badminton je badec.cz


Reportáž z OH od Petra Komarovského

IKONA_OH_2012Přinášíme Vám první ze dvou reportáží z olympijského Londýna, která je od skupiny kolem Petra Komarovského. Petr, Milan, Jindra a Katka se dostali na zápas Kristíny a Petra. Další report bude od Komeťáků, kteří si pobyt v Londýně prodloužili, z badecu viděli čtvrfinálové zápasy, nakoukneme do atmosféry dalších sportů, které se podařilo navštívit – report s fotkami bude následovat zítra. Všichni z nás se shodli na tom, že atmosféra v Londýně byla skvělá.

Report od Petra je zde:

BYLI JSME U TOHO! Rádi se s Vámi podělíme o ty fantastické zážitky z Wembley Arena – chrámu olympijského badmintonu London 2012. Byla to vlastně tak trochu náhoda…na jednom z tréninků jsme si řekli: „…co takhle vyrazit na badminton do Londýna…když je to tak blízko…?“ „…už určitě nebudou lístky…“ řekl někdo z nás. A taky nebyly, když jsem se díval po tomto našem rozhovoru. Ale druhý den mi volal Jindra, že na stránkách ČOV je možné koupit samostatné lístky na badminton! Nemohli jsme to mu uvěřit – všude jsme četli, jak je všechno vyprodané!

A tak to začalo. Koupit napřed letenku nebo vstupenku? Asi 14 dní před zahájením jsme byli jen dva: Jindra a já. Ale když jsme se „pochlubili“ na tréninku, tak se připojil i Milan a nakonec i Katka, která v těch dnech byla na kempu T. Mendreka v Jehnicích. Takže naše čtveřice byla kompletní.

S baťohem plným foto techniky, kabinovými kufry a spoustou radlerů – jako dárek pro kamaráda, u kterého jsme nocovali, jsme vyrazili směr Londýn! Už příjemná sobotní večeře na předměstí Londýna byla pro nás zajímavou zkušeností, jak se baví anglická mládež v sobotu večer…! No a v neděli ráno jsme vyrazili nejdříve do Českého domu v centru Londýna, abychom se na vlastní oči přesvědčili, jak vypadá ten klikující „dabldekr“, ale hlavně se podívat, jestli se náhodou nesetkáme s nějakými našimi „hvězdami“. Bez nějaké nadsázky, Český dům v Londýně se nám opravdu povedl – skvělá práce, skvělá reprezentace naší země. Aspoň nám se líbil! Měli jste vidět, těch turistů (ne-Čechů), co si fotili ten klikující „dabldekr“! Setkali jsme se tam taky i s „Lady Remoska“ – Češka, kterou jako malou holčičku zachránil Sir Winstona před řáděním nacistů a která se věnuje propagaci českého vynálezu = remosce v UK!

Po obědě jsme už vyrazili na badminton do Wembley Arena. S příjemným předstihem jsme si užívali tu atmosféru, hledali olympijské suvenýry, fotili…klábosili s vojáky, organizátory i dalšími fanoušky čekající na vstup. No a pak to přišlo – začali nás pouštět do haly! Vstupní prohlídka byla nečekaně rychlá a bez komplikací. A v hale už jsme cítili tu neuvěřitelnou atmosféru badmintonu! Vítaly nás světelné efekty na kurtech, komentáře k průběhu turnaje, velké obrazovky…a samozřejmě fanoušci z nejrůznějších koutů naší planety.

V našem bloku (18.30–23.30 hod) jsme postupně na 3 kurtech viděli všechny disciplíny: dvouhry, čtyřhry, smíšené čtyřhry. A bylo se opravdu na co koukat!! Dánská dvojice Boe-Mogensen (nakonec stříbrní) hrála proti ruským obrům Ivanov-Sozonov a musíme přiznat, že moc nechybělo a favorizovaní Dánové prohráli! Nakonec však zvítězila jejich zkušenost a rozvaha. Další fantastický zápas odehrála dvojice z Korei proti Japoncům. Tak dlouhé výměny, plné zvratů a neuvěřitelných až akrobatických zákroků..! nechtěli jsme, aby zápas vůbec skončil :-) !! Naše foťáky i video kamera (Casio s režimem pomalého nahrávání) se nezastavily.

A v závěru večera jsme s radostí a hrdostí vytáhli i naši vlajku, protože na kurt přišla nejprve naše Kika – Kristýna Gavenholt. S výbornou Ukrajinskou hráčkou odehrála skvělý zápas a po zásluze zvítězila 2:1! Že to nakonec na postup ze skupiny nestačilo, jistě víte… škoda, ale vystoupení Kristýny bylo výborné.

K poslednímu zápasu večera pak nastoupil Petr Koukal proti Španělovi Pablovi Abianovi. Petr bojoval velmi statečně, vyhrál 2.set, ale na celkové vítězství, jak všichni víte, to nestačilo. Povzbuzovali jsme, co to šlo. Naše 4 hlasy v početné skupině španělských fanoušků bylo slyšet až na kurt! Potvrdil nám to i sám Petr, který nám přišel po zápase moc poděkovat.

Lehce po půlnoci jsme už definitivně museli z haly odejít. Druhý den byl u konce a nám zbývalo zhruba 6 hodin do odletu letadla. Rozhodli jsme se jet na letiště taxíkem. Taxi před halou nám nabídl cenu za Wembley – Stansted (cca 60 km) 155 liber, tj. skoro 5 tisíc Kč! Ale měli jsme štěstí. Kolem jel taxík na objednávku, která ale nevyšla. Vzal tedy nás a jen za 55 liber! Řidič pochází s Indie a jako taxi auto používá Škodu Octavia, ale samozřejmě s řízením na „blby“ straně :-) !

Olympiáda byl neuvěřitelný zážitek! Přiznali jsme si, že teprve až po návratu, nám to víc a víc docházelo, co se nám vlastně poštěstilo. Taky jsme se jednoznačně shodli, že organizace OH, byla příkladná. Velký dojem na nás udělali především milí, příjemní lidé kolem OH – v metru, na sportovišti, policie, vojáci. Všichni ochotní, vstřícní, vždy poradili, a s úsměvem! Přesto, že 2 ze 4 našich celodenních jízdenek MHD (zahrnuta v ceně vstupenky) nefungovaly, obsluha u vchodu do metra nás vždy pustila bez sebemenších komplikací!

Užijte si ještě naše fotky.

a další zážitky si povíme třeba na některém z nejbližších turnajů…! No a samozřejmě pohodový zbytek léta!

Jindra Randula, Milan Valenta, Petr Komarovský z Brna a Katka Babálová z Trenčína.

≡ Zanechte vzkaz