badminton je badec.cz


Reportáž z extraligového kola + videa

Jehnice vs Dobruška, 12.2.2011V sobotu 12.2. proběhlo poslední kolo badmintonové extraligy. V tomto již posledním kole potvrdilo družstvo Sokol Veselý Brno Jehnice svou pozici na čele tabulky a vyhrálo s přehledem (stejně jako minulou sezónu) základní část extraligy. Druhé místo obsadily Benátky, které v soutěži měly jedinou prohru právě s týmem Jehnic A. Včera potvrdili pozici dvojky, vítězstvím nad béčkem Jehnic, které tak musí do nižší soutěže. Čtvrtfinálové dvojice mají tak pro play-off toto složení: Dobruška – Astra, Meteor A – Meteor B. Jednotlivé zápasy, dvojice pro play-off, včetně tří videozaznamů ze šlágru kola najdete zde: 

Nejzajimavější zápas posledního kola extraligy hráli v domácím prostředí badmintonisté Sokola Veselý Brno Jehnice proti Sokolu Dobruška. Zápas byl vyrovnaný, zajisté ale ovlivněn absencí zraněného Jana Vondry a nachlazeného Petra Koukala. Chyběl i Lukasz Moren. Vítězství v poměru 5:3 zůstalo v Jehnicích, body Dobrušce zařídili Ondra a Tomáš Kopřivovi ve svých singlech a společně v deblu.

První půlka setu ve smíšené čtyřhře, studie práce páru Linling Wang a Standa Kohoutek

Několik výměn ve čtyřhře mužů, studie práce páru Jaro Vicen, Standa Bernacik

Několik výměn ve čtyřhře mužů, studie práce páru Jaro Vicen, Standa Bernacik – druhý set

Souhrn utkání čtvrtého kola extraligy:

Sokol Veselý Brno Jehnice A vs. Sokol Dobruška A 5:3

Deltacar Benátky nad Jizerou vs. Sokol Veselý Brno Jehnice B 7:1 – jasné vítězství Benátek a sestup Jehnic B do nižší ligy.

Sokol Meteor Praha – Radotín A vs. TJ Slavia TU Liberec 5:3 – vydřené vítězství favorita utkání, Liberec jde do baráže.

TJ Astra ZM Praha A vs. Sokol Meteor Praha – Radotín B 3:5 – Překvapivý výsledek, čekalo se vítězství domácích či remíza.

Celkovým vítězem základní části extraligy se stal Sokol Veselý Brno Jehnice A. Ze druhého místa si přímý postup do finálového turnaje play-off vybojoval tým Deltacar 1973 Benátky nad Jizerou. Družstva na třetím až šesté místě čekají ještě zápasy čtvrtfinále play-off. Dvojice, které určí dva semifinalisty jsou následující:

Sokol Meteor Praha Radotín A – Sokol Meteor Praha Radotín B
Sokol Dobruška – Astra ZM Praha

Předposlední v extralize skončila Slavia TU Liberec a bude muset hrát baráž o udržení v extralize. Utká se s týmy, které zvítězí ve východní a západní skupině 1. ligy. Poslední celek extraligy je Sokol Veselý Brno Jehnice B. Jehnice B tak přímo sestupují o ligu níž, a to do východní skupiny 1. ligy.

Další reportáže z Play-off i baráže Vám přineseme na badec.cz

≡ Zanechte vzkaz