badminton je badec.cz


Reportáž z turnaje Mikulášských mixů

kometa_brnoMinulou neděli dopoledne proběhl v Brně na Kuklendě čistě mixový turnájek pod názvem Mikulášské Kuklenda mixy, kterého se nakonec zůčastnilo 10 párů, nalosovaných do dvou skupin po 5. Ve skupinách se hrálo každý s každým a následně 4 nejlepší páry postoupily do vyřazovacích bojů. Poslední ze skupin mezi sebou odehráli maraton v podobě zápasu na 3 vítezné sety do 21. To byl toho dne ale jediný zápas hrající se na klasických 21 bodů, protože jako pořadatelé jsme se rozhodli poprvé možnost si otestovat připravovaný bodový systém, nikoliv pro vybodované řidiče do 12 bodů, ale na tři vítězné sety do 11 bodů bez nastavení. Více o turnaji:

Toto se ukázalo jako velmi zrádné, kdy chvilková ztráta koncentrace či bodová šňůra soupeře znamená prakticky jistou ztrátu setu, ale naopak lze se ještě oklepat z rychle prohraného setu a jít s čistou hlavou hned do dalšího. Tak či onak loterii tohoto systému plně pocítily hned v prvním čtvrtfinále favorité z Hradiště Silva Panáčková a David Vaculík, kteří ač suverénně zvítězili ve všech zápasech skupiny, tak jim stopku vystavila ostřílená dvojice Slavíček – Dolníčková, kteří nakonec skončili čtvrtí. Kunovičtí si pak v dohrávce alespoň zajistili pěkné páté místo.

Třetí místo patří kombinované dvojici Tom Vorba z Komety a Jana Klusoňová z Badminton Česká a pro někoho možná překvapivé finále a z něho druhé místo pro stále se zlepšující a poslední dobou i medailemi ověnčenou dvojici Petr Elzner a Iva Krejčířová. První místo a pohárky si odvážejí domácí komeťáci Lisa Jansová s Marianem Blažkem, kteří prošli celým turnajem bez jediné prohry. Gratulujeme a příště se pokusíme o organizaci čistě deblového turnaje.

Za pořadatele Tom Vorba, Kometa Brno

odkaz na fotky najdete zde.

 

≡ Zanechte vzkaz