badminton je badec.cz


Reportáž Míly Sáňky z kempu v Praze

badminton kempLetos poprvé pořádal Michal Turoň v Praze Vinoři víkendový badmintonový kemp pro amatérské hráče.  V pátek odpoledne dorazilo na místo zhruba 40 hráčů. Téměř z poloviny se jednalo o tradiční účastníky kempů v Praze či v Brně Jehnicích , např. Monika Tillová, Naďa Křížová, Petr Milfeit, Hubert Horák…

Michal si k sobě přizval opravdu kvalitní trenéry, mistry a dokonce i mistryni svého řemesla, a to Hanču Kollárovou, Pavla Drančáka a Iva Stoklase. O hladký chod zázemí se starala Lenka Turoňová a vedla si, stejně jako trenéři, skvěle. Michal rozdělil celou skupinu na dvě poloviny. 

Ty se na hřišti střídaly při dvouhodinových dopoledních a odpoledních blocích. Skupina pokročilých hned v pátek odpoledne navázala na již nabyté dovednosti. Trénovaly se kombinace dropu a roztočeného kraťasu na síti. Díky dostatečné herní kvalitě byli hráči schopni nahrávat si ve dvojicích sami, o to víc pak trenéři mohli sledovat, jak si vedou a poradit, co je potřeba ještě zlepšit. Skupina méně pokročilých hráčů pak v druhém tréninkovém bloku procvičovala pod vedením trenérů pohyb a základní úderovou techniku.

Sobota přinesla další kombinace dropů z forhendu, bekendu a přes hlavu. Následovaly opět rotované míče na síti. Vedle výborného pedagogického vedení Michal prokázal i pohotový smysl pro humor a vytasil se první z několika hlášek, které o víkendu zazněly. Mezi účastníky byl totiž i pardubický borec původem z Malajsie Casey Keng Lim, který často prokazoval, že má badminton v krvi. Proto Michal prohlásil: „Rotované míče můžete zvládnout 2 způsoby. a) Budete je procvičovat. b) Narodíte se v zemi, kde badminton umí každý.“

V sobotu večer se konal tradiční mixový (deblový turnaj). Novinkou byla cena za první místo = putovní pohár z dob Michalovy juniorské kariéry. Hrál se 1 set do 21 bodů a vítězové 4 skupin postoupili do semifinále. Byly mezi nimi i dvě dvojice z Rychnova nad Kněžnou hrající ve výborné formě. Do finále to pak dotáhla jen jedna z nich a v něm jasně zvítězila. Na poháru se tedy objeví jména Verča Konvalinová – Jirka Jablonský. 2. místo Naďa Křížová – Petr Čermák. Dělené 3. místo patřilo Láďovi a Caseymu společně s Janou Holou a Martinem Konvalinou.

I přes sobotní noční posezení v restauraci se ráno všichni víceméně čile sešli na hřišti při další důkladné rozcvičce. Následovala kombinace smeč + náběh na síť a sklepnutí. Tady Michal dbal na to, aby i po sklepnutí byl hráč připravený pokračovat v případné výměně. Tohle cvičení mu dodalo prostor k dalšímu vtípku. Povídá: „Pepo, nemůžeš si po sklepnutí myslet, že je konec výměny. Co kdyby stál na druhé straně Číňan?

V neděli odpoledne pak došlo na krátkou exhibici mezi trenéry Pavlem a Ivem. Poté byly na pořadu dne volné zápasy, „doučování“ s Michalem i zápasy proti Pavlovi a Ivovi. Není překvapením, že oba uhájili svoji neporazitelnost. Po souboji s Ivem dodal Casey třetí hlášku víkendu, když vyprávěl: „Ivo nad svým územím vyhlásil bezletovou zónu. Všechny moje míčky, co jsem k němu poslal, tak sestřelil.“

No a pak už byl čas odjet a dál vylepšovat svoje dovednosti doma. Východočeši budou mít první příležitost už za týden na posledním turnaji v Hradci Králové. Podle posledních zpráv se na něm nemálo hráčů z kempu ukáže.

Ahoj Míla

Srdečně Vás  za badec.cz zveme na letní badmintonový kemp do Brna, veškeré informace najdete zde 

≡ Zanechte vzkaz