badminton je badec.cz


Prosím pomožte Martině


martina

Martinka Havránková se narodila 5.6.1993 v Brně. Ve škole mezi oblíbené předměty patřila matematika, fyzika a chemie. Vedle studia se věnovala badmintonu, nejprve s námi rodiči a později závodně. Sport ji naučil vytrvalosti a bojovnosti, odměnou bylo dosažení přebornice Jižní Moravy v juniorských soutěžích. V prvním ročníku na vysoké škole však přišla krutá rána. Na Velikonoce 2014 cestovala s přítelem Martinem a jako spolujezdkyně při autonehodě utrpěla velmi vážná zranění ohrožující život. Po převozu do bohunické nemocnice museli ihned operovat.

Diagóza byla velmi závažná – polytrauma, difuzní axonální poranění mozku. První tři-čtyři měsíce byla Martinka v komatu a přes veškeré naše každodenní stimulace téměř vůbec nereagovala. Vedle hrozného strachu o dceru byl i závažný problém co dál po akutní péči v nemocnici, neboť v Brně a okolí neexistuje pro mladé pacienty následná odborná péče s rehabilitací. V DIOPu Třebíč, kam jsme denně dojížděli, dcera stále ve vigilním komatu bojovala s teplotami a akutními záněty. První velmi pozvolné reakce začaly po zahájení biofeedbacku. Číst dále......

Po 5 měsících v nemocnici a DIOPu Třebíč a po úspěšném odstranění tracheostomie jsme Martinku ve stále velmi závažném stavu upoutání na lůžko, vyžadující nepřetržitou péči, převzali domů.

Moc děkujeme všem, kteří nám ve velmi těžké životní situaci pomohli – lékařům, odborným specialistům, sestřičkám, našim blízkým i zaměstnavatelům a kolegům v Komerční bance a ZKL Brno. Martinka je velmi fixovaná na nás rodiče, zejména taťku, který zůstal doma, abychom mohli zabezpečit 24h péči. Mnoho dní trpělivé a náročné práce v domácím prostředí posunuje Martinku velmi pozvolna dál, je to ale běh na dlouhou trať. Martinka se začala znovu usmívat jako na fotce před nehodou, sedět v křesle a ve vozíku a v září 2015 již byla schopna zvládnout náročný rehabilitační program Klimtherapy 18+ v Klimkovicích. Program zahrnující zklidňující terapie, cvičení na obnovu svalů a kognitivních funkcí je potřeba vícekrát opakovat. Rehabilitační program je však finančně náročný a není hrazen zdravotní pojišťovnou. Pokud můžete a chtěli byste pomoci, prosím přispějte i drobnou finanční částkou na rehabilitační programy a rehabilitační pomůcky s cílem zmírnění následků velmi těžkého úrazu.

Sháníme ještě: 72 433 Kč Děkujeme, rodiče

JAK MOHU PŘISPĚT?

číslo účtu: 777777222 / 0800, variabilní symbol: 935605

CHCI POMOCI: PLATEBNÍM PŘÍKAZEM číslo účtu: 777 777 222 / 0800 variabilní symbol: 935605 specifický symbol: 935605

POŠLI TO DÁL:Řekněte o tomto příběhu Vašim přátelům a nabídněte jim možnost solidárně pomoci konkrétnímu člověku.

 

≡ Zanechte vzkaz