badminton je badec.cz


Reportáž z Jarního Badminton Kempu

jarnibadmintonkemp_ikonaOd pátku 19.3. do neděle 21.3.2010 probíhal v Brně Jehnicích v Yonex badminton aréně Jarní Badminton Camp Sportprotebe, v pořadí již IV. camp pro amatérské hráče. Kapacita byla zcela naplněna a děkujeme za účast všem hráčům a hráčkám. Verča Kyzlíková, Petr Čermák a Naďa Křížová přijeli do Brna na každý kemp a jejich aktivní přístup a výrazné zlepšení jejich úrovně badmintonu je i motivací pro nás trenéry k další práci.

Řada dalších účastníků byla rovněž na několika jehnických kempech a přijeli i noví zájemci. Náročnost kempu byla veliká, hráči absolvovali s volnými zápasy téměř 15 hodin plného badmintonového nasazení a různých fyzicky náročných cvičení. Specializace kempu byla na deblové disciplíny, hráči trénovali drajvové údery, přechod na síť ze zadních úderů, sklepáváné údery na síti. Fotky, výsledky turnaje a další informace zde:

badminton_kemp_run

V pátek po dvou úvodních tréninkových hodinách s opakováním techniky úderů následovalo volné hraní a vše se schylovalo k hlavnímu dni celého soustředění, k sobotě 20.3., kdy se začalo s konkrétními kombinacemi pro deblové disciplíny. Rychlé údery nedělaly problém již zkušeným hráčům jako jsou Juraj Hudák, Jiří Hrabčík, Petr Čermák a další. Ze samotných procvičovaných úderů se přešlo na úderové kombinace se zakončením na síti.

Sobotní večerní turnaj začal v 19:00 hodin a končil v 21:30. V mixu se utkalo 12 párů a v deblu mužů 6 párů. V deblu mužů zvítězila ostřílená dvojice, která celý den poctivě trénovala rychlé údery a využila to i na turnaji. Systém turnaje byl spravedlivý, v deblu mužů hrál každý s každým. O vítězství se porvaly v důležitém utkání doposud v turnaji neporažené páry: Juraj s Robertem proti Karlovi s Bobem a zápas to byl velmi pěkný. Vítězná dvojice využila zkušeností Roberta a dravosti Juraje a za server badec.cz ji gratulujeme!

juraj_robert

Vítězové debl muži

1. Juraj Hudák, Robert Šíbl

2. Karel Nechvíle, Bob Petráš

3. Švábek, Kříž

V mixu byly tři skupiny a z každé postoupili první dvě dvojice do vyřazovací části. Mixové hráče a hráčky musíme pochválit za nevídané nasazení. Míla Saňka neváhal skákat rybičky a parakotouly, aby zachránil míče, které by i profesionální hráči analyzovali za ztracené.

Ve finále se nakonec potkaly bezchybně hrající páry Pepa Kadlček – Sylva Panáčková proti tradičnímu páru všech kempů Míla Sáňka – Naďa Kuzmová (minulý kemp druhé místo). Pepa Kadlček měl díky své volejbalové závodní kariéře výbornou smeč a Sylva má dobrý postřeh a celý finalový zápas drželi odstup několika bodů. I přes veškerou snahu Míla s Naďou zápas nedokázali otočit a po dvousetové bitvě plné smečí vyhrál Pepa se Sylvou. Vítězům gratulujeme a držíme palce na dalších turnajích.

pepa_kadlcek_badminton

Výsledky mixového turnaje:

1. Sylva Panáčková, Pepa Kadlček

2. Naďa Kuzmová, Míla Sáňka

3. Šárka Švábková, Jaroslav Mažgut

pepa_silva

Po turnaji šli vítězové slavit do jehnické hospůdky a bylo veselo. Pepa Kadlček se ukázal nejen jako výborný volejbalista, nadějný badmintonista, ale i jako výborný hostitel a pozval spoluvítězku mixu a trenéra Marka na nejednoho panáka. Rovněž Pepa z Prahy, který se každý kemp zlepšuje badmintonově a jsme pokaždé rádi, že ho vidíme v Brně na našich soustředěních, doplnil tekutiny a v jehnické hospůdce má už místo pro štamgasty doživotně rezervováno.

badminton_kemp_all

V neděli čekala v tréninkovém programu hráče taktika deblových disciplín a odpolední volné zápasy za dohledu trenérů. Nechyběl ani nedělní řízek na doplnění kalorií, coby jediné nedietní jídlo celého kempu. Všem účastníkům děkujeme za maximální snahu se zlepšit v badmintonu, pokroky jsou patrné na většině z Vás. Budeme rádi za Vaše podnětné připomínky, vzkazy, cokoliv nám pomůže připravit další kemp – tentokrát letní kemp 2010. Ten lze dle Vašeho přání upravit na taktiku singlových disciplín, případně zaměřit na nácvik specifických úderů, pohybu po kurtu, rozvinutí deblových taktik. Podněty můžete zanechat v komentářích pod článkem či zaslat na email info@sportprotebe.cz

Zde je společná fotka všech účastníků IV. kempu (kliknutím na ikonu zobrazíte celou):

spolecna_fotka_sportprotebe_kemp2010

Zde je krásná fotogalérie od Rasti Belana: http://www.badec.cz/data/kemp_2010/

Fotogalerie Naďi Křížové je zde: http://nadakrizova.rajce.idnes.cz/…_21.3._2010/#…

Příště na kurtech se na Vás těší : Laďa Vorel, Michal Turoň, Standa Kohoutek a Marek Matulabadminton_kemp_michal

badminton_kemp_standa

badminton_kemp_m

Veškeré informace o dalším soustředění Vám včas přineseme

tým badec.cz

5 Responses to “Reportáž z Jarního Badminton Kempu”

 1. Petr Says:

  Kemp byl vyborný, děkuji trenerům za přístup k hráčům, přijedu na váš další!!

 2. Verča Says:

  Kemp byl jako vždy perfektní! I my, hráči, děkujeme vám, všem trenérům, za skvělý a přátelský přístup. Zase jsme se naučili mnoho nových věcí, které se teď budeme snažit hojně využívat v našich zápasech :-)

 3. Marian Says:

  no zase jeden vyborny kemp a ja som tam nebol…
  vela znamych tvari…
  skoda, ale pracovne povinnosti ma odstavili na vedlajsiu kolaj… ale na ten letny uz urcite pridem..
  aspon dufam…
  inak, vela peknych fotiek, skoda ze tolko ich nebolo aj z toho jesenneho kempu… :-(

 4. karel slicho Says:

  chtěl bych se zeptat kdy se bude konat další kemp.kolik je startovne a jestli je možné ubytovaní.děkuji za odpověď

 5. mm Says:

  Dalsi kemp je letni, konec cervence a pak na konci srpna druhy letni, vse bude behem cervna na badec.cz

≡ Zanechte vzkaz