badminton je badec.cz


Reportáž z 1. Singl ladies cup 2011

irena_mazalkova_badmintonPrvní ryze jarní víkend se odehrál v Jehnicích první výhradně ženský singlový turnaj, který byl  rychle přejmenovaný na sukýnkový turnaj. Uspořádání se ujali hráči a hráčky SKP Kometa badminton Brno.  Začalo se hned zrána a v hale se sešlo 19 hráček a to pojnejvíc z brněnského městského přeboru, dále účastníce VŠ ligy a jako favoritky přijeli dvě hráčky ze 3. Ligy. Kompletní počet je ještě doplnily neregistrované hráčky, které si přišly zahrát a změřit síly s hráčkami, které již mají zkušenosti s jinými soutěžemi. Olomoucký kraj potom měl zastoupení v Nadi Kuzmové, která se pravidelně účastní brněnských turnajů a kempů  a v součastné době drtí soupeřky v Severomoravské oblastní soutěži.  Pokračování reportáže zde: 

badminton_ladies_1

Hrálo se švycarským systémem  na dva hrané sety do 15 bodů  a na lepší prohru, kdy i hráčka která dosáhne 10 a více bodů dostáva  za prohru 1 bodík, zatímco vítězka bere body 2, v případě, že poražená  alespoň 10 bodů nezíská, tak vše bere vítěz a to sice body 3. Byť šlo o holčičí turnaj, tak  se hlavně hrálo, ale i na pokec  zbylo dostatek prostoru ;-)

trio

Původně se mělo odehrát pět kol , ale vše pěkně šlapalo a tak se nakonec odehrálo plných 7. kol . V průběhu těchto sedmi kol, se nakonec potkaly asi všechny  favoritky a tak pořadí odpovídá skutečnému stavu věci. O první místo od začátku bojovaly Evča Huspeková z Podolí a Blanka Blažková z Hustopečí.  Vzájemný souboj skončil remízou a  bodově si z něho odnesla více Blanka, ale  Evča si zase pohlídala více jasných výher s ostatnímy hráčkami a proto se nakonec o tři bodíky radovala z celkového vítězství hráčka Podolí Eva Huspeková. Druhé místo si pohlídala Blanka. Potom následoval větší bodový odstup a třetí místo pro sebe získala hráčka z 3. Ligy z klubu VSK VUT Brno Barča Kubíková.

Blanka Blažková Hustopeče

Potom se naskládaly hráčky na 4 – 10 místě na rozdíl 2 bodíku. Krásné  i když velice nepopulární 4 . místo pro sebe vybojovala Irena Mazálková a pro mě to bylo asi největší překvapení celého turnaje. Velká gratulace .

Irena badminton

Kdyby někteří vedoucí mužstev měli o tuto hvězdičku zájem do svého klubu, tak zase pozdě. Už ji ulovil Standa Janeček z Podolí. A to i s její šikovnou parťačkou Jitkou Nečasovou. Jedině tyto dvě hráčky dokázaly své budoucí spoluhráčce Evči Huspekové sebrat bodík /kromě již zmíněného zápasu s Blankou/. Další pořadí rozhodovaly pouze rozdíly míčku  ale i zde bych ještě rád pochválil na velice pěkném 7. místě Terku Bumbálkovou , která  dokázala sebrat třeba set hráčce z 3. ligy a porazit dvě účastnice městské soutěže 2:0 na sety !.  Jak jsem již uvedl od 4. místa bylo pořadí velmi vyrovnané a poslední dvě kola zápasu míchaly zodpovědně pořadím. Ještě bych chtěl pochválit hráčky na 18 a 19 místě a to kondiční trenérku SKP Komety Brno Evču Špačkovou a nejmladší  hráčku Simču Ptáčkovou- Šášovou, které teprve pronikají do tajů badmintonu a i přesto v sobě našly odvahu a přihlásily se do tohoto turnaje.

Evča Špačková

Všem účastnícím bych chtěl poděkovat za fair – play přístup, kdy nebylo potřeba řešit jediný problém na kurtu nebo mimo něj a už se těšíme na všechny na dalším turnaji, kterým by měl být květnový ženský deblový turnaj. Termín brzy zveřejníme.

Kompletní výsledky všech zápasů: vysledky_ladi­es_badminton.pdf

Fotky od Tomáše Šplíchala jsou zde.

Díky všem hráčkám, byly jste super !

Martin Máca

Kometa Brno

2 Responses to “Reportáž z 1. Singl ladies cup 2011”

 1. Bumbina Says:

  Díky Mácovi a Líse za poctivě připravený turnaj a hladký průběh turnaje. Se švýcarským systémem jsem se setkala poprvé, měl však pro mě výhody i nevýhody. Jako hlavní nevýhodu bych uvedla to, že šlověk neví, jak na tom je žebříčkově v průběhu turnaje. To mě dělalo chvílema nervózní.:)

  Už se těším na další ryze ženský turnaj.:) Badecu zdar!
  Tereza

 2. Nadik Says:

  Organizátorům bych tímto chtěla ještě jednou poděkovat za parádní turnaj. Milé bylo i to, že nakonec si malou cenu odnesly všechny zúčastněné bez ohledu na umístění. Myslím, že na turnaji vládla velice příjemná atmosféra, kterou bude chtít většina z nás zopakovat.
  S organizací, obsazeností kurtů i systémem jsem byla moc spokojena, myslím, že švýcar je na tyto turnájky super, zaručuje, že si všichni skvěle zahrajou a o to přeci jde.
  Zdravím do Brna a těším se na další setkání.

≡ Zanechte vzkaz