badminton je badec.cz

Report z B 30+ v Brně

B30_afterparty_badmintonPetr Komarovský nám zaslal report ze sobotní „bé třicítky“, děkujeme! 12.ročník turnaje dvojic B30 je již minulostí. Příjemná komorní a přátelská atmosféra přinesla celou řadu skvělých zápasů a zážitků. Čtveřice z Prahy (Markéta, Štěpánka, Viktor a Karel) si svým projevem i výkony vysloužila obdiv a řada účastníků už plánuje nějaký ten turnaj v Čechách. Velké nadšení a potlesk všech účastníků získali talentovaní Lucka a Alex z Bratislavy, kteří už ve svých necelých 14 a 15 letech předváděli skvělý badminton. Oba jsou velkým příslibem nejen pro slovenský badminton! Jen tak dál, držíme Vám palce! Jak to dopadlo?

Je nám moc líto, že se hodně účastníků (11) muselo omluvit na poslední chvíli z důvodů nemoci, ať už vlastní nebo v rodině. Nižší počet účastníků však přinesl maximální vytížení všech hráčů, v podstatě nulové prostoje a velkou porci zápasů. V průměru 10–12 na každého hráče!

doubravka_bravkova_ martin_vonsak mix badminton Brno Jehnice

V kategorii MD „Open“ zvítězila nakonec dvojice Šplíchal-Vonšák, která neztratila sice ani set, ale o řadu z nich se musela pořadně poprat.

Kluci z Prahy Fančal-Bém, vezou domů zasloužené stříbro. Bronz jen velmi těšně (o 9 míčků) pro sebe získal talentovaný Alex Chudíc hrající se svým trenérem Adrianem Hundhausenem.

Ostřílená brněnská dvojice Lukáš Pochop a Láďa Tichý brali „bramboru“.

Jednou z výjimečností B30 je samostatné vyhlašování kategorií nad 30 let, resp. nad 40 let u MD.

Tady zvítězila dvojice Hanák-Smutný.

V kategorii MIX „Open“ se o medaile bojovalo doslova o každý míček. První 3 dvojice získaly stejný počet bodů i setů!

Díky skoré se ze zlata nakonec radovala zkušená domácí dvojice Matula-Nezvalová

Již zmínění talentovaní Alex Chudíc s Luckou Vojtekovou spolu jasně ukazovali, jak velký potenciál mají. Zaslouženě si získali sympatie všech hráčů.

Jelikož se všechny medailové dvojice MX „Open“ kvalifikovaly i do kategorii nad 30 let, získaly ocenění i z této kategorie.

Čtyřhru žen ovládla zkušená brněnská dvojice děvčat Nezvalová-Purdešová. Děvčata z Prahy Vošická-Volfová brala stříbro.

Bronz si rozdělila Bratislava (Veronika Korim) a Brno (Doubravka Brávková) a tato dvojice získala zlato v kategorii nad 30 let.

Další výjimečností turnaje je i tradiční soutěž o nejpřesnější podání.

Letos poprvé zvítězili hned 3 účastníci: Alex Chudíc, Tomáš Šplíchal a Viktor Fančal.

Všichni 3 měli 2 úspěšné zásahy ze 3. To se ještě nikdy nestalo!

…a to se v tréninku Lucka Vojteková trefila 4× po sobě…! Další skvělá vizitka obou mladých talentů.

Franta Hanák zajistil nejen velmi chutné domácí občerstvení, ale vlastnoručně vyrobil i originální poháry pro vítěze!

Z fotek můžete vidět i ceny, které se pořadatelům podařilo zabezpečit od partnerů turnaje.

A právě partnerů si hodně vážíme.

Děkujeme badec.cz za podporu, děkujeme badminton-point s prodejnou Tenis centrum za ceny pro vítěze!

Díky Starobrnu a Pivovarské restauraci za dlouholetou podporu B30!

Kdo nezůstal na večeři, jistě lituje. Kolena, žebra, tatarák, pivo a dokonce i tiramisu v ceně VIP startovného byly skvělou tečkou za 12.ročníkem turnaje B30. Fotky z turnaje a afterparty najdete zde