badminton je badec.cz

Reportáž z juniorského turnaje ve Slovinsku

medvode_turnajO minulém víkendu se malá výprava SKP Kometa Brno zúčastnila velkého mezinárodního turnaje ve Slovinském Medvode. Pilířem turnaje, s názvem FZ Forza Cup 2016, byl turnaj kategorie U 17, který je součásti Evropské tour U 17 2016. Kromě „sedmnáctek“ proběhl souběžně na 11 kurtech sportovní haly v Medvode i turnaje kategorií U 11, U 13 a U 15. Turnaj byl obsazen velice kvalitně hráči 16 zemí z Evropy a Asie. Česká republika měla zastoupení pouze v kategorii U 13, kde startovali komeťáci Vojta Čupa a Tomáš Procházka. Číst dále:

Hráli jak singl tak i debl. Během turnaje se potkali například s žebříčkovou trojkou a sedmičkou Slovinska, trojkou Řecka a jedničkou našich jižních sousedů z Rakouska. Více se dařilo Vojtovi, který právě přes soupeře z Řecka vybojoval postup ze skupiny a podlehl až v play off pozdějšímu vítězi celého turnaje. Obsadil dělené 9 místo z 44 účastníku.

Tomáš vyhrál dva zápasy ve skupině, ale na postup to nestačilo. Vše si kluci vynahradili v deblu, kde prvně porazili silný pár z Ukrajiny, aby ve čtvrtfinále přešli přes deblový pár z Itálie, do semifinále celého turnaje. Tam jim vystavili stopku hráči Albiónu, kteří by, stejně jako vítězové z Rakouska, trápili i deblové dvojice o kategorie výše.

Pro mladé hráče naší oblasti to byla skvěla možnost porovnat se s hráči z jiných zemí a bronzové medaile z deblu jim budou turnaj připomínat.