badminton je badec.cz


Reportáž z badmintonového turnaje v Rychnově

badminton_rychnovV Rychnově nad Kněžnou v krásném, nedávno vybudovaném sportovním centru se rozhodli v sobotu 15.1. uspořádat singlový badmintonový turnaj. Ve stejné době zde soutěžily i ženy ve squashovém turnaji a poté se přidaly některé hráčky i do ženského turnaje v badmintonu. Co do nasazení tedy trumfly muže, bohužel v době vyhlášení mužské části turnaje ještě neměly dohráno, proto jejich výsledky nevíme. Brzy by se měly objevit na stránkách centra http://www.brsportcentrum.cz/ . Z cca. 15 nahlášených mužů se jich ráno prezentovalo pouze 10. K dispozici měli luxusní 4 kurty i dost času, proto se s pořadatelem domluvili na zápasech každý s každým na 2 vítězné sety do 15 bodů. Výsledky a více informací o turnaji najdete zde:

vitezove_rychnov_turnaj

Po hřišti se tak např. pohyboval místní tenisový borec Karel Mareš, badmintonový hráč s dávnými zkušenostmi, zlatou rukou, geniální řešeními herních situacích, ale bohužel bolavými achilovkami Luděk Morávek, účastník badmintonových kempů Jirka Jablonský, zarputilý nadšenec Václav Mach, jeden z favoritů amatérské H Centrum ligy v Pardubicích Michal Říha a další. Všichni ryzí amatéři, ale plní chuti do hry. Díky systému turnaje byla nutnost vedení pořadatelem minimální, každý si našel soupeře, s kterým ještě nehrál, a v 13 hodin byl konec. Na bedně se umístili hráči, kteří si navzájem uštědřili jedinou porážku na turnaji. Na 3. místě Jirka Jablonský s horším poměrem setů, na druhém místě Míla Sáňka se stejným poměrem setů jako vítěz, ale prohraným vzájemným zápasem, a na 1. místě potvrdil své kvality Michal Říha.

rychnov_hala

Jemu patří velká gratulace, pořadatelům poděkování za super prostředí, vlídnou atmosféru a vynikají gulášek v ceně startovného. V únoru by se měl konat další turnaj, pozvánka na něj by se měla včas objevit na našem serveru badec.cz

Moc Vás všechny zdraví

Míla Sáňka

reportér badec.cz

≡ Zanechte vzkaz