badminton je badec.cz


Reportáž z badminton turnaje TJ Montas

montas_turnajNáš externí reportér, tradiční účastík badmintonových kempů, dobrý kamarád Míla Sáňka nám poslal článek o turnaji, na kterém vybojoval druhé místo v singlu mužů, reportáž je zde: V sobotu 27.3.2010 se v královehradecké hale TJ Montas uskutečnil 4. a závěrečný turnaj pro amatérské hráče. Sešli se borci a borky z Hradce Králové (velké zastoupení měl nadějný dorost pořádajícího oddílu), Pardubic, Dvora Králové, Malých Svatoňovic, Rychnova. Velký počet hráčů i silná konkurence slibovali pěkná utkání ve všech badmintonových disciplínách, další informace zde:

Mila Sanka

Nejprve byly rozehrány dvouhry mužů a žen ve skupinách, kdy nejlepší 2 (až 3) postupovali do odpoledního pavouka. Nepostupující pak čekal spodní pavouk. Po odehrání singlových skupin se přešlo na všechny párové disciplíny, které na několik hodin zabavily téměř všechny přítomné, protože každý měl chuť zůstat v herním rytmu.

ženské čtyřhře se po pěkných zápasech plných technické hry urodilo následující pořadí:
1. Popiolková, Vereščáková, 2. Doubková, Šebestová, 3. Havelková, Hurychová

I přes urputnou snahu zkušených mixových hráčů a hráček z Malých Svatoňovic se tito museli sklonit před uměním mladých nadějí z Montasu. Pro Jindru Svobodu (teprve 16letého, ale velice šikovného hráče) to nebylo jediné umístění na prvním místě, ale o tom až za chvíli.

Tak tedy mix: 1. Doubková, Svoboda, 2. Vereščáková, Krejzl, 3. Havelková, Šlechta.

Finále mužské čtyřhry bylo záležitostí 3 borců z Malých Svaťoňovic. Martin Krejzl potvrdil svoji vysokou výkonnost i roli favorita a s parťákem Martinem Konvalinou ovládli tuto disciplínu.

Mužská čtyřhra: 1. Krejzl, Konvalina 2. Šlechta, Jakubčin, 3. Svoboda, Tomek.

Pozdě odpoledne jsme se konečně dočkali vyřazovacích bojů v singlech. Příště bych se u pořadatelů přimlouval za odehrání jednotlivých disciplín v celku. Pauza mezi skupinami a pavoukem byla opravdu příliš dlouhá. Z ženské dvouhry výsledky bohužel nemáme, tak alespoň průběh mužských finálových bojů. Vítěz čtyřhry Jindra Svoboda se díky porážce ve skupině musel vypořádat se silnými soupeři ve své části play-off. Utkal se a porazil m.j. Martina Krejzla (aktuálně 1. v Lobkowizc lize neregistrovaných pro oblast Trutnova), Jara Jakubčina (2. v Trutnově a vítěz amatérského turnaje v Pardubicích před 14 dny).

Petr Čermák v badmintonové akci

Ve finále došlo k opakování souboje ze skupiny. Jindra hrál proti Mílovi Sáňkovi (obhájce z předchozího turnaje). Míla vyhrál skupinu, i čtvrtfinále zvládl hladce. Soupeř pro semifinále zápas předem vzdal, protože bylo opravdu pozdě a musel odjet, tak místo něj nastoupil poražený čtvrtfinalista Petr Čermák (účastníci a fanoušci amatérských kempů v Jehnicích jistě Petra znají). Ve finále na Jindrovi nebyla vůbec znát velká porce zápasů a měl celé utkání pevně ve svých rukou. Zatímco soupeři v průběhu dne uvadali, Jindra se naopak rozehrál k vynikajícím výkonům a zaslouženě zvítězil.

Singl muži: 1. Svoboda, 2. Sáňka, 3. Jakubčin.

Ještě pár slov pro účastníky a fanoušky amatérských kempů v Jehnicích. Petr Čermák s Mílou Sáňkou se zapojili i do turnaje čtyřher. Bohužel nedokázali prodat deblové zkušenosti nabyté před týdnem na kempu a všechny zápasy prohráli. Omlouváme se tímto trenérům, fanynkám, sponzorům a výrobcům našich badmintonových raket za špatnou reprezentaci. Slibujeme, že už se to víckrát nestane.

Odkaz na fotogelerii je zde: (děkujeme borcům z Malých Svatoňovic)

http://picasaweb.google.com/…decKraloveIV

≡ Zanechte vzkaz