badminton je badec.cz


Pozvánka na EBT v Trenčíně

IKONA_M_SPORTLetošní ročník seriálu European Badminton Tour (EBT) začínáme, stejně jako loni, v Trenčíně, a to 21.02.2015. A stejně jako loni nás přivítá parádní hala bratří Matějků M-sport. – Detailní propozice k turnaji zde.
 – Detailní propozice k seriálu EBT zde.

Pokračování zde:

Pro rok 2015 připravili organizátoři hned několik příjemných změn na základě zkušeností z ročníku 2014.

Z těch nejzajímavějších vybíráme:
 – Zrušení tzv „lepší“ a „horší“ výhry setu
 – Jednodušší bodování: vyhraný set 1 bod, prohraný 0 bodů
 – Vyšší počet garantovaných zápasů (6) v každé kategorii; samozřejmě dle počtu účastníků

Dalším vývojovou změnou, kterou organizátoři připravili, je posílení i společenského aspektu seriálu/turnaje. V loňském ročníku se hrálo systémem „švýcar + play-off“, což se ukázalo jako časově velmi náročné a navíc to vedlo k tomu, že po základní části řada účastníků odjela. Na vyhodnocení a předávání cen už zůstávala jen menší skupina (účastníci play-off). Takže si v letošním ročníku vyzkoušíme systém bez play-off ale s vyšším počtem zápasů (min +1 kolo švýcara navíc). Po posledním turnaji EBT budeme mít jistě dostatek zkušeností a komentářů pro porovnání obou systémů.

Kategorie, bodování a organizace každého turnaje a celého seriálu se nemění. Kompletní popis najdete v celkových pravidlech seriálu pro rok 2015 – viz výše a na www.badminton-tour.eu a i na FB EBT.

Ještě termínový kalendář 2015:
 – 21.02. Trenčín, M-Šport
 – 21.03. Vídeň, C&C Hall (datum k potvrzení)
 – 25.04. Brno, Sprint
 – 23.05. Kunovice, Městská hala (datum k potvrzení)
 – 13.06. Bratislava, Bowling Bar
 – 31.10. Ostrava, SC Fajne + FINAL CEREMONY (v jednání případný posun na listopad)

BONUS
Organizátoři společně s Arkadijem Borovikovem (účastník EBT) připravují badmintonový výlet do Petrohradu! Po dohodě místními badmintonisty by registrovaní hráči EBT měli možnost si jak zahrát, tak strávit několik dnů v Petrohradu – „Benátek severu“. A věřte, že je v Petrohradu co obdivovat! Právě probíhají jednání s dopravcem (Student Agency). O výsledku Vás budeme informovat. Zatím se podařilo domluvit velmi dobré podmínky jak na letenku z Vídně, tak i na ubytování.

Zdeněk, Petr, Katka, Darek, Vlado
Organizátoři EBT

≡ Zanechte vzkaz