badminton je badec.cz


Reportáž z Kunovického turnaje

IKONA_KUNOVICEZdeněk Doložílek nám zaslal report z turnaje v Kunovicích, děkujeme a zde zveřejňujeme: V sobotu 30.8. 2014 za brzkých ranních hodin odstartoval již III. ročník badmintonového turnaje " O pohár města Kunovice". Tak jako každý rok, zahájila turnaj starostka Kunovic paní Mgr. Ivana Majíčková, MBA. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 52 hráček a hráčů ze Slovenska , Rakouska a všech koutů ČR. Jelikož turnaj byl otevřen až po I. ligu, tak hned od začátku bylo k vidění spousta krásných zápasů s výměnami, za které by se nestyděli ani světoví hráči. Během necelých 7 hodin se odehrálo 264 setů na 8 kurtech ve všech párových disciplínách. Jak to dopadlo? 

debl_muzi

V mužkém deblu to dlouhou dobu vypadalo , že domácí se poperou o přední příčky, jenže v koncovce byli lepší soupeři, a tak nejlepšího úspěchu dosáhli domácí Jiří Novák a Tomáš Janošek na 5. místě.

Výsledky mužská čtyřhra :

 1. Tomáš Prek a Michal Šot ( SK BC Premiera a RBC Sportivo Wien/AUT )
 2. Dariusz Nahrebecki a Hubert Nahrebecki (RBC Sportivo Wien/AUT)
 3. Miloslav Sáňka a Tomáš Šplíchal ( SKP Kometa Brno)

V disciplíně smíšená čtyřhra byli zápasy nejvíce vyrovnané a až poslední zápasy rozhodly o konečném pořadí. I v mixu měli domácí hráči BC Lokomotiva Kunovice své zástupce . Nejlépe se z domácích umístila Jana Doložílková na 4. místě . Ta při absenci Zdeňka Doložílka , který organizoval turnaj , hrála s Lukášem Ploškem ( SKP Kometa Brno )

mix

Výsledky smíšená čtyřhra:

 1. Dariusz Nahrebecki a Doubravka Brávková (RBC Sportivo Wien/AUT a SKP Kometa Brno)
 2. Tomáš Prek a Barbora Palinková (SK BC Premiera)
 3. Marián Šimo a Eva Čechová ( Allivictus Zlín)

V disciplíně ženské čtyřhry měli domácí poslední možnost se poprat a stupně vítězů. Deblová dvojice Jana Doložílková a Naďa Kuzmová si vedli  však nestačili na slovenské hráčky , které bez jediné prohry se právem radovali z prvního místa.

debl_zeny

Výsledky ženská čtyřhra:

 1. Terka Šlapková a Lucia Malinkovičová (Sokol Ilava/SK)
 2. Jana Doložílková a Naďa Kuzmová ( BC Lokomotiva Kunovice)
 3. Doubravka Brávková a Sylva Panáčková ( SKP Kometa Brno a Badminton SK UH)

Letošní ročník nabídl opravdu spoustu kvalitních hráču z České republiky, ale i ze zahraničí. Pro domácí hráče BC Lokomotiva Kunovice to byl první turnaj před nadcházející sezónou, ve které se budou snažit prosadit se ve III. lize. Sice ani v jedné disciplíně nestanuli na nejvyšší stupínku, ale ukázali, že dokáží udržet krok i s tak špičkovými hráči , kteří jsou z I. a II. ligy.  Nakonec každý účastník dostal od generálních partnerů bagetu Simply Fresh od firmy Hamé a vychlazenou plechovku RED BULLu. Rádi i uvedeme, že se na turnaji pořádala, jako každoročně, charitativní sbirka na místní nemocnou holčičku Vanessku, která trpí svalovou atrofií. Všem, kteří přispěli, moc děkujeme!

Zdeněk Doložílek – BC Lokomotiva Kunovice

2 Responses to “Reportáž z Kunovického turnaje”

 1. Marian Says:

  <!--texy-->Supr turnaj,díky za pozvání ;)

 2. Doloh Says:

  <!--texy-->sem rád, díky

≡ Zanechte vzkaz