badminton je badec.cz


Reportáž o útoku Řečkovic na čelo tabulky

BC Reckovice Trenér řady jehnických kempů a trenér oddílu BC Řečkovice (městská liga) Lukáš Plošek nám záslal pěknou reportáž o posledních utkáních svého týmu, dík Lukáši a držíme palce v trenérské práci. Reportáž je zde:

Finálová účast ,,Řeček“ se prozatím odkládá

V téměř jarním počasí a v termínu konání Svatomartinských hodů sehráli své dvě listopadové utkání hráči BC SmartLife Řečkovice. A možná díky snadné první výhře Řečkovických hráčů v letošní soutěži (proti Sokolu Bořitov), či spíše kvůli opojení z prvního vína letošního roku, vyhlásil prezident klubu Richard Foltýn ambici v podobě…

Richard Foltýn zvaný Ricardo v akci s Mirou Gerslem

…postupu týmů do finální čtveřice Městské soutěže. Vzhledem k tomu, že v předešlé soutěži hráči řečkovického klubu padli v souboji o předposlední místo v soutěži s konkurenčními ,,komeťáky“, tak lze bezpochyby říci, že se jednalo o ambici přinejmenším velmi odvážnou.

K dosažení této mety bylo zapotřebí vyhrát obě listopadové utkání, první z nich proběhlo v neděli 14.11. proti brněnskému Spartaku a druhé utkáni se konalo ve sváteční den 17.11. proti nováčkům v soutěži z Uherského Ostrohu.

reckovice debl zeny

V souboji se Spartakem se potkali papírově vyrovnaní soupeři, tudíž bylo potřeba vytáhnout z rukávu nějaké tajné trumfy. Tudíž před polednem se tým „Řeček“ sešel na taktické poradě, na chatě prezidenta klubu v nedalekých Šumicích, pod vedením trenéra Lukáše Ploška. Hlavní zbraní řečkovického týmu byly nové klubové dresy, které by mu mohla závidět většina týmů v městské soutěži. S novými dresy a pod dohledem trenéra se mohlo vyrazit k zápasu do Podolí. Vzhledem k sestavám obou týmů se dalo kalkulovat s vítězstvím týmů Řečkovic. Jenže tato prognóza dostala trhlinu hned v prvním utkání, kde poprvé v soutěži prohrál Míra Hulewicz, a vzhledem k následujícím předpokládaným prohrám v singlu a deblu holek se musela všechna zbývající utkání vyhrát.

reckovice_spartak debl muzi

Roli favorita splnili Míra Geršl v singlu a David Nejedlík s Boženkou Stropkovou v Mixu. Rozhodující utkání se ukázalo mezi prezidentem klubu Richardem Foltýnem a Zdeňkem Šotnerem ze Spartaku. Ačkoli byl Zdeňek technicky lepším hráčem a i přes výhru v prvním setu jej nakonec Richard porazil, díky jeho typické bojovnosti a taktice, která spočívala v totálním fyzickém utahání soupeře, která nakonec bohužel, pro tým Řeček spíše bohudík, vyústila ve zranění soupeře a následné skreči zápasu. Za vyrovnaného stavu o konečném skóre rozhodli závěrečné čtyřhry chlapů. V utkání týmových jedniček vyhráli, stále se zlepšující, Míra Hulewicz a David Nejedlík.

Ve druhém utkání nastoupili Richard Foltýn a Míra Geršl proti Luďku Bičanovi, kterého stínoval zraněný Zdeněk Šotner. Ačkoli hráči řečkovického týmu hráli proti výrazně hendikepovanému soupeři, nebyli schopni této výhody lehce využít, což přivádělo trenéra do stavu nervového kolapsu. Nakonec přece jen Richard s Mirkem ve třech setech zvítězili a tudíž tým BC SmartLife mohl oslavit druhé, poněkud šťastné vítězství v poměru 5:3.

Bohužel ve středu paní štěstěna ukázala hráčům Řečkovic svou odvrácenou tvář. Na půdě nováčka z Uherského Ostrohu (utkání se ovšem konalo v Uherském Hradišti) se předpokládalo se ziskem plného počtu bodů, vzhledem k tomu že domácí v probíhající sezóně prohráli všechna svá utkání a proti 3 soupeřům vyhráli pouze 2 zápasy, se zdálo vítězství nadosah. Ovšem realita nám ukázala, jak mohou být někdy papírové předpoklady chybné. Tým Ostrohu dokonale využil toho, že se poprvé v sezóně sešel v nejsilnější možné sestavě a na jejich výkonech to bylo znát.

hvezdy tymu Uhersky Ostroh

V singlu a deblu žen proběhla naprostá demolice řečkovických děvčat, ale s prohrou v těchto disciplínách se v Řečkách tak nějak dopředu počítá. U ženských bude potřeba udělat v týmu Řeček největší pokrok (jednoznačný úkol a také velká výzva pro trenéra), protože většinou body v zápasech žen jsou tím pomyslným jazýčkem na vahách.

reckovice_2

Vzhledem k sestavám obou týmů se dalo počítat také s prohrou Ríši Foltýna na 3. dvouhře, což se také stalo, ale je potřeba vyzdvihnout výkon Ríši, který ačkoli papírový outsider, tak podal heroický výkon a padl až ve třetím setu na pokraji fyzického zhroucení. Podle předpokladu jsme zvítězili v obou deblech chlapů a také zvítězil Míra Hulewicz. Bohužel v dalších zápasech se prvotní předpoklady nepotvrdily. Míra Geršl nečekaně padl ve dvouhře, kde nebyl horším hráčem, ale bohužel, i přes trenérovy rady, nebyl schopen změnit styl svoji hry. Alespoň remízu pro Řečky mohli zachránit David s Boženkou v mixu, ačkoli snadno vyhráli první set a poměrně výrazně vedli v setu druhém, vítězství v zápase a celém utkání slavila dvojice Sylva Panáčková a Kuba Křižka společně s týmem Uherského Ostrohu v poměru 11:21, 21:19, 22:20.

Tato prohra pravděpodobně připravila tým Řečkovic o naději na účast ve finálové skupině, ale spíše bude potřeba ještě zabojovat, aby se nespadlo do skupiny o 9 – 12 místo.

Lukáš Plošek

Fotku oddílu v nových krásných dresech si můžete zobrazit zde, za badec.cz (náš server je jedním z partnerů oddílu a najdete nás i na jejich dresech) přejeme, ať se daří v dalších zápasech.

≡ Zanechte vzkaz