badminton je badec.cz


Podrobná reportáž z Kumpoo Badminton Tour

presov_kumpoo Stano Kurimai už zpracoval výsledky turnaje KBT v Prešově … Oficiální přehled a žebříček najdete kliknutím zde. Na začátku trochu statistiky. Celková účast 57 hráčů (40 mužů a 17 žen). Disciplíny MS, MS 40+, MD, WS, WD, XD. Počet kurtů 5. Míčky Kumpoo Match Point 30 (77 a 78). Systém pavouk s nasazením na 2 porážky – pavouk vítězů na 2 vítězné sety do 15, pavouk poražených 1 set do 15.

Pokračování reportáže zde:

Turnaj zahájila tradičně velmi oblíbená smíšená čtyřhra. Bylo opravdu příjemné vidět, jak se úroveň a sehranost dvojic výrazně zlepšuje. Víc jak polovina dvojic už spolu hraje delší dobu a to se logicky odrazilo na úrovni a výsledcích této kategorie.

Roli favoritů potvrdila dvojice Honisch-Hanzušová. Cestu do finále se jim snažila překazit dvojice Komarovský-Románková, ale nakonec v dramatickém zápase zvítězila dvojice z Košic 15:14!

Ve výborné formě se rovněž ukázaly již tradiční dvojice Šaroch-Alexandrová a Hruška-Hrušková. Velkým příslibem jsou mladé dvojice Frčko-Gregussová z B. Bystrice (Stř. Slovensko) a Rončák-Kuhejdová ze Zákamenného (Orava).

V kategorii mužů se strhly hned od začátku neuvěřitelné bitvy o každý bod.

Zápasům Lukáše Ploška, Marcela Kravce (Prešov), Martina Schmieda (Chropyně), Miloše Vonšáka (Zákamenné) a Petera Vašíčka (Košice) nebo Tomáše Šplíchala (Brno) nechybělo snad nic. Byla radost se dívat na jejich badmintonové umění, obrovskou chuť a radost ze hry.

Nebude však pro ně rozhodně jednoduché se na špici žebříčku udržet. Na dalším turnaji seriálu jim ostatní hráči budou jistě chtít body vzít, že Marku, Juraji, Huberte, Tome, Pavle…?

Pokud si myslíte, že kategorie mužů nad 40 let je „pantátovský“ nebo snad důchodcovský badminton, tak by jste se velmi mýlili.

Hráči jako Stano Kurimai, Dariusz Nahrebecki, Franta a Milan Šarochovi, Bohuš Kašela nebo Franta Hanák rozhodně předvedli výborný badminton a leckterého „mladíka“ umí velmi dobře na kurtu provětrat :-) !

Vítězství nakonec pro sebe získal Dariusz Nahrebecki, polská legenda žijící ve Vídni. „Nováčkem“ v kategorii byl Franta Hanák, kterému utekla medaile fakt o kousek…

Fero a Milan Šarochovi snad ani nestárnou! Skvělý výkon, kluci.

Kdo si však zaslouží opravdovou úctu jsou Zdeno Valášek, Milan Purdeš, Robo Eliáš a všichni hráči, kterým je dnes už výrazně přes padesát, či dokonce šedesát plus! Kéž bychom my všichni měli takovou formu v jejich věku!

V kategorii žen bývá nejčastější otázkou nízká účast. To ale neplatí pro naše turnaje. Dalším našim fenoménem je krásné mísení zkušeností s mladou dravostí.

V Prešově se z vítězství nakonec radovala Luba Hanzušová. Stříbro brala Monika Románková a bronz Zdenka Hrušková.

V kategorii čtyřhra žen dominovala tradiční a zkušená dvojice Alexandrová-Hanzušová. Luba Hanzušová tak zkompletovala svoji sbírku cen ze všech kategorií. Děvčata Hrušková-Martinská braly stříbro a nováčci ze Středního Slovenska Gregussová-Antošková nakonc bronz. Dvojice z Brna Románková-Přinosilová se tentokrát na stupně vítězů neprobojovala. Už brzy však budou mít příležitost v domácím prostředí, protože další turnaj KBT bude v Brně.

Mužská čtyřhra je tradičně nabitá k prasknutí. A vždy jí předchází to správné kamarádské „hecování“ před každým zápasem. Jelikož se většina dvojic zná a také proti sobě často hrají, tak je pro ni rovněž typická snaha vrátit soupeři porážku z minulého turnaje… no a dalším fenoménem této kategorie je parádní mix zkušeností a šedin proti mladé síle, talentu a dravosti. A řekl bych, že především v této kategorii je také vidět, jak skvěle se dá hrát badminton i v relativně vysokém věku. A že zkušenost je často účinnější než fyzička :-) !

Tolik setů, které skončily tím nejtěsnějším rozdílem myslím nebylo žádné kategorii. Na začátku by si jen z těží někdo troufnul tipnout vítěze. Dvojice byly tak vyrovnané, že by jistě nikoho nepřekvapilo, kdyby zvítězila v podstatě kterákoliv z registrovaných 20 dvojic. Zlato nakonec brala dvojice z Brna Plošek-Šplíchal, ale obhajoba v Brně bude jistě velmi těžká. Ještě v Prešově si totiž všichni řekli, že na dalším turnaji KBT se těší na odvety. Jak jinak.., že :-) ?

Stano Kurimai, jako vrchní sportovní organizátor turnaje odvedl skvělou práci a společně s Robem Eliášem, Zdeno Valáškem, kteří se skvěle starali o občerstvení a další organizační práce, si zaslouží obrovskou pochvalu.

Další turnaj seriálu Kumpoo Badminton Tour proběhne v Brně 28.4. 2012 v hale Sprint. Pozvánku a propozice už brzy pošleme. Vše také najdete na stránkách Kumpoo Badminton Tour a také tady na badec.cz

Petr, Stano, Robo, Milan, Dariusz

… a tady jsou linky na fotoalba: Fotogalerie 1, Fotogalerie 2.

.

2 Responses to “Podrobná reportáž z Kumpoo Badminton Tour”

  1. juraj Says:

    Bolo tam uzastne svalovicu som mal este v pondelok v praci uz sa tesim na moravu

  2. Prešov Open 2012 « Zákamenské levy Says:

    […] reportáž od organizátorov turnaja nájdete na tomto mieste a vydarené fotografie vydarených športovcov zas v galérií jedného z účastníkov – […]

≡ Zanechte vzkaz