna 2015 se uskutečnil 17. listopadu 2015 v hale CESA VUT pod pořadatelskou taktovkou oddílu SKP Kometa Brno. Obrovský zájem mixových párů nás na jednu stranu velice potěšil na druhou stranu nás mrzelo, že jsme nemohli navýšit počet startujících dvojic, abychom zachovali kvalitu a rytmus akce. Není nic horšího než prosezený den v hale s čekáním : „kdy už konečně přijdu na řadu“!. Nakonec se potkalo 42 párů nejen z ČR, ale i ze Slovenska, Polska, Vietnamu a Pakistánu. Hrálo se ve dvou kategoriích a to HARD pro registrované hráče, od 5 ligy nahoru bez omezení a MEDIUM pro všechny ostatní. Jak to celé dopadlo? čtěte dále…

mixy

Hned s prvními zápasy bylo jasné, že o titul nejlepšího páru bude velký boj. Vítěz může být jen jeden a tak absolutní vítěz byl ten lepší z obou kategorii – respektive ten pár, který nasbírá na turnaji nejvíce bodů, nehledě na kategorii. Aby ale nesmutnili i ti méně úspěšní, byla připravena i jedna losovaná cena. A bylo se na co těšit, poukázky do zábavního parku VIDA, wellness Maximus resort nebo Aquaparku Moravia v Pasohlávkách, ceny od firmy LI-NING byly velkým lákadlem. Navíc výrobky firmy Borges by si ráda do svého domova odvezla nejedna účastníce.

No, ale pojďme k samotnému turnaji. Plných sedm kol Švýcara na dva hrané sety do 15 bodů (lepší a horší prohra od 10 bodů) vybrousily vítězné diamanty v obou kategoriích. V Hardu si došli s 35 body pro první místo zástupci z Vysočina Aďa Vítková a „Fifa“ Ondra Helar. Své kategorii jasně dominovali a jejich zápasy se staly ozdobou turnaje. Vyrovnáný zápas sehráli jen s dvojicí, která nakonec brala druhé místo a to  Jana Nezvalová z RSC Brno a Mara Matula z Komety Brno. Marek udělal grafiku na pěkné diplomy a jeden si chtěl i odnést domů, což se mu i podařilo. Třetí místo a znovu silná Vysočina: Leoš a Radka Pořízovi. Před 14 dny ve stejné hale při Komeťáckém dětském turnaji vládli mladí hráči z Jihlavy (sourozenci Zachovi a syn Pořízů Vojta) a tak se nechtěli ani ti starší nechat zahambit. Hmm, zřejmě dobrý oddíl. Turnaj oživili i páry z Plzně, kdy dvojice Sochorová – Mirvald obírali o body i páry na stupních vítězů.

V kategorii Medium šli od začátku za vítězstvím dva páry ze severní Moravy. Olga Hromadová a Josef Súkup společně s Alicí Valigurovou a Kubem Heidlerem sbírali pravidelně větší počty bodů, ale ve finále byla o pět bodů úspěšnější prvně uvedená dvojice. Pro třetí místo si opět z Vysočiny, ale tentokrát ne z Jihlavy, ale z Hamrů nad Sázavou dojel sehraný pár Šárka Vencálková a Honza Dvořák.

No a nastalo porovnání obou kategorií, aby mohl být vyhlášený celkový vítěz. Jejda oba vítězné páry 35 bodů. Takže druhé kritérium: rozdíl míčků. Malinkatým rozdílem tří míčku se nakonec Nejlepším mixovým párem Brna pro rok 2015 stala dvojice Olga Hromadová a Josef Súkup. Pohár a společné dresy jim budou tento úspěch jistě dlouho připomínat. Pro úplnost doplníme ještě vítěze losované ceny : Nikča a Petr Kubový.

Fotky z akce od Leoše Poříze najdete zde.

Přehledný přehled výsledků najdete v přiložených souborech: Mix Hard, Mix Medium

Byli jsme následně moc rádi za kladné ohlasy na turnaj a tak již brzy začnou přípravy na další ročník, který bychom chtěli ještě více zkvalitnit a obohatiti opět o pěkné ceny.

≡ Zanechte vzkaz